Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pekao będzie obsługiwać e-dowody

Klienci oddziałów banku Pekao będą mogli używać elektronicznego dowodu, by potwierdzić swoją tożsamość. E-dokument ma przyspieszyć procedury.

Podziel się
Dodaj komentarz
(money.pl)
Pekao odczyta elektroniczne dowody.

Elektroniczny dowód to cyfrowa warstwa tradycyjnego dokumentu, w której zapisane są wszelkie niezbędne informacje, w tym kolorowe zdjęcie, dane osobowe, termin ważności.

W dokumencie zapisane są też certyfikaty elektroniczne umożliwiające identyfikację, uwierzytelnianie posiadacza e-dowodu oraz podpisywanie dokumentów w systemach komputerowych.

"Bank Pekao jako pierwszy w Polsce wyszedł naprzeciw oczekiwaniom swoich klientom, wyposażając oddziały w czytniki e-dowodów" - poinformowano w komunikacie.

Wyposażenie placówek w czytniki ma pomóc w sprawniejszej obsłudze klientów.

"Po sczytaniu dowodu doradcy wyświetla się na ekranie duże wyraźne zdjęcie jego posiadacza. Dane z dokumentu, np. PESEL, są automatycznie odczytywane, przez co bankier błyskawicznie odszukuje klienta w systemie i nie musi ich nigdzie przepisywać, np. przy wnioskowaniu o nowy produkt, co również eliminuje ewentualne pomyłki" - czytamy w komunikacie.

Najpierw urządzenia do odczytu elektronicznego dowodu pojadą do 31 placówek bankowych, ale Pekao zapowiada, że program będzie rozszerzany.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: pekao, dokumenty elektroniczne, banki, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-05-2020

BiznesmenA ja temu bankowi 4 lata temu podziękowałem.I to po 35 latach współpracy.Myślicie,że ktoś się tym zmartwił ? Owszem Pani zadzwoniła po miesiącu jak … Czytaj całość

26-05-2020

AndrzejW tym banku jeżeli zakłada się konto przez internet można dysponować własną kasą do 1000 zł. Aby to zmienić trzeba iść do oddziału i odstać swoje w … Czytaj całość

26-05-2020

adakolejka przed bankiem czeba czekacza za malo ludzi obsluguje

Rozwiń komentarze (7)