Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|
aktualizacja

Frankowicze skarżą się na bank. "To przemyślane działanie"

27
Podziel się:

Klienci mBank skarżą się na utrudnia wyegzekwowanie prawomocnych wyroków sądów w sprawach frankowych. Bank zapewnia, że problemów nie robi. Sprawie przyjrzy się UOKiK.

Frankowicze skarżą się na bank. "To przemyślane działanie"
(Flickr)

Bywa, że bank nie chce wykreślić hipoteki. Z kolei w przypadku wyroków skutkujących tzw. odfrankowieniem nie chce wydać nowego harmonogramu spłaty - pisze "Rzeczpospolita" powołując się na skargi frankowiczów.

Ci przekonują, że mBank utrudnia wyegzekwowanie prawomocnych wyroków sądów w sprawach frankowych.

A co na to bank? Zaprzecza.

"Nie utrudniamy ich egzekwowania. Wykreślenie hipoteki zabezpieczającej kredyt jest konsekwencją niektórych orzeczeń w sprawach frankowych i bank będzie się do nich stosował. W części spraw korzystamy z przysługującego nam prawa do złożenia wniosku o wstrzymanie wykonalności i skuteczności wyroku sądu II instancji, co może skutkować opóźnieniem w wypłacie zasądzonej płatności"– odpowiada na pytania dziennika.

Jednak zdaniem Jędrzeja Jachiry, partnera w Kancelarii Prawnej Adam Sobota reprezentującej frankowiczów, to dobrze przemyślane działanie banku.

- Z punktu widzenia krótkoterminowych zobowiązań wynikających z prawomocnych wyroków w niektórych przypadkach bankowi uda się zyskać na czasie, ale kosztem dodatkowych postępowań, m.in. egzekucyjnych czy ustalenia stanu rzeczywistego księgi wieczystej. Nie można też zapomnieć o szkodzie wizerunkowej i utracie zaufania kolejnych klientów, które ciężko będzie naprawić nawet sprawnym specjalistom z zakresu PR – ocenia na łamach dziennika prawnik.

Zobacz także: Frankowicze kontra banki. "Umowy są nieuczciwe, a banki utrudniają"

Jak ustaliła "Rz" jak dotąd do UOKiK nie dotarły te skargi na bank, jednak prezes Tomasz Chróstny zapewnił, że przykrzy się sprawie. – Jeśli okazałoby się, że to nie jednostkowy problem, nie wykluczam podjęcia działań mających zapewnić przestrzeganie przez bank praw konsumentów – zapowiedział.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(27)
Jacek
3 lata temu
Największym błędem zarządów Mbanku były udzielane kredyty we frankach , bank który zawsze kojarzył się z dobrymi usługami , szybką i merytoryczną obsługą stracił w oczach ludzi swój dobry wizerunek, nie jestem kredytobiorcą frankowym ale cała ta sprawa budzi u mnie ogromny nie smak i skreśla Mbank całkowicie , w aspekcie korzystania z ich usług
rada
3 lata temu
Wlepić karę to się obudzą .
Frankowicz
3 lata temu
Za tą całą aferę z kredytami frankowymi powinien odpowiadać rząd i nadzór finansowy. Znam osobę, która wzięła kredyt frankowy na kwotę ok. 400 000,00 zł, spłacała ten kredyt 12 lat po ok. 2 500,00 zł/m-c, i do oddania zostało jeszcze ok. 600 000,00 zł. Franków nie widzieli na oczy. Takie rodziny są załatwione do końca życia a ich dzieci odziedziczą długi. Kiedy rząd polski zrobi porządek z tymi kredytami. Czy o take Polske chodziło....aby z ludzi zrobić niewolników banków. Jakoś w innych państwach potrafili rozwiązać sprawy tych kredytów a u nas cicho sza i tylko wymądrzają się pracownicy banków i jakieś panie ANNY.
SSS
3 lata temu
mBank zbiera pieniądze, by jego poparcie Strajku Kobiet mogło być większe i miało podstawy finansowe.
embank
3 lata temu
Nie mam waszych piniendzy i co mi zrobita?
...
Następna strona