Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Patrycjusz Wyżga
Patrycjusz Wyżga
|
aktualizacja

Głodowe emerytury dzisiejszych 30-latków. "Jedna trzecia z nas dostanie najniższe świadczenie"

- Wszyscy, którzy mają poniżej 40 lat, są narażeni na niskie emerytury w przyszłości - powiedział w programie "Newsroom" WP Maciej Samcik, autor bloga subiektywnieofinansach.pl. – Dlaczego? Osoby, które obecnie przechodzą na emerytury, dostały kapitał początkowy sprzed reformy emerytalnej, który im podwyższa emeryturę. Osoby, które całe swoje zawodowe życie są w nowym systemie, tego bonusu nie dostaną. Drugi problem jest taki, że pracujących jest coraz mniej, a korzystających z emerytur jest coraz więcej. Dlatego albo będą rosły podatki, albo trzeba będzie obniżać wartość emerytur. Są już w tej chwili głosy takie, że za 10-15 lat, jak ten trend się utrzyma, to skończy się to wszystko emeryturą obywatelską. Czyli niezależnie od tego, ile każdy z nas wpłaci do systemu, wszyscy dostaniemy po 1000 zł, a resztę trzeba będzie sobie dołożyć z prywatnych oszczędności. Myślę, że jedna trzecia z nas to osoby, które będą miały najniższą emeryturę, która nie pozwoli na...

rozwiń
437
Podziel się:
KOMENTARZE
(437)
SIE NALEZY
10 miesięcy temu
do: Czy... ---- 1/ Jestem trzecia zona prezesa, mlodą, ladną i nigdy niepracujacą. ---- 2/ Mam nadzieje, ze przepisy o rencie rodzinnej w obecnej formule beda zawsze obowiazywac i wdowie po prezesie, ktora nie wypracowala swojej emerytury, bedzie zawsze przyslugiwac 85% lub byc moze nawet 100% swiadczenia emertalnego po mezu. ---- 3/ Nie po to wychodzilam za Dziadersa starszego od siebie o 30 lat, aby zyc w dyskomforcie w wieku senioralnym. ---- 4/ Przy obecnych przepisach o rencie rodzinnej, nawet jak Dziaders nie zapisze mi nic ze swego majatku, mam zagwarantowana wysoka rente rodzinna przez 20 czy 40 lat, jesli dozyje 90-ki. Rente rodzinna moge pobierac juz w 50 roku zycia. ---- 5/ Spoleczenstwo polskie wzbogacilo sie przez ostatnie 30 lat i jest w stanie przeznaczyc dla mnie na rente rodzinna te 2 lub 4 mln zl w cenach dzisiejszych, bo przeciez zgodnie z przepisami renta rodzinna mi SIE NALEZY. Za co dziekuje i pozdrawiam Wszystkich Rodakow.
Złoty emeryt
10 miesięcy temu
Ile masz już złotych monet ? :)
Czy...
10 miesięcy temu
Czy po wprowadzeniu obywatelskiej emerytury jako jedynej czesci emerytury publicznej juz nie bedziemy sie wszyscy skladac na wysoka rente rodzinna dla symbolicznej nigdy niepracujacej wdowy po prezesie? --------- Obecnie wdowie po prezesie, tak jak kazdej innej wdowie, za wyjatkiem tych ktore wypracowaly swoja emeryture w wysokosci powyzej 85% swiadczenia meza, przysluguje 85% emerytury meza, mimo ze maz w systemie skladki zdefiniowanej wykorzystal cala kwote odlozona/zapisana na koncie w ramach pobierania emerytury. --------- Renta rodzinna po prezesie moze wynosic nawet 10 tys. zl miesiecznie, co oznacza, ze np. przez 20 lat wszyscy ufundujemy wdowie po prezesie swiadczenie z naszych podatkow i zabranych emerytur w wysokosci ponad 2 mln zl, a przez 30 lat w wysokosci powyzej 3 mln zl.
Franki13
10 miesięcy temu
Od 30 lat słyszę tą samą śpiewkę
ddd
10 miesięcy temu
Średnio mężczyzna żyje 72 lata. Płaci ZUS przez całe życie. Niezły interes
...
Następna strona