Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Getin Noble Bank rezygnuje z oferty publicznej obligacji. Miał pozyskać 750 mln zł

Getin Noble Bank rezygnuje z oferty publicznej obligacji. Miał pozyskać 750 mln zł

Getin Noble Bank należy do biznesmena Leszka Czarneckiego. Fot. STEFAN MASZEWSKI/REPORTER/EastNews
Getin Noble Bank należy do biznesmena Leszka Czarneckiego.

Najbardziej aktywny podmiot na rynku polskich obligacji rezygnuje ze sprzedaży kolejnych pakietów papierów wartościowych w ramach oferty publicznej. Decyzja zapadła dwa dni po uzyskaniu zgody Komisji Nadzoru Finansowego.

Getin Noble Bank poinformował o rezygnacji z przeprowadzenia wszystkich ofert publicznych na podstawie zatwierdzonego w dniu 10 stycznia 2018 roku prospektu emisyjnego sporządzonego w ramach publicznego programu emisji obligacji podporządkowanych. Program emisji został powołany uchwałą nr 575/2017 zarządu banku z dnia 5 lipca 2017 roku.

Jednocześnie poinformowano o "rezygnacji z ubiegania się o dopuszczenie wszystkich papierów wartościowych do obrotu na rynku regulowanym, które mogłyby być wyemitowane na podstawie prospektu" - czytamy w komunikacie.

10 stycznia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt emisyjny Getin Noble Banku, sporządzony w związku z ofertą publiczną obligacji emitowanych w ramach Publicznego Programu Emisji Obligacji Podporządkowanych o łącznej wartości 750 mln zł.

Czarnecki: trudne czasy dla banków


Rezygnacja z przeprowadzenia wszystkich ofert publicznych w ramach ostatnio ustalonego planu może dziwić, bo Getin Noble Bank jest najaktywniejszym podmiotem na polskim rynku, jeśli chodzi o obligacje na Catalyst. Notowanych jest tam blisko 40 różnych serii papierów wartościowych.

O powodach rezygnacji w oficjalnym komunikacie banku nie ma ani słowa. Przedstawiciele GNB nie odpowiedzieli nam też na skierowane bezpośrednio do nich zapytania w tej sprawie.

Getin Noble Bank powstał w wyniku połączenia Getin Banku i Noble Banku w 2010 roku. Jest kontrolowany przez Leszka Czarneckiego i notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW).

obligacje, finanse, bankowość, oferta publiczna, getin noble bank
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
mitra
2018-01-18 09:51
Widocznie to była słuszna decyzja. Nie ma się co martwić o getin, da sobie radę na spokojnie. Dobre zarządzanie to podstawa, co widać też po tym jak poprawili obsługę klienta :)
zając
2018-01-17 13:22
rzeczywiście kto zainwestował w stajnię CZarneckiego, to tylko stracił, i to dużo !
w szczególności z grupy Getin i Noble.
fdd
2018-01-17 09:28
hehe bo nie ma juz głupich którzy mieliby finansować tego TW??
Pokaż wszystkie komentarze (8)