Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. oprac. PRC
|

Frankowicze znowu górą. W miesiąc 36 pozytywnych wyroków sądów

78
Podziel się

W sierpniu zaledwie trzy wyroki były po myśli banków. W sprawach o hipoteki walutowe wygrywali przede wszystkim klienci.

Frankowicze znowu górą. W miesiąc 36 pozytywnych wyroków sądów
Frankowicze wygrywają w sądach. (East News, LUKASZ SOLSKI)
bCYBwpWt

Nie był to dobry miesiąc dla banków. Na 40 spraw o hipoteki walutowe w 36 przypadkach sądy przyznały rację frankowiczom - pisze "Rzeczpospolita".

Wyłączając jedną sprawę skierowaną do ponownego rozpatrzenia, w tylko w trzech przypadkach wyrok był pomyślny dla banków.

bCYBwpWv

Jak wynika z przytaczanych przez dziennik statystyk prowadzonych przez kancelarię Votum, 90-procenotwy odsetek wygranych w sierpniu potwierdza trend ostatnich miesięcy. Podobny był w lipcu, a wcześniej oscylował wokół 70–80 proc.

mBank webinary odc. 1: Inwestuj jak milioner- to proste!

Wojciech Bochenek, radca prawny z kancelarii Bochenek i Wspólnicy zapowiada na łamach "Rz", że jesień może być ciężka dla banków.

- Można pokusić się o stwierdzenie, że będzie to rekordowy okres w zakresie zapadających rozstrzygnięć w sprawach frankowych. Spodziewam się, że kierunek orzeczeń będzie wzmacniał tren przyrostu liczby wyroków stwierdzających nieważność umowy - zaznacza Bochenek.

bCYBwpWB

Jak pisaliśmy w money.pl, po wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej ws. kredytów walutowych lawinowo wzrosła lista pozwów.

Po okresie zamknięcia związanego z pandemią i po wakacjach sądy wracają do orzekania. - Frankowicze muszą uzbroić się w cierpliwość. Spory będą trwały wiele miesięcy. Pamiętajmy też o wydolności polskiego systemu sądowego - mówił w programie „Money. To się liczy” dr Piotr Bodył, radca prawny, Członek Zespołu Monitora Prawa Bankowego. – Sądy nie są w stanie nagle rozstrzygać o 50 proc. więcej spraw niż w tej chwili. A te spory idą w tysiące. To jest problem państwa i systemu prawnego, a nie konsumenta. Jest jeszcze opcja z ugodą, ale tu sprawa mocno się komplikuje, bo mnóstwo kwestii trzeba ustalić.

bCYBwpWW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(78)
Andrzej W
3 tyg. temu
banki mogły dawać ludziom do podpisu umowy zgodne z prawem a nie oszustwa. Oszuści powinni znalezć się w więzieniu
greg
3 tyg. temu
Jak widzę te wszystkie wpisy o cwaniakach to ktoś nie ma pojęcia o tych kredytach. Jak kupując mieszkanie 51,50 m2 w kredycie w frankach to tylko taki mogłem dostać. Bo w złotówkach nie miałem zdolności kredytowej. Bo banki w tym czasie wszystko robiły by był taki kredyt Panie cwaniaku. rok 2008. Oczywiście nie mogłem spłacać kredytu w frankach tylko bank sam sobie przeliczał po swoim kursie. Mimo że spłaciłem go to uważam że Banki dawno powinny dostać po łapach za to że tak robiły. A zarobiły potężne pieniądze na większości normalnych ludziach którzy chcieli mieć własne lokum. a innej możliwości nie było. ale ja to w naszym społeczeństwie każdy wie więcej, każdy jest lekarzem albo nigdy nie brał kredytu i każdą umowę bardzo dobrze negocjował z bankiem na pewno mu się udało. :)
Vamos80
3 tyg. temu
My naród, to naród złośliwy. Jesteśmy 100 lat za murzynami. Polak Polakowi by wbił nóż w plecy..
bCYBwpWX
opop
3 tyg. temu
Pani bogaca się na ludziach i nie mają żadnych skrupułów liczy się tylko zysk lokaty zerowe ale odsetki od kredytów duze bo prezesi Misz zarabiać tysiące
sa
3 tyg. temu
Brałem we frankach, stać mnie na spłatę, ale pozwałem bank bo wiem ze wygram. 200tys na czysto. I mam w d co wy na to :)
Najnowsze komentarze (78)
Cukier
1 tyg. temu
Bank za wcześniejszą spłatę kredytu chce 1.5% udzielonego kredytu? Czy inni też mają takie zapisu w umowie?
mamkredytwefr...
3 tyg. temu
Brawo! Wreszcie doczekali się sprawiedliwości :) Banki naginały prawo - taka jest prawda :/
Gg
3 tyg. temu
Możemy brać przykład z Węgier, tam nie problemu z kredytem frankowym
Olaf
3 tyg. temu
Co za bzdurny artykuł jakie 80%wiele spraw już jest przegranych przez obywateli. Ludzie są tak dluzenii przez ten kredyt że nie pytajcie... Ilu popełniło samobojstwo
Tj op
3 tyg. temu
Ale bzdury ludzie przegrywają z bankami z 200 tys płacą po 400 ha szukacie klientów dla kancelarii adwokackich hi
ANTY BANKSTER
3 tyg. temu
KIEDY MAFIA BANKSTERSKA TRAFI DO WIĘZIENIA ? ILE LAT JESZCZE BĘDZIE SIĘ CIĄGNĘŁO ŚLEDZTWO PROKURATURY REGIONALNEJ W SZCZECINIE Z art.286kk w zw. z art.294 kk w sprawie zapisów w umowach kredytowych w walutach ? PIĘĆ LAT ŚLEDZTWA I JAKIE ROZSTRZYGNIĘCIA PROKURATURY PANIE ZIOBRO ? POCHWAL SIĘ PAN ,,WYNIKAMI" PROKURATORÓW ZE SZCZECINA....KOMU ZALEŻY NA TYM ABY TO ŚLEDZTWO TRWAŁO LATAMI ?
Olo
3 tyg. temu
Do wszystkich wydmuszek gadających że kredyty trzeba płacić. Tak owszem ale nie trzy razy!!!!
Tiki2
3 tyg. temu
Banki same są sobie winne, był czas na polubowne rozwiązania satysfakcjonujące obie strony. Banki wolały jednak iść a wojnę ze swoimi klientami. I zasłużenie mają to o co prosiły.
bCYBwpWP
ReFrank
3 tyg. temu
Ludzie dalej nie rozumieją o co chodzi z tymi kredytami frankowymi . Bank dał 100.000 zł kredytu a chce zwrotu 220.000 zł nie licząc odsetek, które pobrał. Jest to jawny przekręt.
Edi
3 tyg. temu
ciekawe jakie sa wyroki przeciwko bankowi premiera :)
Mona
3 tyg. temu
Inne kraje problem tego oszustwa dawno rozwiązały systemowo, bez niepotrzebnego przeczołgania się indywidualnie przez sądy, w państwie prawym i sprawiedliwym się nie dało...
dedek1
3 tyg. temu
TSUE i teraz polskie sądy nie wydają chyba wyroków bezpodstawnie, czyli wychodzi na to, że z tymi umowami było coś nie tak
Anton
3 tyg. temu
Kartonowe państwo prawych i sprawiedliwych, dopiero TSUE musiało wkroczyć, inaczej banksterka rządziła by nadal
Ghtt55666yt
3 tyg. temu
BRAWO SĄD!!!!!! WRESZCIE dotarła dobra zmiana w Polsce!!!!
...
Następna strona