Forum

Komentarze użytkownika "kalot"

Komentarze użytkownika: kalot

zobaczcie co sie moze zdarzyc krotkoterminowo

kalot / 2009-06-22 08:16 / portfel / Tysiącznik na forum
W ZUS o 8 procent więcej niż w najlepszym OFE
(Parkiet, pw/22.06.2009, godz. 07:26)

Gdyby osoba o średnich zarobkach wpłacała ze składki emerytalnej tyle samo do ZUS i funduszu, na pierwszym rachunku miałaby 27,9 tys. zł, a na drugim około 25 tys. zł - wylicza "Parkiet".

Najwięcej na emerytalnym koncie miałaby osoba, która do OFE nie przystąpiła. Jej konto, gdyby została w ZUS, mogłoby opiewać na prawie 27,9 tys. zł. A wśród klientów funduszy o 10-letnim stażu oszczędzania najwięcej zarobiliby członkowie Generali OFE. Mieliby na koncie 25,7 tys. zł. To o 8 proc. mniej niż w ZUS. Gorące tematy!
O tym, że ZUS będzie w tym roku niekwestionowanym zwycięzcą, pisaliśmy na początku czerwca. Zwaloryzował wtedy nasze oszczędności o rekordowe 16,26 proc. To najwięcej od 1999 r. Dla przykładu w roku 2003 wzrost wyniósł najmniej – 1,9 proc. Skąd taka podwyżka? O tyle wzrósł przypis składki do ZUS w 2008 r., porównując z 2007 r. Oszczędności w OFE stopniały w tym czasie z powodu spadku wartości jednostek rozrachunkowych o 14 procent - informuje "Parkiet".

Wszystko wskazuje jednak na to, że OFE w kolejnym roku, najwyżej dwóch, mają szanse odzyskać prowadzenie. Ostatnie dane GUS mówią o 3,3-proc. wzroście wynagrodzeń rok do roku. A liczba zatrudnionych będzie mniejsza niż w 2008 r. Nie wróży to dobrze przypisowi składki i do ZUS, i do OFE. Jednak wyniki funduszy w tym roku są dużo lepsze niż w ubiegłym. Na dodatek wzmocnią one swoją pozycję w zestawieniu, jeśli posłowie obniżą, jak chce rząd, maksymalną opłatę od składki z 7 do 3,5 proc. Automatycznie na konta klientów trafi więcej pieniędzy.
kalot / 2009-06-22 08:13 / portfel / Tysiącznik na forum
przeczytane
kalot / 2009-06-20 11:17 / portfel / Tysiącznik na forum
ha, bardzo przenikliwa konstatacja;]
pozdrawiam, ciekawie piszesz
kalot / 2009-06-14 17:23 / portfel / Tysiącznik na forum
jak się zbliza to po cichu:)
kalot / 2009-06-14 15:12 / portfel / Tysiącznik na forum
wydaje mi się, że właśnie przebywanie poza rynkiem sprzyja refleksji i działaniu bez przymusu, choć jest taki podświadomy przymus dołaczenia do hossy
chyba to zależy od osoby
kalot / 2009-06-14 15:09 / portfel / Tysiącznik na forum
jak dla mnie może już rosnąć, ale chyba nie tak szybko to nastąpi jednak
kalot / 2009-06-12 13:17 / portfel / Tysiącznik na forum
cóz to za cierpliwość, cierpliwość mierzy się w latach ale jednocześnie trzeba iśc z trendem zatem dobra jest ona tylko w hossie

Re: Komentarze do portfela "needle"

kalot / 2009-06-10 13:47 / portfel / Tysiącznik na forum
znalazłem i wkleiłem u siebie ciekawey artykuł, może Was zainteresuje

Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski"

kalot / 2009-06-10 13:32 / portfel / Tysiącznik na forum
ciekawy artykuł znalazłem i umieściłem w portfelu; zapraszam do lektury
kalot / 2009-06-05 15:52 / portfel / Tysiącznik na forum
po wycenie poznaje, że to nasz gigant infprmatyczny
wydaje się, że nic, lub prawie nic nie powinno popsuć dobrego samopoczucia akcjonariuszy powiedzmy w kilkuletnim przedziale czasowym, ale przy spadkak indeksu głownego i ona ucierpi jak poprzednio
odsyłam do wykresów historycznych
kalot / 2009-05-27 13:23 / portfel / Tysiącznik na forum
czytając ciebie i przypadkowego można odnieść wrażenie, że nie jest dobrze (i tu jesteśmy zgodni) ale , że już zawsze nie za dobrze będzie, no chyba, że zmienimy rząd i takie podejście mnie przeraża, bo jeśl tak przewidujesz jakie masz motywy inwestycyjne? czy nie czujesz niespójnosci tego?
bez urazy, ale w cos trzeba wierzyć, jesli w spadki warto pomysłec o odległej do wygaszenia serii spadkowych i wówczas ten czarny scenariusz nie bedzie taki czarny:]
kalot / 2009-05-19 15:14 / portfel / Tysiącznik na forum
Hydrotor - to jest spólka jak się patrzy i wezmę ją jeszcze pod lupę
wykres to odwrócona głowa z ramionami, skup własnych akcji, wyceny palce lizać i branża jak dla mnie mocno perspektywiczna
a od siebie polecam Ergis już po naprawczym planie
gratuluje pomysłu analizowania rynku zanim sie run na akcje zacznie
wiele razy tak robiłem ku chwale własnego portfela
kalot / 2009-05-19 14:46 / portfel / Tysiącznik na forum
no, dlatego wklejam takie rzeczy, rzadkośc na forach

znalazłem artykuł Szewczaka w gazecie Finansowej

kalot / 2009-05-10 13:47 / portfel / Tysiącznik na forum
http://biznes.onet.pl/7,1556390,prasa.html
ala zainteresował mnie jeden wpis pod spodem, bo widac w nim naprawde ekonomiczne spojrzenie, bez cieia ocierania sie o politykę
oto on
DZIWNY ARTYKUŁ. GOŚĆ (JAKOŚ SIĘ NIE PRZEDSTAWIŁ) ZAPRZECZA SAM SOBIE.

Gani Rostowskiego za cięcie wydatków i oszczędzanie z jednej strony i mówi o rolowaniu długu z drugiej. Nie trzyma się to kupy, chyba, że autor zna jakiś trzeci złoty środek na walkę ze skutkami światowego kryzysu? Co do samego kryzysu. Przez rozbudowaną akcję kredytową gospodarki się rozwijały produkując więcej niż nabywców realnie było stać. Było ich stać właśnie ze względu na dostęp do kredytów. Ale zadłużenie nie mogło rosnąć w nieskończoność. W końcu ktoś stwierdził że zadłużenie jest zbyt duże i zaczął się odwrót instytucji finansowych od coraz bardziej napompowanych wierzytelności. I zaczęła się reakcja łańcuchowa, która doprowadziłą do paniki i masowej ucieczki z rynków finansowych kapitału, co doprowadziło do kilku spektakularnych upadków i wstrzymaniu akcji kredytowej czyli obniżeniu popytu na rynku detalicznym. Najbardziej oberwali developerzy oraz fabryki samochodów, których to produkty są brane w 90% na kredyt. Bez kredytów popyt jest znacznie mniejszy. Ludzie mniej zarabiają niż kupowali (przy pomocy kredytu). Prędzej czy pózniej to się musiało stać. PKB krajów rozwiniętych będzie tak długo spadać, kiedy nie zrównoważy się popyt z podażą ograniczoną wstrzymaną akcją kredytową. Tak naprawdę jest to zdrowe i oczyszczające dla gospodarek. W Polsce skutki kryzysu są mniejsze ponieważ dostępność do kredytów nie byłą tak powszechana jak na zachodzie. Ot co. Poczekajcie jeszcze parę miesięcy, aż produkcja na świecie spadnie do takiego poziomu aby zrównoważyć ją z podażą i kryzys się skończy. Banki wtedy rozlużnią politykę kredytową, zwiększą liczbę udzielanych kredytów i pojawią się znowu wzrosty. My nie przegapmy tego mmentu bo dzięki słabej wartości PLN nasz eksport stał się bardzo konkurencyjny. Kurs euro i dolara jest wedłóg mnie świadomie utrzymywany na takim poziomie aby chronić Polską gospodarkę czyli zawyżyć ceny produktów importowanych ogarniczając ich popyt i sprawić aby artykuły krajowe były bardziej konkurencyjne na rynku krajowym oraz zagranicznym. Taka sytuacja baaardzo ratuje Polskie PKB.



~analityk , 10.05.2009 11:25
kalot / 2009-05-10 13:44 / portfel / Tysiącznik na forum
dziekuje Zosiu, bardzo mi miło, zagadaj jak najcześcieJ:]

Najnowsze wpisy