Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

Pracownicze Plany Kapitałowe. W programie jest już ponad 200 firm

51
Podziel się:

Ponad 200 firm podpisało umowy w ramach PPK, a ponad 3 mln osób odwiedziło specjalny portal dedykowany programowi - poinformował PAP prezes PFR Paweł Borys.

PPK. W programie jest już ponad 200 firm
PPK. W programie jest już ponad 200 firm (PAP, Rafał Guz)

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) Paweł Borys, w rozmowie z PAP, zdradził szczegóły programu Pracowniczych Planów Kapitałowych, kótre od lipca są obowiązkowe dla firm zatrudniających co najmniej 250 osób. - W systemie ewidencji PPK, prowadzonej przez Polski Fundusz Rozwoju, mamy już ponad 200 firm. Ponad 3 mln osób odwiedziło już portal www.mojeppk.pl - powiedział Borys.

Jak dodał, to bardzo dynamiczny start programu. - Widzimy, że to zainteresowanie PPK bardzo mocno rośnie. 400 tys. osób skorzystało z zamieszczonego na portalu kalkulatora PPK, czyli narzędzia, które pozwala szacunkowo wyliczyć m.in. przyszłe oszczędności pracownika - powiedział.

Co więcej, program cieszy się dużym zainteresowaniem wśród instytucji finansowych. Jak zapewnia prezes PFR, konkurencja między nimi przekłada się na opłaty. - Średnie opłaty pobierane przez instytucje są poniżej limitu 0,5 punktu procentowego, obecnie to 0,39 procenta. To bardzo atrakcyjny poziom, czyniący PPK jednym z najtańszych produktów emerytalnych w Europie, a być może i na świecie - dodał Borys. Jak podkreślił, jest to dobra informacja dla pracodawców i dla pracowników.

Zobacz także: Obejrzyj: PPK a rozówd. Paweł Borys dementuje doniesienia

Prezes PFR zapowiedział też szeroko zakrojoną kampanię informacyjną, która ma wypromować PPK. Akcja ma ruszyć jeszcze latem, a jej bardziej intensywna odsłona zaplanowana jest na wrzesień i październik. - Tak naprawdę bardzo duży wzrost umów o prowadzenie i zarządzanie PPK nastąpi we wrześniu, październiku. Zakładam, i liczę na to, że udział pracowników przekroczy 50 proc. - stwierdził Paweł Borys.

PPK to dobrowolny i powszechny system długoterminowego oszczędzania. Wpłat dokonują wspólnie pracodawcy i pracownicy. Dorzuca się także państwo, które wpłaci uczestnikowi 250 zł opłaty powitalnej, a następnie 240 zł za każdy rok oszczędzania. Zarówno pracownik, jak i pracodawca mogą, niezależnie od siebie, podnieść wysokość swoich wpłat - maksymalnie do 4 proc. wynagrodzenia brutto. Do 2021 roku większość pracodawców w Polsce ma utworzyć PPK dla swoich pracowników.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(51)
nick
5 lata temu
coraz więcej firm bierze udział w programie bo nie ma wyjścia, nie chcą dać pracownikom innych możliwości oszczędzania to muszą wdrożyć ppk
blonka
5 lata temu
I myślę, że ta liczba będzie rosła. W końcu program wiedzie sobie bardzo dobrze za granicami naszego kraju, chociażby w Finlandii. Dobrze, że i u nas będzie można być spokojnym o swoją przyszłość
Wanda
5 lata temu
200 firm to niby niewiele, ale umówmy sie ze przeciez to dopiero pierwsza tura. Z czasem pewnie beda dochodziły kolejne i firmy i zainteresowani. Kazdy nowy program potrzebuje czasu na rozhuśtanie.
Wiktor
5 lata temu
To kolejny dowód na słuszność polityki PiS.
Analityk.....
5 lata temu
Jeśli rząd ma w tym udział to na pewno ma jakiś swój interes. Sam procedura ze trzeba się wypisać, zrobiono ja celowo jak najtrudniej, daje dużo do myślenia. Jeśli obniżenie wieku emerytalnego jest takie dobre to po co ten PPK?
...
Następna strona