Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

Straciłeś pieniądze z konta? Bank powinien oddać je w ciągu dnia

3
Podziel się:

Prawo zabezpiecza klienta i zobowiązuje bank do zwrotu skradzionych pieniędzy w ciągu jednego dnia. Mimo tego przybywa spraw, kiedy to bank odmawia.

Tylko w tym roku wpłynęło ponad 80 skarg na banki, które odmówiły zwrotu skradzionych pieniędzy.
Tylko w tym roku wpłynęło ponad 80 skarg na banki, które odmówiły zwrotu skradzionych pieniędzy. (Fotolia)

– Coraz częściej docierają do nas skargi od klientów, którym nie udało się odzyskać pieniędzy skradzionych z konta w wyniku oszustwa, bo bank uznał, że klient niewłaściwie je zabezpieczył – alarmuje na łamach "Rzeczpospolitej" Aleksandra Wiktorow, rzecznik finansowy.

Tylko w tym roku wpłynęło ponad 80 takich skarg na banki – zaznacza dziennik.

Zobacz także: Obejrzy: Jak chronić się przed phishingiem? Na co zwrócić uwagę?

Ustawa o usługach płatniczych zobowiązuje jednak w art. 46 bank do zwrotu utraconych pieniędzy z konta klienta, gdy np. doszło do oszustwa i kradzieży w ciągu jednego dnia roboczego.

Zdaniem rzecznika finansowego, nawet jeśli bank ma podejrzenie, że klient dopuścił się niedbalstwa, powinien zwrócić pieniądza, a dopiero później dochodzić współodpowiedzialności klienta.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(3)
Os
5 lata temu
Z bankami to z daleka omijać szerokim łukiem handlują danymi osobowymi
Seb
5 lata temu
To co robią banki to jest jawne oszustwa, drugie banki nie mają zabezpieczeń to są kpiny wymyśla co dzień jakieś nowe propozycje jakie banki oferują klientom, a nic nie robią pod kątem zabezpieczeń,.Najprościej jest zrobić osobę która ma konto i jej skradziono. Bank jest winny bo to on ma re pieniądze gdzie ma tak je zabezpieczyć by były bezpieczne, drugie w większości nie ma weryfikacji osób które biorą pieniądze, tak jak banki które udzielają kredyty to jest kpina co oni robią później się wszyscy dziwią że złodzieje na czyjeś nazwisko i dane biorą pożyczki tak jak lichwiarze to jest podobnie u lichwiarzy to nawet na telefon czy przez internet . Państwo daje przyzwolenie na takie złodziejstwo
rainex
5 lata temu
a co to ten wciąg?