Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Indie-USA-Bombaj

0
Podziel się

Amerykański ambasador w Indiach wezwał władze Pakistanu do podjęcia zdecydowanej akcji przeciw organizatorom ataku na Bombaj w roku 2008. Według New Delhi, organizatorzy tego zamachu przebywają w Pakistanie i nie są zatrzymywani przez tamtejsze władze.

bEguwryZ

Ambasador Timothy Roemer, po spotkaniu z szefem indyjskiego resortu spraw wewnętrznych oświadczył, że Pakistan musi zrobić więcej na rzecz wymierzenia sprawiedliwości organizatorom zamachu na Bombaj, w którym zginęły dziesiątki obywateli indyjskich oraz sześciu Amerykanów.
Wypowiedź Roemera współgra z żądaniami indyjskich władz, które domagają się wydania kilku osób podejrzanych o przygotowanie masakry w Bombaju, w tym Hafiza Saeeda, ostatnio organizatora protestów i manifestacji po zabiciu Osamy bin Ladena.
Część komentatorów w Indiach uważa, że w celu zatrzymania lub wyeliminowania Saeeda, uważanego przez Delhi za groźnego terrorystę, Indie powinny podjąć bardziej zdecydowane kroki.
Bezpośrednio po ataku na Bombaj w 2008 roku Indie rozważały możliwość przeprowadzenia chirurgicznych uderzeń na ośrodki szkolenia terrorystów w Pakistanie, ale zrezygnowały z tych planów w wyniku mediacji Stanów Zjednoczonych. Zdaniem analityków, ataki takie mogłyby bowiem doprowadzić do poważnego konfliktu zbrojnego między dwoma - posiadajacymi broń jądrową i zwaśnionymi od lat - sąsiadami.

bEguwrzC
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)