Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

KNF nakazała sprzedaż wszystkich akcji FM Banku

0
Podziel się:

Za nakazem zbycia akcji głosowało trzech członków KNF, dwóch było przeciw, jeden się wstrzymał.

KNF nakazała sprzedaż wszystkich akcji FM Banku
(kryczka/iStockphoto)

Komisja Nadzoru Finansowego nakazała sprzedaż wszystkich akcji FM Banku PBP SA posiadanych przez PL Holdings s.a.r.l. do 30 kwietnia 2015 roku - poinformowała Komisja w komunikacie.

Komisja podała, że decyzja związana jest _ z niewypełnianiem przez PL Holdings s.a.r.l. oraz Abris–EMP Capital Partners Limited zobowiązań inwestorskich złożonych wobec KNF, co w ocenie Komisji ma negatywny wpływ na ostrożną i stabilną działalność banku _. Komisja podała, że za nakazem zbycia akcji głosowało trzech członków KNF, dwóch było przeciw, a jeden się wstrzymał.

Pod koniec lipca KNF uchyliła decyzję o nakazie sprzedaży przez Abris akcji FM Banku PBP. Jednocześnie utrzymana została decyzja zakazująca wykonywanie prawa głosu z akcji banku przez fundusz. KNF podawała, że uchylenie decyzji w części dotyczącej nakazu zbycia akcji banku było związane wyłącznie z kwestiami formalnoprawnymi.

Na początku kwietnia Komisja Nadzoru Finansowego nakazała zbycie wszystkich akcji FM Bank PBP posiadanych przez PL Holdings S.a.r.l., spółkę celową Abris Capital Partners, do 31 grudnia 2014 r. KNF zakazała dodatkowo wykonywania prawa głosu z akcji FM Bank PBP przez PL Holdings oraz Abris–EMP Capital Partners.

Abris w maju złożył do KNF wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy, a także wniosek o uchylenie decyzji z powodu ustania okoliczności uzasadniającej jej wydanie.

Abris Capital Partners poprzez spółkę celową PL Holdings S.a.r.l. jest większościowym akcjonariuszem FM Banku PBP SA i ma 99,6 proc. udziału w kapitale banku.

FM Bank PBP SA powstał z połączenia FM Banku z Polskim Bankiem Przedsiębiorczości. Połączony bank rozpoczął działalność od lipca 2013 r.

wiadomości
banki
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)