Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PSL-Mazowsze-wybory

0
Podziel się

Polskie Stronnictwo Ludowe przedstawiło swoją strategią na jesienne wybory samorządowe. ,,Człowiek jest najważniejszy'' - tak brzmi hasło wyborcze Polskiego Stronnictwa Ludowego.

bEgfwLCd

PSL stawia na ludzi, którzy od lat sprawdzają się w terenie. Takich, którzy są dobrymi gospodarzami w swoich miastach i gminach - mówi szef mazowieckich struktur ludowców, marszałek Sejmiku Adam Struzik. PSL wystawi na Mazowszu blisko 5 tyś. kandydatów. Hasło wyborcze Polskiego Stronictwa Ludowego to ,,Człowiek jest najważniejszy'' - mówi prezes mazowieckiego PSL-u.
Ludowcom nie udało się do tej pory uzgodnić, kto z ramienia PSL, będzie kontrkandydatem Hanny Gronkiewicz-Waltz w wyborach na prezydenta Warszawy. Wicepremier Waldemar Pawlak zapewnia, że miałby swojego kandydata, ale to nie do niego, będzie należeć ostateczna decyzja. Dyskusja cały czas trwają, ale - jak podkreśla wicepremier - w partii rządzą prawa demokracji i kluczowy będzie głos mazowieckich struktur PSL-u.
Listy do sejmiku Mazowieckiego będą otwierać między innymi wiceminister sportu i turystyki Katarzyna Sobierajska, która wystartuje z Warszawy oraz Walentyna Rakiel-Czarnecka i Danuta Bodzek. Marszałek Adam Struzik szef mazowieckich struktur PSL mówi, że stosunek kobiet do mężczyzn na listach partii wynosi cztery do sześciu. PSL nie mówi o parytetach, tylko wprowadza je wżycie w sposób realny i praktyczny - dodaje marszałek. Na siedem okręgów wyborczych do sejmiku w pięciu na listach przewodzą kobiety
Listy kandydatów PSL do samorządów, w innych województwach będą gotowe w najbliższym czasie - zapewniają Ludowcy.

bEgfwLCG
wybory
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)