Notowania

finanse
06.03.2015 11:00

BOŚ Bank pożyczył od EBI 75 mln euro

Pożyczka przeznaczona jest m.in. na finansowanie projektów inwestycyjnych, realizowanych przez podmioty sektora finansów publicznych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Bank Ochrony Środowiska podpisał umowę pożyczki z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym na kwotę 75 mln euro na okres 12 lat, poinformował bank.

_ - Pożyczka przeznaczona jest na finansowanie projektów inwestycyjnych, realizowanych przez podmioty sektora finansów publicznych, małe i średnie przedsiębiorstwa zatrudniające do 250 pracowników oraz średnie przedsiębiorstwa zatrudniające mniej niż 3 tysiące pracowników, w obszarze związanym z ochroną środowiska, efektywnością energetyczną, utrzymaniem infrastruktury, przemysłem, usługami i turystyką _ - czytamy w komunikacie.

Pożyczka będzie wykorzystana przez BOŚ w transzach. Oprocentowanie pożyczki jest oparte na stopie bazowej EURIBOR + marża, podał bank.

Akcje Banku Ochrony Środowiska od 1997 roku są notowane na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Głównym akcjonariuszem BOŚ Banku jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W skład Grupy wchodzi również Dom Maklerski BOŚ S.A.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo, banki
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz