Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Minister finansów podpisał rozporządzenie dotyczące gwarancji kredytowych udzielanych przez BGK

Minister finansów Tadeusz Kościński podpisał rozporządzenie, które umożliwia BGK objęcie gwarancjami de minimis do 80 proc. kredytów dla mikrofirm oraz MŚP i obniża do zera prowizję od gwarancji - informuje MF w komunikacie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Tadeusz Kościński, minister finansów (Fot: Marcin Obara)

"Minister Finansów podpisał rozporządzenie w sprawie udzielania przez Bank Gospodarstwa Krajowego gwarancji spłaty kredytów w formule pomocy de minimis dla mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców (MŚP)" - czytamy w komunikacie.

Dzięki temu gwarancjami objętych zostanie do 80 proc. kredytów. Ministerstwo Finansów zdecydowało o obniżeniu opłaty prowizyjnej od takich gwarancji z obecnego poziomu 0,5 proc. do 0 proc.

Prezes Związku Banków Polskich Krzysztof Pietraszkiewicz zapewnił wsparcie dla klientów banków.
Koronawirus. Banki pomogą Polakom. Kowalski i firmy na wakacje kredytowe

MF szacuje, że BGK wystawi w 2020 r. gwarancje de minimis na kwotę 9,5 mld zł.

Obejrzyj: Koronawiurs i jego wpływ na gospodarkę Polski

"Zmiana rozporządzenia podyktowana jest zagrożeniem koronawirusem i wyzwaniem, jakie ta sytuacja niesie dla polskich przedsiębiorców, w tym MŚP" - powiedział cytowany w komunikacie minister finansów Tadeusz Kościński.

Pomoc de minimis w formie gwarancji spłaty kredytów udzielanych przez BGK jest instrumentem szeroko wykorzystywanym przez MŚP dla zapewnienia środków na finansowanie działalności – przede wszystkim bieżącej, ale też i inwestycyjnej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Tagi: koronawirus, ministerstwo finansów, tadeusz kościński, gospodarka, wiadomości, bgk, kredyty
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-03-2020

UpadekKredyty dla MSP, brać kredyt by zapłacić zusy i podatki, brać i płac i płacz. Anulować ZUS, podatek by utrzymać place dla pracowników, upadek firm … Czytaj całość

16-03-2020

miniprzedsiebiorcato jakies zarty taka pomoc to pozory jak zawsze tefgo rzadu -ich myslenie to tragedia dla polskiej gospodarki

16-03-2020

miniprzedsiebiorcato jakies zarty taka pomoc to pozory jak zawsze tefgo rzadu -ich myslenie to tragedia dla polskiej gospodarki

Rozwiń komentarze (232)