Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

W środę RPP podjęła decyzję o podwyższeniu stopy referencyjnej NBP o 0,4 pkt proc., tj. do poziomu 0,50 proc. Co to oznacza w praktyce? - To będzie miało duży wpływ na nasze finanse. Jeżeli spojrzymy na statystycznego kredytobiorcę, który ma kredyt w złotych, to rata - uśredniając - powinna wzrosnąć o około 35 złotych miesięcznie. Docelowo wzrośnie o tyle, bo to też nie jest tak, że rata będzie wyższa już od dziś. Aktualizacja oprocentowania zwykle trochę trwa - miesiąc, dwa, trzy. Maksymalnie kilka miesięcy - powiedział w programie "Newsroom" Bartosz Turek, główny analityk HRE Investments. - Oczywiście zwykle tak jest z tymi danymi uśredniającymi, że mało kto dokładnie tyle zarabia i mało kto ma dokładnie taki kredyt. Dlatego warto pokazać przykład, który każdy może odnieść do siebie. Jeżeli zadłużyliśmy się na 25 lat, to na każde 100 tysięcy złotych pożyczonego kapitału musimy spodziewać się, że w konsekwencji tej podwyżki stóp procentowych, nasza...

rozwiń
gospodarka
60
Podziel się:
KOMENTARZE
(60)
Senior..
3 lata temu
Zarabiamy 0.4% trzymając pieniadze w banku. Cieszmy się że nie musimy za to płacić, bo już są takie kraje. Nie ma co narzekać że jest inflacja oficjalnie około 6% jaka jest naprawdę po co nam to wiedzieć. Jest dziesiątki sposobów by opróżnić nasze kieszenie. Jedni zarabiają 3000 zł miesięcznie ale są też tacy którzy za jeden dzień ikasują 54 000 i to się nazywa sprawiedliwość społeczna.
Park Lane
3 lata temu
Wyliczanie kwot z dynamicznie zmieniających się wszelkich podwyżek rachunków?Kiedy nastąpi zatrzymanie podwyżek stóp procentowych? Tego nie wiedzą najstarsi Indianie . Ludzie myślą, że zawsze będzie z górki.No to właśnie zaczęli iść pod górke.
Jeff
3 lata temu
Ekspert wyliczyl wzrost o 20 zl dla 100.000 kredytu a powinien salda (pomijam) ALE jak? Wzrost o 0.4% p.a. to na pewno ta kwota?
asdf
3 lata temu
Dawać stopy na poziomie inflacji, czyli teoretycznie 7%. To będzie zdrowe dla gospodarki, a przy okazji ceny mieszkań spadną, jak ludzie zaczną je sprzedawać i zanosić pieniądze do banku.
Pilot
3 lata temu
Nic mi nie wzrośnie bo nie żyje ma kredyt. Żyje z tego co zarabiam
...
Następna strona