Forum

Komentarze użytkownika "kalot"

Komentarze użytkownika: kalot

kalot / 2008-08-26 14:53 / portfel / Tysiącznik na forum
he he, tak źle nie będzie, ale wybierałbym inaczej
kalot / 2008-08-26 14:49 / portfel / Tysiącznik na forum
bankom u nas nic nie dolega, a każdy może sonie obejrzeć raporty i w Parkiecie i w necie i wystarczy zobaczyć współcvzynnik wypłacalności czy aktywa i sprawa jest jasna dla każdego, kto liznął choćby trochą bankowości
kalot / 2008-08-24 13:47 / portfel / Tysiącznik na forum
wszystko naraz jak dobrze poszukać;[

Re: Komentarze do portfela "Innovation"

kalot / 2008-08-24 09:00 / portfel / Tysiącznik na forum
zanotuję ciekawą obserwację
pierwsze inwestycje z sukcesem, późniejsze bez
czyli albo koniunktura się pogarsza, albo gorszy dzień przy zakupach był;]
mam nadzieję, że będzie się ten portfel rozwijał jak nalezy

Re: Komentarze do portfela "kalot"

kalot / 2008-08-24 08:32 / portfel / Tysiącznik na forum
W przyszłości zabraknie nam surowców

Na co postawią producenci biopaliw: biomasę, odpady czy nowe rośliny jak jathropa? - pytamy Armanda Kleina, dyrektora w DuPont
Armand Klein: Zaczynamy odczuwać brak nieodnawialnych surowców naturalnych do produkcji materiałów i energii, i jest tylko kwestią czasu, kiedy ich całkowicie zabraknie. Dlatego potrzebujemy zwiększenia dostaw energii z odnawialnych źródeł. Dzisiaj biopaliwa są jedynym stosowanym na szeroką skalę surowcem zastępczym w transporcie. A ich stosowanie powoduje zmniejszenie emisji CO2 nawet o 70 proc. w porównaniu z paliwami kopalnymi. Biopaliwa mogą mieć też pozytywny wpływ na ceny paliw – widać to na przykładzie Stanów Zjednoczonych i Brazylii, gdzie ten przemysł jest już dobrze rozwinięty.

Jak można poradzić sobie ze wzrostem cen surowców rolnych?

Przy zwiększeniu upraw i plonów wystarczy roślin zarówno do produkcji żywności, jak i paliw. Europa Środkowo-Wschodnia ma ogromny potencjał zwiększenia dostaw zbóż. W tym regionie plony niektórych zbóż są 40 – 70 proc. niższe niż np. we Francji. Wystarczy poprawić zarządzanie w rolnictwie, kulturę rolną, jakość nasion i nawozów – jest dużo do nadrobienia w tej dziedzinie.

Na co postawią producenci biopaliw: biomasę, odpady czy nowe rośliny jak jathropa?

To zależy od regionu. Wyzwaniem jest zaspokojenie wszystkich potrzeb ludności związanych z żywnością i energią, a także z produkcją wysokiej jakości biopaliw. W ubiegłym roku ogłosiliśmy inwestycje w biopaliwa wartości 58 mln dolarów, a w bieżącym joint venture DuPont Danisco Ethanol ogłosił inwestycje rzędu 140 mln dolarów. Przyspieszamy np. rozwój technologii produkcji paliw z surowców celulozowych.

Rzeczpospolita
kalot / 2008-08-21 18:29 / portfel / Tysiącznik na forum
zdtowia nie starczyło na zbyt długo, ale mam nadzieję,że to nie koniec odbicia
kalot / 2008-08-13 09:04 / portfel / Tysiącznik na forum
choć właściwie może i lepiej, bo potwierdza pewne cykle i zasady
kalot / 2008-08-13 09:03 / portfel / Tysiącznik na forum
ropa niepotrzebnie zatrzymała się na oporze i na weselsze dni poczekamy jeszcze chwilę
kalot / 2008-08-13 08:55 / portfel / Tysiącznik na forum
nareszcie ktoś się pokusił o samodzielne myślenie wbrew obowiązującym trendom, zobaczymy jak to wyjdzie w praniu choć jedną mam taką uwagę
marazm trwa dopóty najtrwardsi optymiści z nim wojują nie licząc tych, którzy na żadne wykresy nie patrzą, ale chcą wzrostów zawsze
a wzrosty przychodzą, gdy akcje są taniutkie i nie ma powodu do spadków
myślę, że tak jest teraz,ale to nie ode mnie zależy ani od tego co mi się wydaje

Re: Komentarze do portfela "kalot"

kalot / 2008-08-12 19:25 / portfel / Tysiącznik na forum
po zawieszeniu konfliktu kaukaskiego mam nadzieję, że zdrowo ruszymy na północ
kalot / 2008-08-06 13:35 / portfel / Tysiącznik na forum
to rzeczywiście ciekawy pomysł, ale przemyślenia ma takie
jak KTOŚ zrobi to MOŻE ja też bym się dołączył
kalot / 2008-08-06 10:05 / portfel / Tysiącznik na forum
sam popatrz co się wydarzyło na rynku w kilka minut
jeszcze lodówkę będziesz sprzedawał;]
kalot / 2008-08-04 18:45 / portfel / Tysiącznik na forum
to bardzo prawdopodobne i wskaźnik na przyszłość niezły
uklepywanie dna na obrotach pod oporem to i pięciozłotówką zalatuje;]
kalot / 2008-08-04 18:22 / portfel / Tysiącznik na forum
a jeśli chodzi o magnę to tak mi się widzi, żę chyba miałem rację z realizacją zysków; może następny ruch rwąco-posuwisty wyrwię ją z dolnych partii indeksów, bo raczej nie kończymy jeszcze korekty wzrostowej
kalot / 2008-08-04 17:56 / portfel / Tysiącznik na forum
prawdę powiadasz, ale dłuższy staż jest po mojej stronie i własny portfel w miarę starannie prowadzony też mam, teraz wychodzę, ale dzięli za miłą pogawędkę

Najnowsze wpisy