Forum

Komentarze użytkownika "kalot"

Komentarze użytkownika: kalot

kalot / 2008-07-29 10:18 / portfel / Tysiącznik na forum
ciekawi mnie jak inwestujecie
z trendem czy jak krew się leje
na dt, średnioterminowo czy na lata?
chętnie poczytam jeśli podzielicie się wiedzą

Re: Komentarze do portfela "kalot"

kalot / 2008-07-29 10:16 / portfel / Tysiącznik na forum
Globalne rynki finansowe są "kruche", a wskaźniki systemowego ryzyka w dalszym ciągu są "podwyższone" i to niemal w rok od początku kryzysu kredytowego - poinformował w poniedziałek Międzynarodowy Fundusz Walutowy.
D.Strauss-Kahn/AFP
Fundusz ostrzegł, że wzrost kredytów w Stanach Zjednoczonych może się zmniejszyć z powodu trwających napięć w systemie finansowym, ostrzegł również, że rynki wschodzące będą testowane pod kątem zaostrzających się globalnych warunków finansowych oraz coraz większym problemem inflacji, z którym borykają się banki centralne.

MFW podkreślił również, że ceny domów w wielu gospodarkach europejskich, w tym w Wielkiej Brytanii, spadły, co spowodowało wzrost prawdopodobieństwa dalszych problemów na tych rynkach.

Ocena ta znalazła się w lipcowej aktualizacji raportu Global Financial Stability Report, którą kierował były prezes Banku Hiszpanii, Jaime Caruana.

MFW poinformował, że straty związane z amerykańskimi kredytami hipotecznymi typu subprime, które "w dużej mierze potwierdziły się" w formie odpisów, prawdopodobnie sprawiły, że instytucje finansowe musiały zmierzyć się ze stratami powiązanymi z innymi pożyczkami.

Jakość kredytów "w wielu różnych klasach zaczęła się pogarszać wraz ze spadkiem cen domów i spowolnieniem wzrostu gospodarczego".

Fundusz stwierdził, że bilanse banków znajdują się "pod nową presją", i że spadek wartości akcji banków utrudnił im zwiększenie kapitału. To powoduje "większe prawdopodobieństwo negatywnych interakcji w dostosowaniu systemu bankowego do realnej strefy gospodarki".

Przy rosnącej presji inflacyjnej "zachowanie równowagi w polityce monetarnej pomiędzy inflacją, wzrostem gospodarczym i stabilnością finansową staje się coraz ważniejsze", dodaje Fundusz.

MFW potwierdził swoje wcześniejsze kontrowersyjne szacunki, że ogół strat w tym cyklu może sięgnąć 945 miliardów dolarów - liczba, która zawiera straty rynkowe wynikające z klęski instrumentów powiązanych z kredytami subprime oraz szacunkowe prawdopodobne straty na innych pożyczkach.

Wobec kwietnia - gdy Fundusz opublikował ostatni Global Financial Stability Report - jak podał MFW "systemowe napięcia w związku z finansowaniem rynków trwają" i "niski poziom apetytu na ryzyko również nie uległ zmianie".

Międzybankowe stopy procentowe "pozostają podwyższone", a "długoterminowe koszty finansowania dla instytucji finansowych wzrosły".

MFW stwierdził, że od sierpnia ubiegłego roku, kiedy zaczął się kryzys, instytucje finansowe na całym świecie odpisały około 400 miliardów dolarów, a straty "przewyższyły pozyskany przez nie kapitał". Banki zmierzyły się z problemem podtrzymania swoich zysków, osłabiającymi się cenami akcji i coraz większymi problemami z pozyskaniem nowego kapitału.

Zdaniem Funduszu interwencje na rynkach - głównie autorstwa Departamentu Skarbu USA i Rezerwy Federalnej - dotychczas przyczyniły się do opanowania ryzyka systemowego. Ale twierdzi również, że "natura tych strategii i rozmiar pomocy skupiły się" w ostatnich miesiącach - uprzejmy sposób powiedzenia, że władze Stanów Zjednoczonych w szczególności musiały dalej interweniować, by zachować stabilność finansową.

W efekcie Fundusz aprobuje konieczność wsparcia w najbliższym czasie przez Stany Zjednoczone Fannie Mae i Freddie Mac - sugerując, że ich upadek miałby systemowe konsekwencje - ale twierdzi również, że "wyzwaniem dla polityki jest znalezienie wyraźnego i trwałego rozwiązania" dla znajdujących się w tarapatach i wspieranych przez rząd grup kredytowych.

Departament Skarbu starał się uporać z bezpośrednim zagrożeniem dla Fannie i Freddie, odkładając jednak debatę na temat ich przyszłości.

Autor: Krishna Guha
kalot / 2008-07-28 14:21 / portfel / Tysiącznik na forum
ale dwum (obiektywnym) naraz już raczej nie
kalot / 2008-07-28 13:36 / portfel / Tysiącznik na forum
tylko jak sie pomyli
kalot / 2008-07-28 13:26 / portfel / Tysiącznik na forum
wygląda na niepotwierdzone wybicie
kalot / 2008-07-28 13:13 / portfel / Tysiącznik na forum
lubi sie powtarzać i powtarza tak: dywersyfikujemy branże i akcje
kalot / 2008-07-28 13:10 / portfel / Tysiącznik na forum
w kwestii średnoiterminowej może tu być opór, później zależy od wyników
kalot / 2008-07-28 13:06 / portfel / Tysiącznik na forum

Korzystajac z chwili czasu chcialbym pozdrowic mojego : kota i psa oraz kanarka


będą to czytać?
kalot / 2008-07-28 12:48 / portfel / Tysiącznik na forum
wzrośnie, nie ma co ...na raz, na dwa
kalot / 2008-07-28 12:46 / portfel / Tysiącznik na forum
ale spadło od dzisiejszego maxa już 10 gr, może to wskazywać na lokalny szczyt
kalot / 2008-07-24 15:22 / portfel / Tysiącznik na forum
ale bez pokrycia kolego sympatyczny
o, gdybyś wszedł w Cashflow to tak
kalot / 2008-07-24 14:02 / portfel / Tysiącznik na forum
na starego ubranego smutnego zasuszonego człowieka nikt nie spojrzy gdy obok będą profesjonalistki;]
kalot / 2008-07-24 13:53 / portfel / Tysiącznik na forum
w pracy z ludźmi dopisz, bo w telepracy możesz siedzieć w brudnei koszuli i pić tanie winko jedno za drugim

Re: Komentarze do portfela "kalot"

kalot / 2008-07-24 13:52 / portfel / Tysiącznik na forum
GPW: szansa na poprawę po wakacjach
(Gazeta Prawna/24.07.2008, godz. 06:00)

Nadal nieznane w pełni efekty kryzysu w światowych instytucjach finansowych, sezon publikacji wyników spółek za II kwartał 2008 r. w USA i oczekiwania na wyniki kwartalne firm notowanych na GPW w Warszawie to podstawowe ryzyka, które w najbliższych miesiącach zwiększają niepewność co do kierunku notowań na krajowym parkiecie.

– W krótkim terminie na rynkach będzie dużo niepewności. Również w Warszawie rozpocznie się sezon publikacji wyników. I kwartał był dla firm w sumie całkiem niezły, ale w II kwartale w wynikach mogą być widoczne sygnały spowolnienia. Jesteśmy ciekawi, co spółki powiedzą o perspektywach – mówi GP Roger Monson z Unicredit CAIB.

I nie spodziewa się, aby w ciągu najbliższych dwóch miesięcy rynkowi pomogły zakupy funduszy inwestycyjnych, którym brakuje gotówki. W TFI umorzenia jednostek uczestnictwa ciągle przeważają nad zakupami.

Ta tendencja raczej nie zmieni się w lipcu i sierpniu. Nadzieję daje wrzesień i dobrze przyjęte wyniki kwartalne spółek.

– Jest szansa, że napływy środków zostaną zanotowane we wrześniu, po powrocie inwestorów z wakacji, jeśli wyniki nie będą złe lub będą całkiem dobre przy rynku znacznie tańszym niż rok temu. Wtedy rynek może zachowywać się nieco lepiej – dodaje Roger Monson.(..)

– W dłuższym terminie spodziewamy się wzrostu wydatków na infrastrukturę, co wpłynie korzystnie na sektor budowlany, a potem przełoży szerzej na gospodarkę – mówi John Lomax z HSBC Securities. Zwraca też uwagę na akcje banków.

– Sektor jest tani, a banki będą sobie radziły całkiem nieźle mimo obaw o problemy makroekonomiczne, jakie czekają polską gospodarkę. Sądzę, że rynek je wyolbrzymia – mówi.

Ian Harnett z brytyjskiej firmy doradczej Absolute Strategy Research szacuje, że kryzys na światowych rynkach akcji wywołany kryzysem na amerykańskim rynku kredytów hipotecznych potrwa do przyszłego roku, a perspektywy europejskich emerging markets, czyli rynków rozwijających się, są szczególnie niepokojące. Jednak ryzyka w przypadku polskiej gospodarki i rynku mogą okazać się mniejsze niż w przypadku np. rynków w Europie Południowo-Wschodniej. W tym rejonie widać duże ryzyko walutowe, a systemy bankowe skonsolidowane są w rękach zachodnioeuropejskich banków. Ponadto sukces gospodarczy tych krajów w dużym stopniu uzależniony był od napływu kapitału i inwestycji firm zachodnioeuropejskich, co równocześnie napędzało inflację.

Co będzie kluczowe dla spółek? Gdzie spowolnienie może być widoczne? Czy Polska jest jednym z krajów, który w porównaniu z sąsiadami jest na ryzyka walutowo-bankowe stosunkowo mniej wyeksponowana i powinna zachowywać się relatywnie lepiej?

Więcej: Gazeta Prawna 24.07.2008 (144) – str.7

Małgorzata Kwiatkowska
kalot / 2008-07-22 12:00 / portfel / Tysiącznik na forum
zobaczymy jak to będzie

Najnowsze wpisy