Forum Polityka, aktualnościKraj

Jest porozumienie w sprawie emerytur dla nauczycieli

Jest porozumienie w sprawie emerytur dla nauczycieli

Wyświetlaj:
max1224 / 2008-12-19 11:41 / Tysiącznik na forum
powiem głupota ludzka i miłosierdzie Boże nie znają granic
Alcija123 / 83.15.25.* / 2008-12-19 08:06
Ludzie, to nie te czasy, ze nauczyciele to jedna z nielicznych gruoa zawodowa, która posiada wyższe wykształcenie. Wielu ludzi pracuję znacznie więcej, w trudniejszych warunkach, też posiada wyższe wykształcenie i wiedzę i nie dosć, ze nie ma tyle wolnego, to jeszcze o 10 lat dłuzej musi pracować. To skandal. Czy uważacie, że 2500 tys. zarobków netto nauczycieli na miesiac to mało??
man13 / 2008-12-04 20:48 / Tysiącznik na forum
Młodzi Polacy powinni zastanowić się z czyich pieniędzy to będzie płacone i czy nie warto prysnąć na te 16 latek za granicę do pracy.
VIIollete / 89.229.180.* / 2008-12-06 13:41
Pan Broniarz sprzedał nauczycieli, Bo te przejściówki będą mniejsze niż pomostówki. A jak wiadomo pomostówki to 60% emerytury, a przejściówka 80% pomostówki. Kto przejdzie na kwotę mniejszą niż zasiłek dla bezrobotnych?! bez możliwości dorobienia choćby 3 godzin w tygodniu. Broniarz SPRZEDAŁ nauczycieli, ciekawe za co ? Ta umowa mnie nie satysfakcjonuje mam 27 pełnych lat pracy w szkole i mam już mocno nadszarpnięte nerwy. Wiem także o czym piszę. może wiejskie szkoły są cichsze a dzieci kulturalniejsze, klasy mniej liczne, lepsze wyposażenie klas. W dużej , miejskiej szkole jest tak głośno na przerwach, że już przygłuchłam (mam 49lat), hałas przekracza kilkadziesiąt razy normy, a uszu nie mogę zatkać (jak w fabryce) bo muszę słyszeć co się wokół dzieje. JA PODPISYWAłAM UMOWę O PRACę ze świadomością, że po 30latach pracy w szkole przejdę na emeryturę. A teraz mi to się odebrało !!! Umowa Pana Broniarza nie satysfakcjonuje mnie. Powinna to być chociażby pomostówka, a nie nauczyciel wieczny nędzarz i żebrak rządów państwa polskiego. Wstyd na świat- zarabiamy najmniej w Europie. naszej Europie???
siotrek / 78.31.92.* / 2008-12-05 21:06
Tak tylko twierdzi osoba, która nie ma zielonego pojęcia
o polskim szkolnictwie. Polska szkoła wygląda jak
wygląda, dlatego, że takie są właśnie opinie. Zdaj sobie
sprawę z tego, że nauczyciel po studiach i z 10 letnim
stażem pracy w szkole zarabia mniej niż ekspedientka w
Castoramia (2002 zł brutto + premie i dodatki) czy
Auchan.
A górnik który pracuje dziennie 4 godziny jest na
emertyturze w wieku 40 lat i dostaje 3000 zł /
miesięcznie emerytury.
Nauczyciele mogą narazie przejść na emeryturę po 30
latach pracy czyli najwcześniej w wieku 55 lat. Więc o co
to całe zamieszanie.
W tej walce chodzi o to, aby każdy miał prawo wyboru,
kiedy przejdzie na emeryturę. Jeżeli ktoś się źle czuje
albo jest schorowany niech idzie w wieku 55 lat na
emeryturę (oczywiście z mniejszą emeryturą) a kto chce
niech pracuje do 65. Ale powinna to być każdego
indywidualna sprawa.
MSP 7 / 2008-12-06 09:40 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Na szczęście cześć ludzi skończyła mysleć "dostaje" . Albo ktoś otrzymuje zapłatę albo nie.
"Marudzącej" mojej żonie z tzw. budżetowki przekazałem : nikt Ciebie tam nie trzyma - możesz przekwalifikować się. Obecnie żona to przekazuje innym marudzącym "budżetowiakom".
Sam byłem 7 lat "budżetowiakiem" - nie podobalo mi się - odszedłem i wykonuję to, z czego jestem zadowolony. Dokładnie rozumiem teraz im więcej "wyciągną" z nas "budżetowiaki" a nauczyciele to armia 600tys. ludzi - tu podwyższenie wynagrodzenia o każde 10PLN netto powoduje wzrost miesięcznie nakładów o 10mlnPLN.......
Obserwowałem moje dzieci uczące się w średniej szkole: ok. 35% absencji nauczecieli podczas roku szkolnego; później korepetycje od podobnych nauczycieli; wątpie, żeby ktorys z nauczycieli nie pobierał za korepetycje "czarnych" pieniędzy (czytaj nie ma zgłoszonej działalności gospodarczeji i nie odprowadza od tego podatków) - jedna z najbardziej nieopodatkowanych grup społecznych za dodatkowe prace (korepetycje).
Bernard+ / 83.22.86.* / 2008-12-04 17:38
I wylazły prawdziwe priorytety Rządu PO na wierzch. Podatnika Cichego i Pracowitego można kopać i ograbiać, bo głupi w swej masie stale wybiera kłamców ( przepraszam naukowo to się nazywa specjalistów od PR) do sejmu i senatu a zorganizowanych leni sejmowi weterani muszą się bać, bo słupki w sondażach spadają pod wpływem ich zorganizowanych a stale głośno powtarzanych kłamstw medialnych o rzekomo heroicznej i wyczerpującej pracy.
andowc / 83.30.86.* / 2008-12-04 17:19
Decyzje Rządu dają przykład innym grupom zawodowym (jak się załatwia "interesy" branżowe").
Vikii / 62.61.40.* / 2008-12-04 13:14
Niech im będzie. Ale nauczyciele na emeryturach wcześniejszych, czy przejściowych, nieważne jak je kto nazywa, precz ze szkół. Skoro tacy zmęczeni i sfrustrowani, niech nie pracują w ogóle, ani 1-ej godziny w tygodniu. Znajdą się wtedy w szkołach etaty dla młodych, może mniej sfrustrowanych. Naciągają budżet, naciągają nas, są niemoralni, a uczą nasze dzieci.
SEWES / 83.238.240.* / 2008-12-07 12:22
Zastanów się co piszesz.Czy znasz powiedzenie "obyś cudze dzieci uczył"?to powiedzenie oddaje całą prawdę o dzieciach.Są nieznośne,rozkapryszone ,nie wolno nic im powiedzieć.Są naj....według rodziców , To nauczyciel nic nie umie ,gnębi biedne dzieci i wymaga sam nie wie czego.A co do młodych nauczycieli,to oni już całkiem inaczej podchodzą do spraw nauki i wychowania. Mają dodatkowe etaty poza oświatą i to dla nich najważniejsze.Ciekawe jak będzie wyglądało wykształcenie dzieci przez tych młodych .
mycha10 / 2008-12-04 16:15 / Bywalec forum
zmowu wyłudzili nasze pieniądze,żadna partia nie broni podatników przed złodziejami,a nauczyciel to zawód ,który przyciąga cwaniaczków i leni-musiałoby powstac więcej szkół prywatnych, a płaca powinna byc uzależniona od wyników nauczania ,a nie za przychodzenie do pracy
Fors84 / 2008-12-04 12:45 / Bywalec forum
Rząd poraz kolejny oszukał wszystkich pracujących polaków ,którzy bedą się składać na te przejściówki.Dla tuska ważniejsze są słupki w sondażach niż dobro Polski.
fok / 83.14.230.* / 2008-12-04 11:13
a ponoć PO miało byc twarde w swoich postanowieniach
Lorunia / 79.162.9.* / 2008-12-04 11:09
Strach był większy przed nauczycielami ! niż przed innymi grupami uprawnionych i to było do przewidzenia , że jest to jedyna grupa zawodowa , która mogła jeszcze coś wynegocjować . Rząd bardzo obawiał się nauczycieli i ugiął się . Nawet nazwał inaczej tą pomostówkę dla nauczycieli aby inni uprawnieni z innych zawodów nie mogli próbować się podpinać pod te rozwiązania . Najlepiej poróżnić a potem rządzić . RZĄD OSZUKAŁ WIELU UPRAWNIONYCH ..to czysta obłuda !.......
bodiniusz0 / 2008-12-04 11:12
.
Uważam, że bardziej oszukał nieuprawnionych, którzy teraz będą łożyć na to tałatajstwo (kto ma dzieci w wieku szkolnym, ten wie, co czym piszę)

pozdrawiam
Lorunia / 79.162.61.* / 2008-12-04 15:29
Ciekawi mnie to czy ta ustawa o przejściówkach będzie też połączona w jedną z pomostówkami dla innych grup zawodowych ! bo ostatnio to się zdarzało , że rząd chciał wymóc na prezydencie zgodę mieszając ustawę do zaakceptowania przez prezydenta z inną do zawetowania . A tak nawiasem pisząc ta ' przejściówka ' według pana Chlebowskiego to żaden wyłom ! ! ! to jak nie jest wyłom , to niech zrobi to samo z innymi grupami zawodowymi , które mają też prawa nabyte....... bo to przecież nic takiego !. Sam pan nie wierzy w to co pan mówi panie Chlebowski . Inni uprawnieni też by chcieli takie ' nic '
czytelnik / 87.205.228.* / 2008-12-04 20:33
prosimy aby naszej Karty Nauczyciela nikt nie zmnieniał bo dzięki nauczycielom ten Rząd istnieje i niech zostanie tak jak jest 30 lat pracy w zawodzie i emerytura bez względu na wiek
n-l / 87.205.228.* / 2008-12-04 22:45
tak jest ta grupa ludzi zasługuje na to swoją pracą i 30 lat w zawodzie a zwłaszcz w dzisiejszych czasach to naprawdę wielki trud , poświęcenie i wysiłek jeżeli ktoś chce dłużej pracować to proszę bardzo a nie rząd robi co mu się podoba jak można zmieniać Kartę Nauczyciela przecież żeby nie nauczyciele takiego rządu by nie było w życiu to dzięki nauczycielom macie swoje pozycje ,przywileje

Najnowsze wpisy