Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
JCK
|

Idzie "armagedon". Zwolnienia w bankach dopiero się zaczynają

111
Podziel się

Banki będą zwalniały swoich pracowników. Decyzje już zapadły. Winna jest pandemia i coraz mniej odwiedzić stacjonarnych oddziałów bankowych.

Idzie "armagedon". Zwolnienia w bankach dopiero się zaczynają
Santander Consumer Bank zapowiedział likwidację do 430 miejsc pracy. (money.pl, Rafał Parczewski)
bDSwvbTV

Obecnie banki dają pracę około 150 tys. osób. To grono będzie się nieustannie zmniejszało, ale to nie pandemia zaczęła procesu zwolnień. Jak pisze "Rzeczpospolita", Pekao zapowiedział zwolnienia grupowe: do końca czerwca mają objąć maksymalnie 1110 pracowników. Kolejnym 1250 mają zostać zmienione warunki zatrudnienia. W sumie restrukturyzacja obejmie 17 proc. pracowników.

Bank Pekao tłumaczy, że zwolnienia grupowe to pochodna długofalowych zmian w sektorze bankowym, a COVID-19 jedynie przyspieszył ten proces. Pandemia zmniejszyła – i tak małe – zainteresowanie placówkami stacjonarnymi wśród klientów. Przenieśli się oni do bankowości mobilnej.

bDSwvbTX

Zwolnienia w bankach

Zwolnienia grupowe jesienią 2020 roku zapowiedział Santander Bank Polska. Mają objąć do 2 tys. osób. - Decyzja banku wynika z dynamicznej sytuacji rynkowej oraz wielu zewnętrznych czynników, które mają znaczący wpływ na dotychczasowy model biznesowy, strategię działania i zdolność konkurowania. Aby sprostać nowym wyzwaniom, jakie stawia przed całym sektorem postępująca digitalizacja, rosnąca tendencja wykorzystywania kanałów cyfrowych, a także zwiększające się obciążenia fiskalne i regulacyjne - bank zdecydował o dalszej transformacji modelu operacyjnego i dostosowaniu struktury zatrudnienia - wyjaśnia w komentarzu bank.

Parę miesięcy wcześniej zależny od niego Santander Consumer Bank zapowiedział likwidację do 430 miejsc pracy.

Pod koniec listopada BNP Paribas Bank Polska ogłosił, że do 2023 r. w ramach zwolnień grupowych z pracą pożegna się maksymalnie 800 osób.

bDSwvbUd
Zobacz także: 300 mkw. i rachunki za 30 zł miesięcznie. "Pomysł na dom" energooszczędny
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSwvbUy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(111)
Jaaa
miesiąc temu
Moze klienci wreszcie docenia ludzi jak im przyjdzie rozmawiać z automatami i wszystko załatwiać przez internet. Z doświadczenia wiem, że nie wszyscy są na tyle "kumaci".
Polak
miesiąc temu
Wiadomo,że winna jest pandemia.. ile my to jeszcze razy usłyszymy.. pewnie następne 10 lat.
Reality
miesiąc temu
Banki zwalniają bo chcą, korzystając z hasła pandemia. Klientów jest tyle co było jednak przerzucane są na nich koszty. Sam zdziwiłem się kiedy oznajmiono mi, ze placówka z której korzystam od lat nie obsługuje już gotówki i odesłano mnie na drugi koniec miasta. Nadchodzi czas ze wyśmiewane i niewyobrażane trzymanie pieniędzy "w skarpecie" nabiera sensu
bDSwvbUz
Bb322
miesiąc temu
Wypłacajcie pieniądze z banków na pewno będą problemy z wypłatą waszych pieniędzy !
Szyderca
miesiąc temu
Okazuje się teraz że naprodukowali mnóstwo Osób po studiach które nie potrafią nic poza klikaniem w PC i ładnie mówić a tu wystarczy połowa tego i jeszcze zdalnie ,,A tu na rynku trzeba ludzi do prac fizycznych po zawodówkach technikach ....
...
Następna strona