Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
KRWL
|

Sejmowi emeryci dostaną po kieszeni. Na minusie będzie nawet Jarosław Kaczyński

229
Podziel się:

Sejmowi emeryci stracą na Polskim Ładzie. Wśród nich jest m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński. Najwięcej ma stracić Joanna Senyszyn. Od stycznia 2022 roku emerytury do 200 tys. zł mają być zwolnione z podatku.

Sejmowi emeryci dostaną po kieszeni. Na minusie będzie nawet Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński ma stracić na Polskim Ładzie 150 zł (AKPA, Niemiec)
bECtCUkB

Polski Ład przemodeluje polskie emerytury. Zmiany wejdą w życie już w styczniu 2022 roku. Jak wyliczył money.pl – na zmianach podatkowych zyska 89,8 proc. emerytów. Nie będzie wśród nich sejmowych seniorów.

Polscy politycy emeryci to przy reszcie polskich seniorów prawdziwi krezusi. Dlatego też Polski Ład uderzy ich po kieszeni.

bECtCUkD

Straci nawet prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jak wyliczył ”Fakt” wicepremier na Polskim Ładzie straci miesięcznie 150 zł. Kaczyński otrzymuje świadczenie w wysokości 7 tys. zł.

Najwięcej z sejmowych emerytów ma stracić Joanna Senyszyn z Nowej Lewicy. Posłanka pobiera świadczenie w wysokości 12 tys. zł, dlatego od stycznie będzie otrzymywała emeryturę niższą o 200 zł.

Zobacz także: Orange_Razem dla Planety

Była premier Ewa Kopacz straci na zmianach 6 zł. Polityczka KO pobiera emeryturę w wysokości 5 tys. zł.

bECtCUkJ

Poselscy emeryci nie muszą jednak martwić się Polskim Ładem, bo na nim mają także zyskać. Chodzi o specjalną ulgę, którą zapowiedziało Ministerstwo Finansów, informuje ”Fakt”. Osoby zarabiające od 5,7 do 11 tys. zł objęta zostaną ulgą, która sprawi, że zmiany będą neutralne. Do tej grupy zaliczają się posłowie.

Polski Ład zakłada, że emeryci, którzy pobierają świadczenie do 2500 tys. zł, zostaną zwolnieni całkowicie z podatku. Najwięcej skorzystają ci, którzy otrzymują emerytury rzędu ok. 2 tys. zł

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECtCUle
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(229)
Iza
miesiąc temu
nie emerytury do 2500 zł mają być zwolnione z podatku, ale kwota wolna od podatku ma wynieść 30000 i dlatego emeryci, którzy maja 2500 brutto nie będą płacić podatku. Kwota wolna od podatku dotyczy wszystkich, a nie tylko emerytów, więc proszę nie siać propagandy o zwolnieniu z podatku emerytów. Proszę także jasno powiedzieć, że o 7,75% wzrośnie podatek zdrowotny i dotyczy to wszystkich bez wyjątku
Bza
2 miesiące temu
Kruk,krukowi oka nie wykole,zawsze znajdą furtkę żeby nie stracić. Najgorzej ma przysłowiowy Kowalski, zachęta do dalszej pracy w wieku emerytalnym nie ma sensu, bo im wyższa emerytura,tym wyższa strata.To jakiś absurd:(
erty
2 miesiące temu
spał do południa nawet w dniu stanu wojennego, ja dostałem informację z ZUS, że po 44 latach płacenia składek, po wpłaceniu do ZUS prawie 900 000 zł, dostanę emeryturę 680 zł. Czyli płacę d o ZUS te 900 tys. Mężczyźni żyją średnio w Polsce 73 lata. Czyli 65-73 - to 8 lat średnio wezmę emeryturę. 8x12x680 zł = 65 280 zł wypłat emerytur razem po wpłaceniu niemal 900 tys. Jarek nie pracował i nie wpłacił nic, może podatnicy za niego coś wpłacili. A bierze 7 tys. Czy to jest uczciwe?
bECtCUlf
Antoni
2 miesiące temu
nie dośc, że jak p. Kaczyński składał wniosek o emerturę w czerwcu , to został poinformowany iż korzystniej będzie jak go złoży w lipcu to jeszcze otrzymuje takie wysokie świadczenie . A ile lat przepracował ?? Mnie nikt nie powiedział abym wniosku nie składał w czerwcu i po 40 latach pracy nie mam nawet 2 tys.Będę pierwsza osobą, która złoży odwołanie aby przeliczono sprawiedliwie czerwcowe emerytury. Nie wstyd panu?? ???????????Antoni
Hania
2 miesiące temu
a za co Kaczyński dostaje taką emeryturę? Przecież on nigdy w życiu nie pracował? Zgroza
...
Następna strona