Notowania

Limit wynagrodzeń w NBP. Ustawa w Senacie

Ograniczenie wynagrodzeń pracowników Narodowego Banku Polskiego do poziomu 60 procent pensji prezesa banku budzi sprzeciw w Europejskim Bankiem Centralnym, jak i samym NBP. Senatorowie PiS nie zamierzają się cofnąć.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Zarobki w NBP elektryzują zarówno opinię publiczną, jak i polityków.

Zdaniem władz NBP, limit proponowany przez rząd jest zbyt niski i doprowadzi do odpływu specjalistów z banku centralnego. Z kolei EBC argumentuje, że regulacje te naruszają niezależność finansową banku.

Poziom 60 procent pensji prezesa banku dla pracowników NBP, czyli około 38 tys. zł miesięcznie ma pełne poparcie senatorów PiS –donosi RMF24.

Jarosław Gowin o zarobkach w NBP: szlag mnie trafił:

- Co do tej poprawki nie zauważyłem poparcia, więc nawet nie powinniśmy jej omawiać – przytacza słowa szefa senackiej Komisji Finansów Grzegorza Biereckiego RMF FM.

Jak informowaliśmy w money.pl, w nocy z środy na czwartek Sejm uchwalił poselską nowelizację ustawy, zarówno wprowadzającej ów limit, jak i ujawniającą zarobki w Narodowym Banku Polskim.

Informacje o wysokości zarobków mają być publikowane w Biuletynie Informacji Publicznej. Jak informowaliśmy, wysokość pensji prezesa i wiceprezesa mają być ustalane na tej samej podstawie, jak w przypadku kierowniczych stanowisk w państwie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz