Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Paweł Orlikowski
Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

Rekordowa waloryzacja emerytur w 2022. Jest też zła wiadomość. "Emeryci nie odczują poprawy"

Inflacja w listopadzie osiągnęła poziom 7,7 proc. To oznacza, że przyszłoroczna waloryzacja emerytur będzie rekordowa. - Z jednej strony emeryci faktycznie mogą się cieszyć, wskaźnik listopadowy to 7,7 proc., zobaczymy jaki będzie na koniec roku, ale podejrzewam, że finalnie waloryzacja emerytur osiągnie poziom ponad 6 proc. Wskaźnik poznamy na przełomie stycznia i lutego - powiedział w "Money. To się liczy" Oskar Sobolewski, ekspert Instytutu Emerytalnego. - To, o czym należy pamiętać, to fakt, że jeśli waloryzacja emerytur będzie na poziomie 6 proc., a inflacja na poziomie 8 proc., co jest możliwe, to tak naprawdę ta waloryzacja emerytur zostanie zjedzona przez inflację, więc emeryci nie odczują poprawy - dodał.

274
Podziel się:
KOMENTARZE
(274)
Mikuś
2 lata temu
Trzeba pamiętać że ci którzy pracowali i pracują za najniższą krajową lub jej podobną do 3500 brutto zawsze niezależnie od rządzących będą biednymi na emeryturze.Natomiast z takiego brutta opłaciwszy ZUS i zdrowotny nie ma szans na odłożenie jakich kolwiek pieniędzy na trzeci filar.Kolejne rządy dbają o tanią siłę roboczą robiąc z polaków biedaków na emeryturach.
pierszej emer...
2 lata temu
kto wymyślił waloryzacje z krus od składek składkowych i niskładkowych takie składki oblicza się do naliczenia
Oszukany emer...
2 lata temu
A gdzie KONSTYTUCJA równe traktowanie obywateli ZUS, KRUS. Chodzi o marcową waloryzację emerytur i rent. ZUS wypłacił obiecane 7% podwyżki, natomiast KRUS średnio wypłacił ok.2%. Gdzie jest sprawiedliwość, dlaczego rządzący dzielą społeczeństwo?
niesprawiedli...
2 lata temu
a dlaczego mam mieć niższą 13 ???? Dlaczego mam dostać ok. 990zł a nie ok. 1220zl??.Tylko dlatego, że mam wypracowaną wyższą emeryturę???
Emeryt polski
2 lata temu
Nigdy więcej nie głosować na obecnie rządzących. Moja wypracowana emerytura to nie zabawka żeby na niej eksperymentować i zabierać z niej dla innych.
...
Następna strona