Notowania

kredyty
14.09.2019 11:49

Kalkulator konsolidacyjny – czy to pomocne narzędzie przy wyborze kredytu konsolidacyjnego?

Dzięki konsolidacji można połączyć kilka zobowiązań finansowych w jedno. To opcja, która znacząco pomaga odciążyć budżet kredytobiorcy. Korzystając z kalkulatora kredytu konsolidacyjnego, z łatwością obliczysz, jak wysoka będzie rata twojego zobowiązania po konsolidacji. Czy to narzędzie jest przydatne także podczas szukania ofert kredytu? Sprawdziliśmy!

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Ponad 15 milionów Polaków deklaruje, że obecnie posiada lub posiadało w przeszłości jakieś zobowiązanie finansowe. (Fot: Wlodzimierz Wasyluk/REPORTER)

Według badań przeprowadzonych przez Związek Banków Polskich ponad 15 milionów Polaków deklaruje, że obecnie posiada lub posiadało w przeszłości jakieś zobowiązanie finansowe. Niestety mało kto, zaciągając kredyt myśli o tym, że w przyszłości może mieć problem z jego terminową spłatą.

W związku z tym popadanie w długi nadal jest sporym problemem wśród kredytobiorców. Istnieją jednak sposoby, by uniknąć tzw. spirali długów. Dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest kredyt konsolidacyjny, dzięki któremu wszystkie swoje długi możesz połączyć w jeden.

Kalkulator konsolidacyjny — co to takiego?

Kredyt konsolidacyjny jest dobrym rozwiązaniem w momencie, jeśli chcesz połączyć wszystkie raty w jedną. Szukając ofert takiego zobowiązania, wiele kredytobiorców zastanawia się, jakie ma szanse na uzyskanie tego typu kredytu i jak będzie wyglądał jego harmonogram spłat, kiedy się na niego zdecyduje.

Zobacz: Totalizator Sportowy inwestuje w technologie. Wygrałeś? Nagrodę dostaniesz bezpośrednio na kartę

Pomocnym narzędziem w takiej sytuacji może okazać się kalkulator kredytu konsolidacyjnego. Wypełniając odpowiednie parametry, z łatwością dowiesz się, jak wysoka będzie rata Twojego zobowiązania.

Dodatkowym atutem prostego narzędzia, jakie stanowi kalkulator kredytu konsolidacyjnego, jest to, że umożliwia on również wypełnienie formularza dotyczącego danej oferty. Dzięki temu doradca będzie miał możliwość kontaktu z kredytobiorcą w celu doradzenia mu, jaki kredyt konsolidacyjny będzie dla niego korzystny.

Kredyt konsolidacyjny kalkulator a wysokość rat

Przed decyzją o zaciągnięciu kredytu konsolidacyjnego warto dowiedzieć się, co wpływa na wielkość raty zobowiązania. Czynnikami, od których uzależniona jest ta wartość, są: suma kredytu, wysokość i rodzaj oprocentowania, okres spłaty zadłużenia oraz prowizja.

Tysiące osób nie radzą sobie ze spłatą zobowiązań.
Długi Polaków. Tysiące osób nie spłacają na czas kredytów, czynszu czy rachunków

Decydując się na kredyt konsolidacyjny, należy wziąć pod uwagę fakt, że będzie on spłacany w jednej, niższej racie niż suma rat wszystkich zobowiązań. W związku z tym również okres uregulowania zobowiązania zostanie wydłużony, a w efekcie całkowity koszt takiego kredytu jest znacznie wyższy w porównaniu do wartości poszczególnych zobowiązań.

Dlaczego tak się dzieje? Z powodu dłuższego okresu kredytowania zwiększają się odsetki. Z tego względu kredyt konsolidacyjny jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą spłacać swoje zobowiązanie finansowe w mniejszych, miesięcznych ratach.

Jak działa kalkulator kredytu konsolidacyjnego?

Kalkulator kredytu konsolidacyjnego jest prosty i wygodny w użytkowaniu. Przede wszystkim takie narzędzie jest całkowicie darmowe i można z niego skorzystać bez wychodzenia z domu. Aby móc obliczyć ratę kredytu, wystarczy wpisać w wybrane pola, odpowiednie parametry takie jak kwota kredytu, typ kredytu do konsolidacji, wysokość oprocentowania oraz okres spłaty.

Po uzupełnieniu danych zostanie wygenerowana lista wyników, które odpowiadać będą potrzebom kredytobiorcy. Jeżeli klient znajdzie już ofertę idealną dla siebie i wypełni formularz, może liczyć na pomoc eksperta, który jeszcze dokładniej przedstawi mu wybraną opcję kredytu konsolidacyjnego.

Kalkulator konsolidacyjny a oferty banków

Korzystając z kalkulatora kredytów konsolidacyjnych, kredytobiorca nie tylko dowie się, jaka będzie jego miesięczna rata kredytu, ale także będzie mógł porównać różne oferty banków. Po uzupełnieniu wymaganych parametrów wygenerowana zostanie lista propozycji instytucji bankowych, które będą spełniać wymagania kredytobiorcy.

Według opracowywanego raportu liczba dłużników stale rośnie.
Portret zadłużonego Polaka: dużo kredytów, ale coraz mniej chwilówek

Kalkulator konsolidacyjny to zdecydowanie przydatne nadrzędnie podczas szukania ofert kredytu. Warto jednak pamiętać, że tego typu zobowiązanie jest poważną decyzją. Ten rodzaj produktu bankowego jest traktowany przez instytucje niezwykle indywidualnie z uwagi na niestandardowe procedury.

Z pewnością kredyt konsolidacyjny jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które są w niekorzystnej sytuacji finansowej i mają problem ze spłatą zobowiązań, jakie posiadają. W tej sytuacji połączenie wszystkich zobowiązań w jedno jest jak najkorzystniejsze. Warto także wybrane oferty dokładnie przeanalizować, by wybrać korzystną opcję konsolidacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: kredyty, gospodarka, wiadomości
Źródło:
totalmoney.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz