Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Santander BP ogłosił zwolnienia grupowe maks. 2 tys. osób do końca 2022 r.

8
Podziel się

Warszawa, 29.10.2020 (ISBnews) - Santander Bank Polska zdecydował o uruchomieniu procedury zwolnień grupowych, które będą realizowane do końca 2022 roku i obejmą do 2 tys. wszystkich zatrudnionych na koniec września br. -  zarówno w centrali, jak i w sieci dystrybucji, podał bank. 

Santander BP ogłosił zwolnienia grupowe maks. 2 tys. osób do końca 2022 r.
bDXWwmeZ

"Zamiarem zarządu banku jest przeprowadzenie procesu zwolnień grupowych w okresie do 31 grudnia 2022 roku w odniesieniu do nie więcej niż 2 000 osób, co stanowi łącznie ok. 18,52% wszystkich zatrudnionych w banku na dzień 30 września 2020 roku. Proces ten obejmie zarówno pracowników w centrali jak i w sieci dystrybucji" - czytamy w komunikacie.

Proces został rozłożony na ponad dwa lata z uwagi na nadzwyczajne warunki rynkowe związane z pandemią, podkreślono.

"Decyzja banku wynika z dynamicznej sytuacji rynkowej oraz wielu zewnętrznych czynników, które mają znaczący wpływ na dotychczasowy model biznesowy, strategię działania i zdolność konkurowania. Aby sprostać nowym wyzwaniom, jakie stawia przed całym sektorem postępująca digitalizacja, rosnąca tendencja wykorzystywania kanałów cyfrowych, a także zwiększające się obciążenia fiskalne i regulacyjne - bank zdecydował o dalszej transformacji modelu operacyjnego i dostosowaniu struktury zatrudnienia. SBP chce się mocniej koncentrować na uproszczeniu procesów i funkcji, dzięki czemu szybciej osiągnie optymalną efektywność i sprawność organizacyjną. Pozwoli to w jeszcze większym stopniu, przy wykorzystaniu nowych technologii, oferować klientom nowoczesne produkty i usługi" - napisał bank w komentarzu.

bDXWwmfb

Santander BP obecnie rozpoczyna negocjacje ze związkami zawodowymi na temat zakresu, warunków, skali i kryteriów doboru przyjętych w procesie zwolnień grupowych. Powinny one potrwać nie dłużej niż 20 dni i, zgodnie z prawem, w trakcie trwania są objęte klauzulą poufności, podano także.

"Bank, jako odpowiedzialny pracodawca zdecydował o uruchomieniu transparentnego procesu zwolnień grupowych wraz z zapewnieniem pakietu osłonowego dla odchodzących pracowników. Istotne jest przygotowanie odpowiednich warunków dla wszystkich, którzy zostaną objęci procesem oraz zaoferowanie im wsparcia w ponownym wejściu na rynek pracy. Bank dołoży wszelkich starań, aby wspólnie z przedstawicielami związków zawodowych wypracować optymalny pakiet osłonowy, a także, by wdrożyć program outplacementowy" - podsumowano w komentarzu.

Santander Bank Polska (d. Bank Zachodni WBK) należy do czołówki banków uniwersalnych w Polsce. Jego akcje są notowane na warszawskiej GPW. Głównym akcjonariuszem Santander Bank Polska jest hiszpański Santander, pierwszy bank w strefie euro i 11. na świecie pod względem kapitalizacji. Spółki z Grupy Santander Bank Polska oferują m.in. fundusze inwestycyjne, ubezpieczenia, leasing oraz faktoring. Aktywa razem banku wyniosły 209,48 mld zł na koniec 2019 r.

bDXWwmfC
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(8)
Procencik
6 miesięcy temu
mBank BNP city PKO inni się ucieszą zapewne. To efekty lokat 0procent%%%
Nickolajewicz
6 miesięcy temu
Zło nadchodzi....Czy zarząd banku wie ile kosztuje go utrzymywanie oddziałów molochów?Jakie to koszty ogrzewania sprzątania mycia okien ? Po co im te oddziały skoro kredyt i założenie konta jest dzisiaj online??? Niech sprzedają te budynki a nie zwalniają ludzi którzy mają rodziny....dziwne zachowanie zarządu tak samo jak wprowadzanie opłat za kartę dopasowaną do konta jakie chcę.Kontonjakie chcę chyba nikt nie chce mieć opłat za ten plastik co nie?
Koviś
6 miesięcy temu
Pamiętajcie o odstępie 1,5 m oraz 5-7 m2 na osobę.
bDXWwmfD
lopez
6 miesięcy temu
Ciekawe czy wywala choc jednego dyrektora z opus dei ktorych tam na peczki. Raczej z milosierdziem utopia normalnych zwyklych ludzi.
Maciej
6 miesięcy temu
I dobrze, siedzą za biurkiem, żadnego produktu nie wytwarzają, a kaskę biorą z naszej krwawicy. Do roboty cwaniaczki do jakieś fabryki lub na budowę.