Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pracownicze Plany Kapitałowe. W programie jest już ponad 200 firm

Ponad 200 firm podpisało umowy w ramach PPK, a ponad 3 mln osób odwiedziło specjalny portal dedykowany programowi - poinformował PAP prezes PFR Paweł Borys.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
PPK. W programie jest już ponad 200 firm (Fot: Rafał Guz)

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) Paweł Borys, w rozmowie z PAP, zdradził szczegóły programu Pracowniczych Planów Kapitałowych, kótre od lipca są obowiązkowe dla firm zatrudniających co najmniej 250 osób. - W systemie ewidencji PPK, prowadzonej przez Polski Fundusz Rozwoju, mamy już ponad 200 firm. Ponad 3 mln osób odwiedziło już portal www.mojeppk.pl - powiedział Borys.

Jak dodał, to bardzo dynamiczny start programu. - Widzimy, że to zainteresowanie PPK bardzo mocno rośnie. 400 tys. osób skorzystało z zamieszczonego na portalu kalkulatora PPK, czyli narzędzia, które pozwala szacunkowo wyliczyć m.in. przyszłe oszczędności pracownika - powiedział.

Co więcej, program cieszy się dużym zainteresowaniem wśród instytucji finansowych. Jak zapewnia prezes PFR, konkurencja między nimi przekłada się na opłaty. - Średnie opłaty pobierane przez instytucje są poniżej limitu 0,5 punktu procentowego, obecnie to 0,39 procenta. To bardzo atrakcyjny poziom, czyniący PPK jednym z najtańszych produktów emerytalnych w Europie, a być może i na świecie - dodał Borys. Jak podkreślił, jest to dobra informacja dla pracodawców i dla pracowników.

Obejrzyj: PPK a rozówd. Paweł Borys dementuje doniesienia

Prezes PFR zapowiedział też szeroko zakrojoną kampanię informacyjną, która ma wypromować PPK. Akcja ma ruszyć jeszcze latem, a jej bardziej intensywna odsłona zaplanowana jest na wrzesień i październik. - Tak naprawdę bardzo duży wzrost umów o prowadzenie i zarządzanie PPK nastąpi we wrześniu, październiku. Zakładam, i liczę na to, że udział pracowników przekroczy 50 proc. - stwierdził Paweł Borys.

PPK to dobrowolny i powszechny system długoterminowego oszczędzania. Wpłat dokonują wspólnie pracodawcy i pracownicy. Dorzuca się także państwo, które wpłaci uczestnikowi 250 zł opłaty powitalnej, a następnie 240 zł za każdy rok oszczędzania. Zarówno pracownik, jak i pracodawca mogą, niezależnie od siebie, podnieść wysokość swoich wpłat - maksymalnie do 4 proc. wynagrodzenia brutto. Do 2021 roku większość pracodawców w Polsce ma utworzyć PPK dla swoich pracowników.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: ppk, pracownicze plany kapitałowe, emerytura, pfr, paweł borys, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-07-2019

rozsądnyy3 mln osób pobrało formularz aby się wypisać. Między innymi ja :)

18-07-2019

pracownikLudzie są od lat okradani przez ZUS co im teraz za różnica, to że doszła kolejna instytucja rządowa, która będzie ich okradała na wielu - szczególnie … Czytaj całość

18-07-2019

CynkaTo po co kampania promocyjna skoro to taki szal.

Rozwiń komentarze (51)