Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Alior Bank zmienia zasady. Login i hasło nie wystarczą

34
Podziel się

Oprócz podania loginu i hasła, do zalogowania w bankowości elektronicznej Alior Banku trzeba będzie również podać kod SMS. Klienci muszą przygotować się na więcej zmian, które zaczną obowiązywać już 14 września.

Logowanie w Alior Banku od 14 września będzie bardziej skomplikowane
Logowanie w Alior Banku od 14 września będzie bardziej skomplikowane (East News, ANDRZEJ STAWINSKI/REPORTER)
bDSMOCoR

Zmiany w sposobie logowania to efekt wchodzącej w życie dyrektywy unijnej PSD2. Do nowych przepisów będa musiały się przystosować wszystkie banki. Wcześniej o zmianach informował choćby mBank.

Teraz do swoich klientów zwrócił się Alior Bank. Poinformował on w wewnętrznej korespondencji, że do zalogowania się do bankowości internetowej już nie wystarczy wpisanie loginu i hasła. Trzeba będzie również podać kod SMS lub zatwierdzić logowanie w aplikacji mobilnej.

Na tym jednak nie koniec zmian. Sporo zmieni się również w kwestii wykonywania operacji na koncie.

bDSMOCoT

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Mowa tu choćby o przelewach. Teraz, by wysłać pieniądze przez internet, trzeba będzie nie tylko podać kod autoryzacyjny, wysłany w wiadomości SMS, ale również potwierdzić go w aplikacji mobilnej - na przykład odciskiem palca lub za pośrednictwem systemu rozpoznawania twarzy.

Klienci Aliora będą też musieli szybciej podejmować decyzje. 5 minut bezczynności po zalogowaniu na konto będzie oznaczało wygaśnięcie sesji i automatyczne wylogowanie.

bDSMOCoZ

Wchodzi PSD2

W połowie września gigantyczną zmianę w polskiej bankowości wprowadzi unijna dyrektywa PSD2 - z ang. Payment Services Directive. To dokument regulujący rynek usług płatniczych. Brzmi obco, ale dotyka każdego z nas - korzystającego z konta i płacącego w sklepie.

Oprócz dotychczasowej nazwy użytkownika i hasła pojawią się dodatkowe zabezpieczenia, na przykład dodatkowy kod w wiadomości SMS. Wpiszesz i dopiero wchodzisz na konto. Kolejna nowość? Zdecydowanie częściej niż teraz trzeba będzie wbijać PIN podczas płatności kartą. I to nawet tych zbliżeniowych.

bDSMOCpa

Część banków skorzysta z okazji i wprowadzi zupełnie nowy wygląd strony logowania i nowy sposób wchodzenia do internetowego konta.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDSMOCpu
alior bank
banki
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(34)
gość
2 lata temu
Kod sms przy logowaniu nie tylko będzie dotyczyć tego banku. W PKO zapowiedzieli już, że także od połowy września przy logowaniu będzie trzeba wpisać nadesłany na telefon przez nich kod sms, a także będą dwie inne zmiany upierdliwe. Sesja z 10 minut tylko 5 minutowa więc przy opisach przelewów trzeba będzie się streszczać więc łatwiej o błąd oraz, że przy wpisywaniu kodu ze zdrapki chyba nie będzie widać co wpisujemy. Tak to zrozumiałem. Ja tu widzę same minusy, a nie plusy tych zmian. W czym to pomaga klientowi ?
normalna
2 lata temu
głupota nie zna granic. Ile to razy wprowadzali w bankach zmiany ze niby dla bezpieczenstwa a ludzie maja wyciągane pieniadze najczesciej przez cwanych banksterów. A my coraz wiecej obowiązków i drożej. Jak z nienormalnym recyklingiem. Moze trzeba zacząc placic gotówke i miec w tylnej czesci banksterów z banków i biurokratyczna bezmyslna Bruksele urzedasów.
niewola
2 lata temu
Najpierw, likwidując kasy, zmusili nas, żeby założyć konto w banku, Teraz , żeby dostać SWOJE pieniądze,zmuszają nas, żeby mieć telefon (czy każdy musi mieć tel komórkowy?). Jak ktoś chce zabrać swoje pieniądze, a jest to duża kwota, musi się im tłumaczyć. Już się wspomina, że nie będzie można płacić inaczej, niż w formie elektronicznej. Normalna niewola
bDSMOCpv
i7Yi7^
2 lata temu
Trzeba wrócić do gotówki więc człowiek musi się wylogować z tych bankowych kleszczy i pułapek.....
czyli
2 lata temu
No a jak ktoś jest wrogiem tel komórkowych i nie posiada to będzie musiał się wyprowadzić z tego banku
...
Następna strona