Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ministerstwo Gospodarki wspiera promocję polskich firm budowlanych

0
Podziel się:

Branżowy Program Promocji Budownictwa resortu gospodarki ma wspierać udział polskich przedsiębiorców w zagranicznych i krajowych imprezach promocyjnych.

Ministerstwo Gospodarki wspiera promocję polskich firm budowlanych
(Reporter)

Polskie firmy budowlane mogą starać się o dofinansowanie udziału m.in. w konferencjach i targach w Arabii Saudyjskiej, Czechach, Kazachstanie, Maroku, Niemczach, Rosji, Szwecji, w Polsce i na Ukrainie. Program opracowało Ministerstwo Gospodarki.

Branżowy Program Promocji Budownictwa resortu gospodarki ma wspierać udział polskich przedsiębiorców w zagranicznych i krajowych imprezach promocyjnych, m.in. w targach, misjach gospodarczych, konferencjach i spotkaniach biznesowych.

_ To pierwszy program dofinansowany z Unii Europejskiej, który od samego początku jest w pełni kreowany z przedsiębiorcami _ - powiedziała dziś podczas konferencji wiceminister gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik.

Program będzie realizowany przez Konsorcjum Polskie Budownictwo, w którego skład wchodzą: Krajowa Izba Gospodarcza, Polska Izba Przemysłowo-Handlowa Budownictwa, Interservis Biuro Targów oraz ASM Centrum Badań i Analiz Rynku.

Program ma zakończyć się do 31 marca 2015 r., nabór wniosków o dofinansowanie już się rozpoczął.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/212/190420.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/komentarze/artykul/genialny;pomysl;pawlaka;ty;zaplacisz;za;nowe;stolki,158,0,1118622.html) *Genialny pomysł Pawlaka. Ty zapłacisz za nowe stołki * Paweł Zawadzki o tym, jak na jednym ogniu upiec dwie pieczenie.

Uczestnik programu musi pokryć 100 proc. kosztów udziału w wybranym zdarzeniu promocyjnym, by otrzymać - po zakończeniu imprezy - zwrot 75 proc. tzw. kwalifikowanych kosztów udziału, ale łącznie nie więcej niż równowartość 200 tys. euro w ciągu trzech latach.

Zdaniem dyrektora Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Budownictwa Bogdana Porzęckiego fakt, że firma musi sama wyłożyć pieniądze, a dopiero potem dostaje ich zwrot, to słaby punkt programu. _ Jeśli w grę wchodzi 200 tys. euro, to oznacza, że program jest kierowany nie do dużych, ale do małych i średnich firm. I właśnie te firmy mogą mieć kłopot z wyłożeniem pieniędzy z góry _ - powiedział PAP.

Branżowy Program Promocji Budownictwa jest częścią projektu Ministerstwa Gospodarki pod nazwą _ Promocja polskiej gospodarki na rynkach międzynarodowych _ w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Poddziałanie 6.5.1. Ma on na celu: poprawę wizerunku Polski i naszej gospodarki, poprawę dostępu do informacji o Polsce, wzrost inwestycji polskich przedsiębiorców na rynkach zagranicznych oraz wsparcie i pomoc w rozwoju eksportu w branżach gospodarki objętych projektem.

Program pomaga w promocji 15 wybranych branż, m.in. meblarskiej, jubilerskiej, IT, biotechnologicznej, farmaceutycznej, produkcji urządzeń górniczych, odzieżowej, obronnej oraz żywności.

Czytaj więcej o sytuacji w budowlance w Money.pl
Firmy budowlane czeka nacjonalizacja? Pomoc dla firm budowlanych byłaby możliwa tylko na zasadach rynkowych - powiedział wiceminister gospodarki Tomasz Tomczykiewicz.
Zobacz najlepsze i najgorsze firmy budowlane Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad opublikowała ranking firm budujących drogi.
Rosną ceny surowców budowlanych. Spadły tylko... W maju wzrosły ceny w 7 grupach towarowych.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)