Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rekordowa waloryzacja emerytur w 2022. Jest też zła wiadomość. "Emeryci nie odczują poprawy"

Inflacja w listopadzie osiągnęła poziom 7,7 proc. To oznacza, że przyszłoroczna waloryzacja emerytur będzie rekordowa. - Z jednej strony emeryci faktycznie mogą się cieszyć, wskaźnik listopadowy to 7,7 proc., zobaczymy jaki będzie na koniec roku, ale podejrzewam, że finalnie waloryzacja emerytur osiągnie poziom ponad 6 proc. Wskaźnik poznamy na przełomie stycznia i lutego - powiedział w "Money. To się liczy" Oskar Sobolewski, ekspert Instytutu Emerytalnego. - To, o czym należy pamiętać, to fakt, że jeśli waloryzacja emerytur będzie na poziomie 6 proc., a inflacja na poziomie 8 proc., co jest możliwe, to tak naprawdę ta waloryzacja emerytur zostanie zjedzona przez inflację, więc emeryci nie odczują poprawy - dodał.

907 reakcji
215
418
274
Podziel się
Komentarze (274)
zobacz więcej komentarzy (274)
KOMENTARZE
(274)
Mikuś
7 miesięcy temu
Trzeba pamiętać że ci którzy pracowali i pracują za najniższą krajową lub jej podobną do 3500 brutto zawsze niezależnie od rządzących będą biednymi na emeryturze.Natomiast z takiego brutta opłaciwszy ZUS i zdrowotny nie ma szans na odłożenie jakich kolwiek pieniędzy na trzeci filar.Kolejne rządy dbają o tanią siłę roboczą robiąc z polaków biedaków na emeryturach.
pierszej emer...
9 miesięcy temu
kto wymyślił waloryzacje z krus od składek składkowych i niskładkowych takie składki oblicza się do naliczenia
Oszukany emer...
9 miesięcy temu
A gdzie KONSTYTUCJA równe traktowanie obywateli ZUS, KRUS. Chodzi o marcową waloryzację emerytur i rent. ZUS wypłacił obiecane 7% podwyżki, natomiast KRUS średnio wypłacił ok.2%. Gdzie jest sprawiedliwość, dlaczego rządzący dzielą społeczeństwo?
niesprawiedli...
12 miesięcy temu
a dlaczego mam mieć niższą 13 ???? Dlaczego mam dostać ok. 990zł a nie ok. 1220zl??.Tylko dlatego, że mam wypracowaną wyższą emeryturę???
Emeryt polski
12 miesięcy temu
Nigdy więcej nie głosować na obecnie rządzących. Moja wypracowana emerytura to nie zabawka żeby na niej eksperymentować i zabierać z niej dla innych.
...
Następna strona