Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sejm-budżet

0
Podziel się

Parlament zakończył pracę nad tegorocznym budżetem.

bEiDbIuZ

Sejm przyjął wszystkie 16 poprawek zaproponowane przez Senat. W większości miały one charakter porządkujący i uzupełniający.

Dodatkowe 5 milionów złotych zostanie przeznaczonych na więzienną służbę zdrowia. Ministrer finansów będzie mógł udzielić Funduszowi Ubezpieczeń Społecznych pożyczki w wysokości 5,5 miliarda złotych na wypłatę rent i emerytur.

Inne poprawki poprawki dotyczą przeznaczenia dodatkowych środków na obchody 30. rocznicy powstania "Solidarności", na bieżące wydatki archiwów państwowych oraz dla Wyższego Urzędu Górniczego. Dodatkowe 740 tysięcy złotych ma też zyskać urząd pełnomocnika do spraw równego statusu kobiet i mężczyzn.

bEiDbIvb

Zgodnie z ustawą, tegoroczny deficyt ma wynieść nie więcej niż 52 miliardy 214 milionów złotych, dochody prawie 248 miliardów 870milionów złotych, a wydatki nieco ponad 301 miliardów 82 miliony złotych.

Ustawa budżetowa trafi teraz do podpisu prezydenta. Zgodnie z Konstytucją prezydent podpisuje ustawę budżetową w ciągu 7 dni.

Może też przed podpisaniem zwrócić się do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zgodności ustawy z Konstytucją. W takim przypadku Trybunał orzeka w tej sprawie nie później niż w ciągu 2 miesięcy od dnia zlożenia wniosku.

bEiDbIvC
KOMENTARZE
(0)