Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Alior Bank zmienia zasady. Login i hasło nie wystarczą

Oprócz podania loginu i hasła, do zalogowania w bankowości elektronicznej Alior Banku trzeba będzie również podać kod SMS. Klienci muszą przygotować się na więcej zmian, które zaczną obowiązywać już 14 września.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Logowanie w Alior Banku od 14 września będzie bardziej skomplikowane (Fot: ANDRZEJ STAWINSKI/REPORTER)

Zmiany w sposobie logowania to efekt wchodzącej w życie dyrektywy unijnej PSD2. Do nowych przepisów będa musiały się przystosować wszystkie banki. Wcześniej o zmianach informował choćby mBank.

Teraz do swoich klientów zwrócił się Alior Bank. Poinformował on w wewnętrznej korespondencji, że do zalogowania się do bankowości internetowej już nie wystarczy wpisanie loginu i hasła. Trzeba będzie również podać kod SMS lub zatwierdzić logowanie w aplikacji mobilnej.

Na tym jednak nie koniec zmian. Sporo zmieni się również w kwestii wykonywania operacji na koncie.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Mowa tu choćby o przelewach. Teraz, by wysłać pieniądze przez internet, trzeba będzie nie tylko podać kod autoryzacyjny, wysłany w wiadomości SMS, ale również potwierdzić go w aplikacji mobilnej - na przykład odciskiem palca lub za pośrednictwem systemu rozpoznawania twarzy.

Klienci Aliora będą też musieli szybciej podejmować decyzje. 5 minut bezczynności po zalogowaniu na konto będzie oznaczało wygaśnięcie sesji i automatyczne wylogowanie.

Wchodzi PSD2

W połowie września gigantyczną zmianę w polskiej bankowości wprowadzi unijna dyrektywa PSD2 - z ang. Payment Services Directive. To dokument regulujący rynek usług płatniczych. Brzmi obco, ale dotyka każdego z nas - korzystającego z konta i płacącego w sklepie.

Oprócz dotychczasowej nazwy użytkownika i hasła pojawią się dodatkowe zabezpieczenia, na przykład dodatkowy kod w wiadomości SMS. Wpiszesz i dopiero wchodzisz na konto. Kolejna nowość? Zdecydowanie częściej niż teraz trzeba będzie wbijać PIN podczas płatności kartą. I to nawet tych zbliżeniowych.

Część banków skorzysta z okazji i wprowadzi zupełnie nowy wygląd strony logowania i nowy sposób wchodzenia do internetowego konta.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: bankowość, alior bank, banki, psd2, gospodarka, wiadomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-08-2019

gośćKod sms przy logowaniu nie tylko będzie dotyczyć tego banku. W PKO zapowiedzieli już, że także od połowy września przy logowaniu będzie trzeba wpisać … Czytaj całość

23-08-2019

normalnagłupota nie zna granic. Ile to razy wprowadzali w bankach zmiany ze niby dla bezpieczenstwa a ludzie maja wyciągane pieniadze najczesciej przez … Czytaj całość

24-08-2019

niewolaNajpierw, likwidując kasy, zmusili nas, żeby założyć konto w banku, Teraz , żeby dostać SWOJE pieniądze,zmuszają nas, żeby mieć telefon (czy każdy … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (34)