Notowania

NBP reaguje na epidemię koronawirusa. Odkaża gotówkę

Gotówka, która trafia do Narodowego Banku Polskiego od banków, jest odkażana w wysokiej temperaturze. Tak NBP reaguje na rozwijającą się w Polsce epidemię koronawirusa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pixabay.com)
Gotówka wysłana do NBP przejdzie proces odkażania.

O nowej polityce NBP informuje Forsal.pl, który powołuje się na swojego rozmówcę. Według jego słów, każda gotówka, która trafia do banku centralnego, najpierw przechodzi dwutygodniową kwarantannę. W tym czasie jest odkażana w temperaturze co najmniej 150 stopni Celsjusza. Dzięki temu do banków wracają "czyste" pieniądze.

To odpowiedź NBP na ustalenia Światowej Organizacji Zdrowia, która już jakiś czas temu poinformowała, że wirus SARS-CoV-2 może się przenosić za pośrednictwem banknotów oraz bilonu. Dlatego też Komisja Nadzoru Finansowego zaapelowała, by Polacy korzystali z możliwości płatności bezgotówkowych.

Jak przypomina Forsal.pl, polski bank centralny nie jest jedynym, który wdrożył mechanizmy odkażania gotówki. Na ten sam krok zdecydowały się m.in. banki komercyjne w Chinach, a także węgierski bank centralny.

Na godzinę 16:30 Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 51 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19. Jedna osoba zmarła.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-03-2020

EkonomistaAle po co? Za chwilę za 1 EUR będzie trzeba zapłacić 6zl. Trzeba było myśleć jak mieliśmy dobrą koniunkturę i przechodzić na Euro.

12-03-2020

korona+to lepiej żeby się wzięli za bankomaty,,, są tak zasyfione że obrzydzenie bierze ich dotykać nawet bez epidemii,,,

12-03-2020

...Ciekawe czy mogę tam pójść z ulicy, żeby mi tez wyprali brudne pieniądze

Rozwiń komentarze (34)