Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

W weekend problemy z bankowością kilku banków. Lepiej wypłać gotówkę

1
Podziel się

Kilka banków w Polsce zaplanowało prace serwisowe na ten weekend. Pierwsze utrudnienia już w piątek. Mogą pojawić się utrudnienia w korzystaniu z bankomatów i wpłatomatów, brak dostępu do bankowości internetowej oraz mobilnej.

W weekend spore utrudnienia w kilku bankach
W weekend spore utrudnienia w kilku bankach (Fotolia, ratmaner)
bDzAbzlx

Santander Bank Polska, ING Bank Śląski, Bank BPS oraz Credit Agricole - te banki zaplanowały w ten weekend prace serwisowe. O utrudnieniach informują w przesyłanych do klientów komunikatach.

Ograniczenia w Santanderze zaczynają się już w piątek o godz. 22:30. Nie będzie można korzystać z przelewów natychmiastowych, płacić za zakupy w sklepach internetowych szybkim przelewem z konta (Przelew24) oraz korzystać z BLIKA. Po północy zablokowane zostanie ponadto korzystanie z bankowości internetowej i aplikacji mobilnej.

bDzAbzlz

"W tym czasie będą mogli Państwo płacić kartami, ale salda nie będą aktualizowane – co może uniemożliwić płatność, jeśli saldo na karcie okaże się mniejsze niż kwota transakcji. Należy wziąć to pod uwagę planując zakupy i na wszelki wypadek zaopatrzyć się w dodatkową gotówkę" - napisano w komunikacie.

Utrudnienia potrwają do godz. 9:00 w sobotę.

Zobacz także: Zobacz też: Gronkiewicz-Waltz ujawniła, ile zarabiała jako prezes NBP

Z kolei Bank PBS od godz. 23:00 w piątek do godz. 6:00 w sobotę wyłącza system bankowości internetowej z powodu prac serwisowych.

bDzAbzlF

Kolejny bank z weekendowymi utrudnieniami to Credit Agricole, który zaplanował w weekend przerwę w pracy systemów informatycznych.

"Serwisy CA24 (internetowy, mobilny, tekstowy), automatyczny serwis telefoniczny IVR oraz płatności internetowe Przelew Online, BLIK będą niedostępne od godziny 22.00 w sobotę do godziny 13.00 w niedzielę. Nie będzie więc na przykład można zalogować się na swoje konto w e-banku i aplikacji mobilnej jak również zapłacić za zakupy przelewem online w sklepie internetowym" - poinformowano w komunikacie.

Jak dodano, nie będzie możliwe również otrzymywanie powiadomień SMS o wykonanej transakcji kartą czy odpowiedzi na wysłane zapytanie o saldo. Serwis telefoniczny CA24 będzie dostępny wyłącznie w zakresie zastrzegania kart. Poza zastrzeżeniem karty, nie będzie możliwe wykonanie żadnej innej operacji w tym serwisie.

Bank zapewnia, że wpłaty dokonane na rachunek za pośrednictwem wpłatomatów zostaną zaksięgowanie w niedzielę, po godz. 13.00.

bDzAbzlG

Ostatnim z banków, który zaplanował prace serwisowe w ten weekend jest ING Bank Śląski. Tu utrudnienia na klientów czekają w nocy z niedzieli na poniedziałek, od północy do godz. 5:30. W tym czasie mogą wystąpić trudności z korzystaniem z: bankomatów i wpłatomatów, systemu bankowości internetowej 'Moje ING' i jego wersji mobilnej, systemu bankowości internetowej 'ING Business' i jego wersji mobilnej, a także systemu 'ING CardsOnLine'.

Ponadto niedostępne mogą być płatności BLIK, przelewy ekspresowe, a także płatności internetowe za pomocą 'Płać z ING'. Do tego nie będzię można aktywować kart, nadawać kodu PIN, zamówić karty Mastercard w telefonie i przypisać jej do telefonu, dodać karty 'VISA zbliżeniowa' do aplikacji Google Pay oraz wykonać przelewu z rachunku karty kredytowej.

"Wypłać wcześniej gotówkę z bankomatu i zrealizuj ważne przelewy przed tym czasem" - proszą przedstawiciele ING BŚ.

bDzAbzlH

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDzAbzma
KOMENTARZE
(1)
Trump
2 lata temu
Miałem telewizje która promieniowała narkotykami i miałem stale czyszczoną pamięć