Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Przejęcie Meritum Banku. Jest zgoda KNF

0
Podziel się:

Wartość umowy przekroczyła 350 mln złotych.

Przejęcie Meritum Banku. Jest zgoda KNF
(hesa2 - Fotolia.com)

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się na przejęcie przez Alior Bank akcji Meritum Banku.

_ - KNF jednogłośnie stwierdziła brak podstaw do zgłoszenia sprzeciwu wobec planowanego nabycia przez Carlo Tassara S.p.A z Włoch za pośrednictwem Alior Bank SA akcji Meritum Bank ICB SA w liczbie zapewniającej przekroczenie 50 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu _ - napisano w komuniakcie.

W październiku 2014 r. Alior Bank podpisał z Innova Financial Holdings, WCP Cooperatief oraz EBOIR przedwstępną umowę kupna 97,9 proc. akcji Meritum Banku, stanowiących 95 proc. głosów na WZ, za 352,5 mln zł.

Umowa zakładała też objęcie przez Innova Financial Holdings oraz WCP Cooperatief U.A. 2.355.498 akcji nowej emisji Alior Banku za wkład pieniężny w łącznej kwocie 172,66 mln zł. Objęcie akcji nastąpić miało w wykonaniu praw z warrantów subskrypcyjnych, które bank zaoferuje Innova Financial Holdings oraz WCP Cooperatief.

W listopadzie Wojciech Sobieraj, prezes Alior Banku informował, że liczy, iż do fuzji prawnej z Meritum Banku dojdzie w I kwartale 2015 roku.

Suma bilansowa Meritum Banku na koniec września wynosiła 3,2 mld zł, czyli była o 11,5 proc. większa niż rok wcześniej. Zysk netto po trzech kwartałach 2014 r. wzrósł do 45,2 mln zł z 7,6 mln zł rok wcześniej. Liczba placówek prowadzonych pod marką Meritum (własnych i partnerskich) wynosi 194.

alior bank
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)