Trwa ładowanie...
bFfBDXhh
Notowania
Przejdź na

Rekordowa waloryzacja emerytur w 2022. Jest też zła wiadomość. "Emeryci nie odczują poprawy"

Inflacja w listopadzie osiągnęła poziom 7,7 proc. To oznacza, że przyszłoroczna waloryzacja emerytur będzie rekordowa. - Z jednej strony emeryci faktycznie mogą się cieszyć, wskaźnik listopadowy to 7,7 proc., zobaczymy jaki będzie na koniec roku, ale podejrzewam, że finalnie waloryzacja emerytur osiągnie poziom ponad 6 proc. Wskaźnik poznamy na przełomie stycznia i lutego - powiedział w "Money. To się liczy" Oskar Sobolewski, ekspert Instytutu Emerytalnego. - To, o czym należy pamiętać, to fakt, że jeśli waloryzacja emerytur będzie na poziomie 6 proc., a inflacja na poziomie 8 proc., co jest możliwe, to tak naprawdę ta waloryzacja emerytur zostanie zjedzona przez inflację, więc emeryci nie odczują poprawy - dodał.

870 reakcji
206
399
265
Podziel się
Komentarze (265)
zobacz więcej komentarzy (265)
bFfBDXht
KOMENTARZE
(265)
oli
3 tyg. temu
obecnie zarobki i emerytury jak na zachodzi do gory o 50% takie żądania do sejmu rzad prezydent a ten co spi on obiecal i wykiwal narod
emeryt
3 tyg. temu
gdzie opozycja inni Morawiecki i rząd do dymisji ale wcześniej NIK CBA w rządzie wielka korupcja miliardy znikaja
soltys Gódź
3 tyg. temu
Emeryci poza moherowymi od Rydzyka to wątpliwe szable wyborcze a więc niepotrzebni. Jarek ma swoje 30000 miesięcznie i da sobie rade.
bFfBDXhL
Echhh
3 tyg. temu
Emerytom 6 procent a sobie 60!! To jest sprawiedliwość w państwie PiS.
Emeryt72
4 tyg. temu
Waloryzacja rent i emerytur w 2022 powinna zawierać; wskażnik inflacji z grudnia 2021 + wskażnik średniego wzrostu płac w gospodarce w 2021. Dlaczego? Na koszty utrzymania w 2022 będzie miała wpływ inflacja grudniowa a może i wyższa. A teraz UWAGA do POLSKIEGO ŁADU dla emeryta inwalidy; 2480 zł brutto w 2022 bez podatku. Roczny koszt leków na receptę to 3600 zł. Brak możliwości odliczenia bo nie ma podatku. Gdzie zatem zysk takiego emeryta z POLSKIGO ŁADU. Taki emeryt dostanie FIGĘ. I to jest właśnie propaganda PISOWSKIEGO RZĄDU na temat korzyści z POLSKIEGO ŁADU. Zapamiętajcie CHORZY EMERYCI!!!!!!!!!!!!!!!!!
...
Następna strona