Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Amerykańscy prezesi coraz bardziej ,,długowieczni"

0
Podziel się:

Dyrektorzy generalni i prezesi największych amerykańskich spółek pełnią swoją funkcję średnio przez okres 6 lat - wynika z opracowania firmy analitycznej Equilar.

Amerykańscy prezesi coraz bardziej ,,długowieczni"
(Associated Press)

Dziesięć lat temu przeciętna długość piastowania stanowiska dyrektora generalnego/prezesa w spółkach wchodzących w skład indeksu S&P 500 wynosiła 5 lat.

Jednocześnie wzrasta liczba dyrektorów generalnych i prezesów, którzy kierują podległymi im przedsiębiorstwami od co najmniej 10 lat. W 2005 r. na 500 spółek indeksu S&P 500 takich przypadków było 94, obecnie jest ich 141.

Prawdziwym rekordzistą pod względem długości sprawowania stanowiska prezesa w jednej spółce jest Leslie Wexner, który stoi na czele koncernu L Brands od 52 lat. Do L Brands należą m.in. słynna bieliźniana marka Victoria's Secret, a także firma kosmetyczna Bath & Body Works.

Tuż za Wexnerem plasuje się Warren Buffett, który kieruje holdingiem Berkshire Hathaway od 45 lat. Trzecie miejsce w rankingu zajmuje John Mackey, od 37 lat dzierżący ster sieci handlowej Whole Foods Market.

Na czwartej pozycji znalazł się Kevin Plank, od 19 lat pełniący obowiązki dyrektora generalnego firmy Under Armour, produkującej sportową odzież i akcesoria. Pierwszą piątkę najbardziej ,,długowiecznych" prezesów w USA zamyka Debra Cafaro, od 16 lat kierująca funduszem inwestycyjnym typu REIT o nazwie Ventas.

wiadomości
porady
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)