Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
17.09.2011 16:43

Rosja-MSZ-Palestyna

Rosyjskie MSZ potwierdza gotowość Moskwy do głosowania na forum ONZ za nadaniem Palestynie statusu stałego członkostwa w tej organizacji. Takie zapewnienie złożył szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow podczas piątkowej rozmowy telefonicznej z amerykańska sekretarz stanu Hilary Clinton.

Podziel się
Dodaj komentarz

Jak wynika z komunikatu rosyjskiego MSZ - Siergiej Ławrow weźmie udział w przyszły wtorek w 66-tej sesji Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku i w powiedzeniu tak zwanego "kwartetu bliskowschodniego". Już wcześniej ambasador Rosji przy ONZ Witalij Czurkin potwierdził, że Moskwa poprze starania palestyńskich władz o uzyskanie członkostwa w tej organizacji. "Naród Palestyński zasługuje aby mieć własne państwo i być członkiem międzynarodowych organizacji" - oświadczył kilka miesięcy temu, podczas swojej wizyty w Izraelu prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew.
Rosyjski prezydent uznał wtedy niepodległość Palestyny ze stolicą w Jerozolimie Wschodniej. Tym samym potwierdził on deklarację władz Związku Radzieckiego, które już w 1988 roku uznały jej niepodległość.

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz