Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

13. emerytura dla emerytów i rencistów. Ile dodatkowo dostaniesz w 2019 r.?

395
Podziel się

Trzynasta emerytura, zwana również Emeryturą+, zostanie wypłacona wszystkim emerytom i rencistom, zapewnił rząd. "Trzynastki" będą wypłacane już o 1 maja. Program obejmie wszystkich emerytów i rencistów. Na ich konta trafi 1100 zł brutto, i to niezależnie od tego, jakie świadczenie otrzymują co miesiąc.

Emerytura+ jest częścią tzw. piątki Kaczyńskiego.
Emerytura+ jest częścią tzw. piątki Kaczyńskiego. (East News, Piotr Kamionka/REPORTER)
bDIYpDlx

1100 zł brutto. Ile to będzie na rękę? Dokładnie 888,25 zł.

Programem "Emerytura+" zostaną objęte wszystkie osoby, które rozpoczną pobieranie świadczenia przed 1 maja 2019 roku. Może być zatem tak, że czyjaś pierwsza emerytura zbiegnie się od razu z dodatkiem w postaci tej "trzynastej".

Może być też tak, że dodatek, w wysokości emerytury minimalnej wynoszącej 1100 zł brutto, będzie wyższy niż wypłaty, które uprawniona osoba otrzyma z ZUS przez całe życie. Jak to możliwe? Z analizy money.pl wynika, że 664 tys. Polaków co miesiąc od ZUS dostaje zdecydowanie mniej niż wspomniany dodatek. I tak rekordzista jednym przelewem dostanie 55 tysięcy razy więcej niż zwykle. Mieszkaniec Biłgoraja odłożył na swoim koncie w ZUS 5 zł. Dostaje najniższą emeryturę w Polsce w wysokości... 2 groszy.

bDIYpDlz
Zobacz także: Obejrzyj także: "Piątka PiS" ma chronić gospodarkę przed spowolnieniem

Co trzeba zrobić, żeby otrzymać "trzynastkę"?

Odpowiedź jest prosta. Nic. Uprawniony emeryt lub rencista otrzyma ją "z urzędu". Z Emeryturą+ nie jest więc jak z 500+, gdzie konieczny jest wniosek, by dostać pieniądze na dzieci.

bDIYpDlF

Jeśli komuś świadczenie co miesiąc przynosi listonosz, to tak samo on dostarczy "trzynastkę". Jeśli zaś senior wybrał przelew na konto, to dodatkowe pieniądze zostaną mu dostarczone tym sposobem.

Pieniądze dotrą do Polaków w sześciu terminach: 1, 6, 10, 15, 20 i 25 dnia miesiąca. Tak ZUS od lat wypłaca świadczenia. Nie będzie więc jednego dnia, w którym wszyscy uprawnieni dostaną swoją "trzynastkę".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDIYpDma
KOMENTARZE
(395)
Emeryt
2 lata temu
Wystarczy żeby emeryt czy rencista nie płacił podatków i już jest podwyżki a Polska to wyjątek w unii że są pobierane podatek od emerytury czy renty bo inne kraje jeżeli przechodi na emeryturę to dostaje wszystko i żadnego podatków nie płaci
Aga stara Łam...
2 lata temu
A dlaczego emerytyci płacą podatki? Przecież całe życie płacili i teraz na starość też im strącają?
TEODOR
2 lata temu
Nie chcą dać emerytom seniorskim podwyżki, to zamydlają im oczy jednorazową kwotą - jacy to oni wspaniałomyślni, żeby tylko przekupić wyborców byle czym. Ale jak policji to dali podwyżki po ponad tysiąc co miesiąc, pomimo że oni mają emerytury młodzieżowe po 25 latach pracy, wielokrotnie wyższe! od seniorskich po 45 latach pracy!
bDIYpDmb
Emeryt
2 lata temu
Jeżeli emeryt ma zapłacić podatek od tej niby 13 pensji ... to niech płacą podatki wszyscy co pobierają 500+ ... albo niech będzie dla emerta też bez podatku!!!
emeryt
2 lata temu
mojego głosu nigdy nie kupią !!!
...
Następna strona