Na skróty
Money.plGospodarka Politycy Janina Fetlińska
Janina Fetlińska
Data i miejsce
urodzenia:
1952-06-14, Tuligłowy
Stan cywilny: mężatka
Wykształcenie: wyższe
Janina Fetlińska
- Ukończyła studia na Wydziale Pielęgniarskim Akademii Medycznej w Lublinie.
- W latach 1971-1973 pracowała w Klinice Chirurgii Szczękowej Państwowego Szpitala Klinicznego nr 1 w Krakowie.
- Od 1977 do 1991 roku była kierownikiem Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Kadr Medycznych Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Ciechanowie.
- W latach 1991-1998 była dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Organizacji i Ekonomiki Ochrony Zdrowia w Ciechanowie.
- Od 1994 do 1998 roku pełniła funkcję dyrektora Biura Ciechanowskiego Konsorcjum Zdrowia.
- W latach 1998-2000 i w 2002 roku była dyrektorem oddziału Mazowieckiego Centrum Zdrowia Publicznego w Ciechanowie, a w latach 2000-2002 dyrektorem tego Centrum w Warszawie.
- W latach 2002-2005 pracowała jako nauczyciel akademicki i dyrektor Instytutu Ochrony Zdrowia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Ciechanowie.
- W latach 1998-2005 była radną powiatu ciechanowskiego.
- Opublikowała kilkadziesiąt artykułów naukowych z zakresu pielęgniarstwa, promocji zdrowia i zdrowia publicznego.
- Była członkiem towarzystw naukowych i społecznych, m.in. Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego i Ciechanowskiego Konsorcjum Zdrowia.
- Tworzyła i była pierwszym prezesem Kolegium Pielęgniarek i Położnych Środowiskowych/Rodzinnych w Polsce.
- Od 2004 r. była członkiem Prawa i Sprawiedliwości oraz członkiem Ciechanowskiego Zarządu Powiatowego tej partii
- Od 2005 r. była członkiem Rady Politycznej Prawa i Sprawiedliwości.
- Od 2006 r. była członkiem Zarządu Okręgu Płock Prawa i Sprawiedliwości.
- Senator VII kadencji
- Zginęła tragicznie 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem. Leciała na obchody rocznicy mordu w Katyniu.
Biografia za www.senat.gov.pl
Janina Fetlińska - staż parlamentarny:
  • Senator VI kadencji
    • Lista wyborcza: Prawo i Sprawiedliwość
      Okręg wyborczy: 15 Płock
  • Senator VII kadencji
    • Data wybrania: 2007-10-21
      Lista wyborcza: Prawo i Sprawiedliwość
      Okręg wyborczy: 15 Płock
      Liczba głosów: 103365
Artykuły
 Fotografie zmarłych posłów PiS zostaną w sali Sejmu
22.09.2010

Fotografie zmarłych posłów PiS zostaną w sali Sejmu

Znikną 10 października, kiedy minie 6 miesięcy od tragedii.

 Jarosław Kaczyński zeznaje w sprawie katastrofy
27.07.2010

Jarosław Kaczyński zeznaje w sprawie katastrofy

Pełnomocnik prezesa PiS jest spokojny o to przesłuchanie.

 Nowi senatorowie złożyli ślubowanie
2.07.2010

Nowi senatorowie złożyli ślubowanie

Zastąpili parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie pod Smoleńskiem.

nowsze
1 2 3
Reklama

Chcesz zamieszkać na swoim?

Bezpłatnie sprawdzimy ofertę w 28 bankach!

Kredyty mieszkaniowe na nowych warunkach. Poznaj nowe oferty, doradcy Open Finance od lat doradzają swoim klientom. więcej »