Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

KE-Polska-prognoza-gospodarka

0
Podziel się

Polska gospodarka będzie rozwijała się w tym roku w tempie 3,4 procent - tak wynika z prognoz Komisji Europejskiej. Jeszcze w maju Bruksela przewidywała, że wzrost Produktu Krajowego Brutto wyniesie 2,7 procent.

bEgszvnp

Polska nie jest jednak samotnym liderem. Z najnowszych prognoz wynika, że z dobrymi wynikami dotyczącymi wzrostu gospodarczego dogonili nas Niemcy.
Dziś zaprezentowano dane tylko dla siedmiu największych gospodarek, w tym Polski.
"Sektor przemysłowy napędza wzrost gospodarczy" - tak napisała Komisja Europejska o Polsce. Bruksela przyznała, że najnowsze dane są lepsze niż jej przewidywania sprzed kilku miesięcy. Nie doceniła wtedy siły sektora przemysłowego ani sytuacji w światowym handlu, która spowodowała, że polski eksport osiągnął poziom sprzed kryzysu gospodarczego. Komisja pisze o potwierdzonym ożywieniu, większym zaufaniu do polskiej gospodarki i wciąż silnym popycie wewnętrznym.
Bruksela podała też dane dotyczące inflacji. Według unijnych prognoz, w Polsce w tym roku wzrośnie ona do poziomu 2,6 procent i będzie wyższa o 0,2 punktu procentowego w porównaniu z majowymi przewidywaniami.

bEgszvnS
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)