Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Witold Ziomek
|

Pekao będzie obsługiwać e-dowody

7
Podziel się:

Klienci oddziałów banku Pekao będą mogli używać elektronicznego dowodu, by potwierdzić swoją tożsamość. E-dokument ma przyspieszyć procedury.

Pekao odczyta elektroniczne dowody.
Pekao odczyta elektroniczne dowody. (money.pl)

Elektroniczny dowód to cyfrowa warstwa tradycyjnego dokumentu, w której zapisane są wszelkie niezbędne informacje, w tym kolorowe zdjęcie, dane osobowe, termin ważności.

W dokumencie zapisane są też certyfikaty elektroniczne umożliwiające identyfikację, uwierzytelnianie posiadacza e-dowodu oraz podpisywanie dokumentów w systemach komputerowych.

"Bank Pekao jako pierwszy w Polsce wyszedł naprzeciw oczekiwaniom swoich klientom, wyposażając oddziały w czytniki e-dowodów" - poinformowano w komunikacie.

Wyposażenie placówek w czytniki ma pomóc w sprawniejszej obsłudze klientów.

"Po sczytaniu dowodu doradcy wyświetla się na ekranie duże wyraźne zdjęcie jego posiadacza. Dane z dokumentu, np. PESEL, są automatycznie odczytywane, przez co bankier błyskawicznie odszukuje klienta w systemie i nie musi ich nigdzie przepisywać, np. przy wnioskowaniu o nowy produkt, co również eliminuje ewentualne pomyłki" - czytamy w komunikacie.

Najpierw urządzenia do odczytu elektronicznego dowodu pojadą do 31 placówek bankowych, ale Pekao zapowiada, że program będzie rozszerzany.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

banki
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(7)
sławomir
4 lata temu
Ja włsnie rezygnuję z tego Banku PEKAO S.A. bo tak wywindowali opłaty za każdy ruch. Niedługo za przyjście do banku to będą zdzierać. Byłem w nim prawie 40 lat.
Klient.
4 lata temu
Wspominam Powszechna Kasę Oszczędności, a też SKO (Szkolną Kasę Oszczędności), ale to dawne czasy i uczciwie w bankach, a teraz ? Teraz wkładasz grosz na depozyt, a bank zarabia, no zarządy, ściśle mówiąc i za operacje trzeba płacić. Lepiej w Skarpetce.
ada
4 lata temu
kolejka przed bankiem czeba czekacza za malo ludzi obsluguje
Biznesmen
4 lata temu
A ja temu bankowi 4 lata temu podziękowałem.I to po 35 latach współpracy.Myślicie,że ktoś się tym zmartwił ? Owszem Pani zadzwoniła po miesiącu jak już konto było przeniesione do innego banku gdzie jako nowy klient dostałem lepsze warunki.Wyjaśniłem dopytującej pani dlaczego zrezygnowałem.Powiedziała,że gdyby wiedzieli wcześniej to można by to było załatwić ale na pytanie z kim miałem rozmawiać w tej sprawie z bankiem jak wyczerpałem inne możliwości to nie powiedziała.Przeprosiła tylko za bank.Wszystkie banki to draństwo ale nie warto być latami w jednym draństwie jak się ma do wyboru inne draństwa.
lol
4 lata temu
Póki co są tylko trzy rodzaje dokumentów tożasmości: dowód osobisty, paszport i książeczka marynarska (mało kto wie). Cała reszta jest warta mniej niż funt kłaków. Ciekawe jak wykażą przed sądem potwierdzenie tożsamości na podstawie czegoś, co dowodem tożsamości nie jest :) Czy może zmieniła się ustawa ?