Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
MAG
|

Dwucyfrowa waloryzacja? Szykuje się rekordowa podwyżka

292
Podziel się:

W przyszłym roku emeryci i renciści mogą dostać rekordową podwyżkę świadczeń — pisze "Super Express". Dziennik ocenia, że waloryzacja w 2023 r. może sięgnąć nawet 10,8 proc.

Dwucyfrowa waloryzacja? Szykuje się rekordowa podwyżka
Według eksperta Instytutu Emerytalnego waloryzacja w marcu na pewno będzie wysoka (Adobe Stock, RomanR)

Według obliczeń "SE", zakładając, że obecnie otrzymujemy emeryturę na poziomie 1534 zł netto, świadczenie wzrośnie do 1700 zł, co oznacza wzrost o 165 zł.

Jeśli obecnie otrzymujemy 2584 zł, to przy takim wskaźniku otrzymamy 279 zł więcej. Aby jednak dostać ponad 300 zł podwyżki, musimy już mieć emeryturę zbliżoną do kwot rzędu 3-4 tys. netto - pisze gazeta.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Inflacja realnie podwyższy ceny o 30 proc. "W trzecim kwartale będzie najwyższa"

Waloryzacja emerytur w 2023 r.

Według eksperta Instytutu Emerytalnego Oskara Sobolewskiego "waloryzacja w marcu na pewno będzie wysoka, będzie to takie zrekompensowanie podwyżek cen".

Trzeba jednak pamiętać, że pieniądze są potrzebne teraz, z miesiąca na miesiąc, a nie za rok. Trudno jeszcze ocenić, ile — i czy w ogóle — emeryci na tym zyskają - czytamy w dzienniku.

"To, jaką waloryzację otrzymają seniorzy w przyszłym roku, będzie ostatecznie zależało od aktualnego poziomu wynagrodzeń oraz inflacji" - zaznacza "SE".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(292)
Frania
3 miesiące temu
I dobrze. Ja też liczę na podwyżkę, bo w końcu mogę realnie o tym myśleć, bo mam dobrą pracę, dzięki ukończeniu Studium Pracowników Medycznych i Społecznych na kierunku technik farmaceuta.
emeryt
3 miesiące temu
Tylko ciekawe że mimo tych corocznych rekordowych waloryzacji emerytury realnie są coraz mniejsze. Wystarczy spojrzeć na wysokość świadczeń tych co na nie przeszli 20-25 lat temu. Oni już realnie nie mają nawet połowy z tego co mieli jak na te świadczenia przechodzili.
Pamiętamy !?
3 miesiące temu
No , a za nierządu POTuskowych nie patrzyli na inflację i PO 2-3 zł. MAX !!!!
żaden hejt
3 miesiące temu
za Tuska przy inflacji 3,8%, waloryzacje były po 3 - 5 zł
dziadek
3 miesiące temu
Nie piszcie głupot i bzdur, nie obiecujcie gruszek na wierzbach, co będzie w 2023 remeryći starego portfela co przeszli na emerytury ponad 25 lat temu mają tak niskie - nędzne emerytury, że brzeg z brzegiem ledwie łapie, w/g mnie dodatek dla seniorów należy wprowadzić może po 72- 73 oraz dać seniorom leki bezpłatne dla chorych z chorobami przewlekłymi, dobrze parę lat było by im lżej, teraz jakie są koszty pogrzebu, Donald z PO taki dobrodziej zmniejszył dodatek pogrzebowy, może w/g niego seniorów należ grzebać na nagusa?? podwyższył wiek emerytalny ludziom, obecnie obiecuje gruszki na wierzbach, aby nie niego głosować, na pewno naród już nie zagłosuje??, JA ZAWIODŁEM SIĘ NA PO i PSL, ORAZ NA PANA Hołownię jak negatywnie wypowiadał się na temat przekopu mierzei wiślanej, niech obecnie sam oceni ta swoją negatywną wypowiedz, politycy muszą uważnie - rozważnie wypowiadać się publicznie, taka prawda...
...
Następna strona