Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rating Banku BGŻ BNP Paribas. Połączony bank poddany ocenie EuroRating

0
Podziel się:

EuroRating zaprzestał prowadzenia oceny ratingowej ryzyka kredytowego banku BNP Paribas Bank Polska.

EuroRating zaprzestał prowadzenia oceny ratingowej ryzyka kredytowego banku BNP Paribas Bank Polska i wycofał nadany bankowi rating kredytowy w związku z przejęciem banku przez Bank BGŻ. Powstały po połączeniu podmiot Bank BGŻ BNP Paribas będzie otrzymywał rating od agencji w ramach kontynuacji oceny Banku BGŻ (obecnie BBB, perspektywa stabilna), podał Eurorating.

"Wycofanie ratingu nadanego bankowi BNP Paribas Bank Polska S.A. (dotychczas na poziomie 'BBB' z perspektywą negatywną) związane jest z finalizacją fuzji prawnej banku BNP Paribas Bank Polska S.A. (bank przejmowany) z Bankiem BGŻ S.A. (bank przejmujący). W związku z powyższym bank przejmowany przestał formalnie istnieć" - czytamy w komunikacie.

Jednocześnie, ponieważ bank przejmujący po połączeniu zmienił nazwę rejestrową na Bank BGŻ BNP Paribas, nadany dotychczas rating niezamówiony dla Banku BGŻ S.A. (obecnie na poziomie BBB z perspektywą stabilną) jest kontynuowany i staje się tym samym ratingiem dla tego banku pod nową nazwą Bank BGŻ BNP Paribas, wyjaśnia agencja.

W kwietniu br. zgodę na połączenie BGŻ i BNP Paribas Bank Polska przez przeniesienie całego majątku BNP Paribas Bank Polska na BGŻ wyraziły Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) i Europejski Bank Centralny (EBC). BGŻ BNP Paribas Bank chce zakończyć proces integracji operacyjnej do końca 2016 roku, zaś do końca bieżącego rok planowane jest wprowadzenie wspólnej marki i częściowe ujednolicenie oferty.

Agencja ratingowa EuroRating prowadzi ocenę obu banków na zasadzie ratingu niezamówionego, opartego na informacjach publicznie dostępnych, w ramach prowadzonej od 2010 roku oceny ratingowej grupy ok. 25 największych polskich banków.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)