Forum

Komentarze użytkownika "kalot"

Komentarze użytkownika: kalot

kalot / 2008-11-14 01:22 / portfel / Tysiącznik na forum
wyglada na to, ze zdyskontpwali zle wiadomosci juz wszedzie
u nas dopiero dzisiaj, mamy co odrabiac

cholernie dobre choć długaśnie, warto przeczytać skopiować i zapamietać

kalot / 2008-11-12 11:37 / portfel / Tysiącznik na forum
http://ft.onet.pl/11,17076,bessa_czy_to_juz_czas_na_zakupy,artykul.html
niestety nie da się skopiować
kalot / 2008-11-12 10:40 / portfel / Tysiącznik na forum
za kilka lat, jak dobrze pójdzie!
na świecie może się wydłużyć cykl dekoniunktory nawet do 10-12
trudno, żeby rosły akcje, jeśli niema wzrostu gospodarzcego, a ludzie tracą pracę
mysle, ze u nas bedzie mozna zarobic, ale to ze wzgledu na przyzwoitu rozwój regionu, jednak bedzie mniej zleceń to i on się osłabi
kalot / 2008-11-04 14:00 / portfel / Tysiącznik na forum

Gdyby rzeczywiście można było tak prosto zbić fortunę kosztem banku centralnego to pewnie co chwilę mielibyśmy
takie próby


niechybnie masz rację


Z drugiej strony wystarczy się odpowiednio ustawić i wywołać falę (sam to zrobiłem na toorze
zaczynając zakupy nieco większą kwotą).


nie masz racji
kalot / 2008-11-04 13:59 / portfel / Tysiącznik na forum

Gdyby rzeczywiście można było tak prosto zbić fortunę kosztem banku centralnego to pewnie co chwilę mielibyśmy
takie próby


niechybnie masz rację


Z drugiej strony wystarczy się odpowiednio ustawić i wywołać falę (sam to zrobiłem na toorze
zaczynając zakupy nieco większą kwotą).


nie masz racji
kalot / 2008-11-04 13:24 / portfel / Tysiącznik na forum
widzisz oceniasz sprawę zbyt pochopnie, choć masz nawet troche racji, nawet więcej niż trochę,ale nie tak kładziesz akcenty gdzie należy
prawda jest taka, że w wyniku kryzysu światowego straciły cały zysk OFE, a co ..TY zarobiłeś!?!
gdybyś zarabiał choćby na opcjach spadkowych nie interesowałbyś się tym problemnem, bo jak się wybierzesz na eneryturę za 30 lat to będziesz się śmiał z tej dyskoniunktury
ne możesz też patrzeć niewolniczo na komentarz autora., co będzie jak się on pomyli zwróci ci xa to, przeciez nie
IKE nie jest złą koncepcją, ale jak sam umiesz wyciągnąć więcej i lubisz to robić to niepotrzebujesz "fachowców" za prowizję
a pomysł, że ktoś inny pracuje 11 albo 14 h dziennie (ja tak pracowałem) i nie ma czsu na inwestycje, a może się nie zna
patrz całościowo i nie odbieraj tego co piszę za atak na Twoją osobę
będźmy w zgodzie

Re: Komentarze do portfela "MaxRipper"

kalot / 2008-11-03 17:05 / portfel / Tysiącznik na forum
ładny ruch
kalot / 2008-11-03 16:55 / portfel / Tysiącznik na forum
gratulujemy dobrych decyzji i dziekujemy za pozdrowienia
dodam jeszcze, że czytałem kilka Twoich komentarzy i nie był to czas stracony
kalot / 2008-11-03 07:14 / portfel / Tysiącznik na forum
a ja myslę, że jest jakaś iskra a tym pomyśle
na razie skupmy się, aby zarobić, a później co zrobić z zarobionymi kwotami
wydaje się, że dziesiejszy dzień będzie sprzyjał temu:]
kalot / 2008-10-29 23:25 / portfel / Tysiącznik na forum
nie pamietam, czy obiło mi się o uszy to nazwisko, ale bardzo interesujące jwestie tu zawarł i widać, że człek nie ma ograniczonych horyzontów

dzień dobry

kalot / 2008-10-29 09:55 / portfel / Tysiącznik na forum
znalazłem frapujący artykuł
wkleiłem do portfela i skomentowałem
jeśli równie chcecie to zrobić zachęcam

znalazłem frapujący artykuł

kalot / 2008-10-29 09:54 / portfel / Tysiącznik na forum
wkleiłem do portfela i skomentowałem
jeśli równie chcecie to zrobić zachęcam
kalot / 2008-10-29 09:49 / portfel / Tysiącznik na forum
nie może się obyć bez komentarza
mamy do czynienia z prognozami amerykańskiego i światowego kryzysu z 2003 -2004 roku
otóż większość ze znanych mi inweswtorów (tych wielkich raczej nie zpoznałem) dorobiła się właśnie w czasie od prognoz do końca hossy; co później zrobili z pieniędzmi tego niewiem, wielu przegrało na kontraktach, inni pobudowali domy, urządzili swoje firmy,które dziś są maszynkami do robienia pieniędzy
co by nie mówić o tak różnych ww ludziach to kryzysy były i będą i nie tylko 10 ale 10 tysięcy osób nie zapobiegnie temu
jeśli mamy do czynienia z tynkiem globalnym, a rządy są od siebie dość niezależne to i nie wszędzie będzie kryzys i jednocześnie zawsze gdzieś będzie
zastanówmy się co by było ze światowym rynkiem, gdyby nie ktrdyty hipoteczne w USA, powiedzmy, żeby dawali tak jak w Polsce przed 10-15 laty, mieliby mniejszy wzrost, Chiny nie tak chętnie by kupowały ich obligacje, zatem dolar byłby słabszy, pewnie mniej aktywnych ludzi by chciało tam wyemigrować co dodatkowo spowolniłoby wzrosty
nie ma co: koniec życia na kredyt, teraz kto zarobi to się naje, a kto nie to do pomocy społecznej na miskę zupy

Re: Komentarze do portfela "kalot"

kalot / 2008-10-29 09:34 / portfel / Tysiącznik na forum
2008-10-15 06:20:32
10 proroków kryzysu. Dlaczego nikt nie słuchał?

Świat ignorował głosy ostrzegające przed nadciągającą katastrofą. Zobacz, kto wiedział, że załamanie rynku jest nieuniknione.
Skala kryzysu i zawirowań na rynkach finansowych zszokowały nie tylko polityków i zwykłych obywateli, ale też wielu ekonomicznych ekspertów. Wielu z nich mówi, że nikt nie mógł przewidzieć tego co się wydarzy. Ale czy na pewno? Times Online opublikował listę 10 proroków kryzysu. Sprawdź, kto się na niej znalazł.

1. Vince Cable - wiceprzewodniczący brytyjskiej partii Liberalnych Demokratów
W 2003 r. Cable zadał pytanie ówczesnemu ministrowi skarbu Wielkiej Brytanii Gordonowi Brownowi: Rozwój brytyjskiej gospodarki jest podtrzymywany przez rosnące wydatki konsumentów. Ale z drugiej strony mamy rekordowy poziom zadłużenia, które jest zabezpieczone - jeżeli w ogóle - cenami nieruchomości, które zdaniem Bank of Enland są zdecydowanie powyżej poziomu równowagi. Jakie działania zamierza podjąć resort skarbu w sprawie problemu zadłużenia konsumentów?

Vince Cable
PAP/EPA Jak przypomina Times Brown nie odpowiedział jak zamierza rozwiązać problem. Stwierdził jedynie, że rząd miał rację przy przewidywaniu perspektyw rozwoju brytyjskiej gospodarki.

2. Christopher Wood - główny strateg w CLSA, firmie brokerskiej działającej w regionie Azji i Pacyfiku

W 2005 r. Wood stwierdził, że inwestorzy powinni pozbyć się wszystkiego co związane jest z amerykańskim rynkiem kredytów hipotecznych.

W 2007 roku mówił: Niektóre instytucje zachowują się jak spekulanci, a nie banki. Gospodarka Wielkiej Brytanii zmierza ku gwałtownemu wstrząsowi. Kwestią otwartą pozostaje jak poważne będą jego konsekwencje.

3. Założyciele strony www.stock-market-crash-net.

Wyróżnieni obecnością w rankingu Times'a autorzy strony uważają, że przewidywanie kryzysów jest proste. - Jednym z największych mitów wszech czasów jest ten, że kryzysy są nieprzewidywalne. Ale rynek kroczy drogą do załamania często przez długie lata. Są charakterystyczne znaki ostrzegawcze. Jeżeli je rozpoznasz możesz zlikwidować w odpowiednim momencie swoje inwestycje - napisali autorzy strony.

4. Henry Weingarten - astrolog

Henry Weingarten jest szefem Astrologers Fund, firmy która doradza klientom biznesowym w oparciu o układ planet. Przewidział gwałtowne obniżenie koniunktury na rynkach na marzec 2007 roku. I choć trochę się pomylił to jak słusznie zauważają brytyjscy dziennikarze, prawdopodobnie jego klienci zdążyli podjąć właściwe decyzje.

Weingarten chwali się na stronie internetowej tym, że przewidział m.in. kryzys meksykański w 1995 roku, kryzys dolara w 1995 roku i załamanie na rynku ropy w 1998 roku.

5. Nouriel Roubini - profesor ekonomii

- Znany też jako Dr Doom (Dr Zagłada - dop. red.) Roubini jest profesorem uniwersytetu w Nowym Jorku. 7 września 2006 r. na spotkaniu Międzynarodowego Funduszu Walutowego stwierdził, że kryzys nadciąga. Stwierdził, że zawirowania na rynku kredytów hipotecznych uderzą w takie instytucje jak Fannie Mae i Freddie Mac - czytamy w Times Online.

6. Mikołaj Kondratiew (na zdjęciu u góry artykułu) - rosyjski ekonomista marksistowski

We wczesnych latach 20. minionego stulecie Kondratiew ukuł teorię, według której gospodarki kapitalistyczne rozwijają się w ok. 50-65 letnich cyklach koniunktury, po których następuje recesja. Dziś te cykle ekonomiczne nazywane są falami Kondratiewa.

Obecny kryzys co prawda nastąpił 10 lat później - po Wielkim Kryzysie na Wall Street w 1929 r. - niż powinien według Rosjanina. - Ale to i tak niezły wynik jak na człowieka, który zmarł w 1938 roku - konkluduje Times.

7. Założyciele strony - Housepricecrash.co.uk

Strona została uruchomiona jesienią 2003 roku. Jej autorzy przewidzieli wówczas, że nadciąga jeden z najbardziej spektakularnych końców boomu w branży nieruchomości.

8. Lord Oakeshott z partii Liberalnych Demokratów.

Jak precyzuje Times Online lord nie przewidział całego kryzysu na światowych rynkach. Ale w lipcu ostrzegał rząd w Londynie przed możliwym upadkiem banków z Islandii. Dzwonek alarmowy już dzwoni. Rząd musi być ślepy albo głuchy, skoro go nie zauważa - mówił.

9. Stephen Roach - kierownik wyższego szczebla w Morgan Stanley

W listopadzie 2004 Roach przewidział ekonomiczny armagedon z powodu rekordowo wysokich deficytów: obrotów bieżących, handlowego i budżetowego w USA. Jednak jego wypowiedzi zostały zignorowane.


10. Ron Paul - republikański kongresmen

Jak przypomina Times we wrześniu 2003 r. Paul oznajmił, że rząd USA swoimi działaniami zwiększa ryzyku załamania na rynku kredytów hipotecznych. Specjalne przywileje przyznane Fannie i Freddie pozwoliły im przyciągnąć kapitał, którego nie mogłyby przyciągnąć w normalnych warunkach rynkowych.

na liście brak "malkontenta", nie wiem czy jest wiarygodna;]
kalot / 2008-10-28 17:00 / portfel / Tysiącznik na forum
czyżby ostatnia faza ?

Najnowsze wpisy