Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kaczyński chce ułatwić zakładanie firm

0
Podziel się:

Według niego, ta nowa fala kapitalizmu byłaby możliwa m.in. dzięki dobrym kredytom.

Kaczyński chce ułatwić zakładanie firm
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Za odblokowaniem możliwości tworzenia nowych przedsiębiorstw przez młodych ludzi opowiedział się prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jak mówił, ta _ nowa fala kapitalizmu _ byłaby możliwa m.in. dzięki _ dobrym kredytom _.

_ - Trzeba odblokować możliwości tworzenia nowych przedsiębiorstw przez młodych, wykształconych. Stworzyć taką nową falę kapitalizmu, pierwszy krok w tym kierunku to nasze ustawy podatkowe, ale tych kroków musi być więcej _ - powiedział prezes PiS podczas konferencji prasowej.

Kaczyński przekonywał, że trzeba zapełnić tzw. lukę kapitałową, czyli umożliwić młodym ludziom dostęp do środków na sfinansowanie swojej działalności. - _ Ci ludzie, nawet jeżeliby zrzucić te wszystkie biurokratyczne ciężary, nie mają pieniędzy na start _ - mówił.

Dlatego - jak dodał - _ państwo musi pomyśleć, co uczynić, by te pieniądze - nie na zasadzie darowizny, ale dobrego kredytu - były _.

_ - Można w Polsce stworzyć taką sytuację, że ludzie wykształceni, gorzej czy lepiej, ale jednak jakoś wykształceni - bo nie mówię tylko o ludziach z wyższym wykształceniem - nie będą musieli jeździć, żeby zmywać naczynia na Zachodzie. Państwo musi chcieć, umieć, wierzyć, nie wywijać białą flagą, nie mówić: nie mogę _ - przekonywał.

Kaczyński poinformował też, że planuje drugi tom swojej książki _ Polska naszych marzeń _, dostępnej od kilku dni w księgarniach. Publikacja zawiera m.in. _ Alfabet Jarosława Kaczyńskiego _, będący zbiorem jego przemyśleń na temat osób znanych prezesowi PiS: członków rodziny, współpracowników politycznych itp.

_ - Ta książka będzie miała drugi tom, będzie tam jeszcze wiele innych nazwisk _ - zapowiedział Kaczyński. Jak wyjaśnił, gdy - już po napisaniu - przeglądał _ Polskę naszych marzeń _, _ doszedł do wniosku, że niektóre charakterystyki nie są właściwe _ i je odrzucił.

_ Tam było wiele osób, bardzo ważnych w moim życiu, tak ważnych jak moja własna mama, ale doszedłem do wniosku, że to nie jest odpowiednio dojrzałe, a już nie było czasu, bo wydawca strasznie naciskał, w związku z tym to uzupełnię _ - zapowiedział.

Czytaj więcej o kampanii wyborczej
[ ( http://static1.money.pl/i/h/17/t111377.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/polska;naszych;marzen;sposobem;na;wybory,69,0,921157.html) Książka sposobem na wybory? Tusk poległ W połowie tygodnia ukaże się książka Jarosława Kaczyńskiego zatytułowana Polska naszych marzeń. Donald Tusk mówi, że to element kampanii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/48/t95536.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaczynski;bedzie;promowany;niczym;bush,199,0,920775.html) Kaczyński niczym Bush. Recytuje wiersze Na billboardach reklamujących jego książkę. Wczoraj pokazano film, który będzie do niej dołączany.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/43/t157227.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tusk;chcialbym;byc;premierem;na;trudne;czasy,239,0,919791.html) Tusk mówi, po co kandyduje. "Ludzie byli wkurzeni" Premier podkreśla, że spotkania z wyborcami nie są po to, by władzę poklepywać po plecach.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)