Forum

Komentarze użytkownika "kalot"

Komentarze użytkownika: kalot

kalot / 2008-09-16 14:49 / portfel / Tysiącznik na forum
no niewiem, czy szybko odzyska choćby te 4, na moje oko bardziej spelulacyjnie rosło niż fundamentalnie
kalot / 2008-09-16 14:46 / portfel / Tysiącznik na forum
he he
kalot / 2008-09-16 14:08 / portfel / Tysiącznik na forum
sprzedałeś magnę po piątce, jak wtedy pisaliśmy?
kalot / 2008-09-15 13:54 / portfel / Tysiącznik na forum
możemy pogłębić jeszcze spadki,ale zwracam uwagę, że nie wszysrtko spada przynajmniej jak na razie!

Re: Komentarze do portfela "marlowe"

kalot / 2008-09-15 12:27 / portfel / Tysiącznik na forum
urlop?
kalot / 2008-09-11 14:46 / portfel / Tysiącznik na forum
jak w politykę zagłebisz się to zawsze odium zostanie, a właściwie smród, który ciężko wywabić
kalot / 2008-09-11 12:04 / portfel / Tysiącznik na forum
jeszcze to masz na pocieszenie:]
Spadają rezerwy walutowe Rosji, ponieważ inwestorzy wycofują się z rynku. Bank centralny broni rubla wyprzedając waluty

W ubiegłym tygodniu rezerwy walutowe Rosji spadły o 8,9 mld dolarów do 573,6 mld dolarów, po wzroście tydzień wcześniej zaledwie o 1 mld dolarów - poinformował bank centralny Rosji.

To wynik wycofywania kapitału przez zagranicznych inwestorów, którzy zdaniem analityków, z powodu konfliktu Rosja-Gruzja wycofali już 20 mld USD.

Bank centralny Rosji wyprzedawał też waluty, aby wzmocnić kurs rubla.

W ciągu ostatnich 4 tygodni rezerwy spadły o 4,2 proc., czyli 23,9 mld USD.

Rosyjski rubel osłabił się wobec dolara o 6,4 proc., a wobec koszyka walut (USD i euro) o 2,4 proc. od 8 sierpnia, czyli czasu inwazji Rosji na Gruzję.

Kurs rosyjskiej waluty spadł 4 września wobec koszyka walut do 30,4045, najniższego poziomu zamknięcia od ponad 2 lat.

Przez następne dna dni Bank Rossiji wyprzedawał znaczącą ilość walut, aby powstrzymać spadek kursu rubla.

Rosyjskie rezerwy walutowe wynosiły w 1998 r. 12,3 mld USD.

Największe rezerwy walutowe mają Chiny: 1,7 biliona USD (na koniec marca 2008). Za nimi jest Japonia z rezerwami 970 mld USD (na koniec maja).

PAP
kalot / 2008-09-11 11:44 / portfel / Tysiącznik na forum
wedle dostępnej mi wi8edzy nie jest to możliwe, a i nie będzie ani popularne, ani nie zdobędzie poparcia politycznego
uważam, że kolejne wybory odsuną ERM nawet do 11 r i Euro w konsekwencji na przełomie 12/13 będziemy mieli
kalot / 2008-09-08 09:26 / portfel / Tysiącznik na forum

2008-09-08 09:20:19 | *.*.*.* | anonim_03 [ Uznany Gracz Giełdowy ]
Rysunki wyglądają jakby dolar chciał się umacniać przez następne kilka lat

nie można tego ocenić bowiem części składowych. ktrych jest mnówstwo nie można przewidzieć, trend jest dobry, i nie wykluczam, że $ umocni się wobec€, ale już wobec naszej waluty niekoniecznie
Polska nie jest w koszyku dostosowawczym do € jak Słowacja i może się jeszcze aprecjonować dość mocno, ku chwale kolejnych polskich pokoleń
kalot / 2008-09-03 18:59 / portfel / Tysiącznik na forum
A buduje się pomalutku
kalot / 2008-09-03 17:22 / portfel / Tysiącznik na forum
jeśli od kilku tygodni, od połowy lipca wzmacnia się $ trudno sądzić, że kłopoty są większe niż sądzimy
nie przekonują mnie (wyłącznie) wzrosty & przy spadkach ropy, bo:
makro świata jest silniejsze niż surowce
tak jak ceny surowców silniejsze niż makro pojedynczego kraju, choćby był znaczący
tak jak przewidywany wzrost gosdpodarki silniejszy niż rynek akcji, które sa na końcu tej listy, a to na nich zarabiamy
kalot / 2008-09-02 23:20 / portfel / Tysiącznik na forum
no i jednak chwilowe zatrzymanie wzrostów waluty naszej będziemy mieli
skorzystają niekóre spółki co na export wykonują zmówienia
a przy spadku cen sureowców możemy i my zyskać, ale jak pisałeś najwyżej średnioterminowo
chyba,żeby mi sie przewidziało

Re: Komentarze do portfela "kalot"

kalot / 2008-09-02 23:14 / portfel / Tysiącznik na forum
nic nie kupiłe, nic nie sprzedałem a dzień udany
widzę pewne zagęszczenie atmosfery od pewnego czasu strach i nadzieję i brak zrozumienia inwestorskiego
spokojnie, można by zawołać
kalot / 2008-09-02 11:21 / portfel / Tysiącznik na forum
durnie będą zawsze tylko inny ich rodzaj
raczej faza cyklu determinuje ich ilość, ale czy ja wiem?
może faza księżyca
ale tych hehe, noeli czy mariki nie ma
niestety przyjdą później

Re: GPW: Amerykanie przyciągną handlujących?

kalot / 2008-09-02 11:17 / portfel / Tysiącznik na forum
żadna tu nasza zasługa, widzieliście jak się Europa ruszyła

Najnowsze wpisy