Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W kieszeniach Polaków zostanie 8 miliardów

0
Podziel się:

Od stycznia zapłacimy niższe podatki. Budżet nie ucierpi - zapewnia resort finansów.

W kieszeniach Polaków zostanie 8 miliardów
(Lisafx/Dreamstime)

Ministerstwo Finansów szacuje, że o tyle zmniejszą się wpływy do budżetu z racji niższych stawek podatku od dochodów osób fizycznych.

Rzeczniczka resortu Magdalena Kobos wyjaśnia, że zmiana dotyczy wysokości progów podatkowych oraz zmniejszenia ich liczby:

Tak duże zmiany nie spowodują jednak problemów dla budżetu państwa, ponieważ zostały uwzględnione podczas jego planowania - dodaje Magdalena Kobos:

Wśród wprowadzanych od 1 stycznia zmian znajdzie się również rozszerzenie ulgi rodzinnej na dzieci, które uczą się poza granicami kraju, co obecnie nie jest możliwe.

Ponadto przygotowując zeznanie podatkowe za kończący się rok będziemy mogli odliczyć składki zapłacone na obowiązkowe ubezpieczenia społeczne i zdrowotne za granicą. Dotąd możliwe było tylko odliczenie składek zapłaconych w Polsce, a zmiana wynika z konieczności dostosowania prawa polskiego do unijnego.

Nieznacznie zmienią się też zasady przekazywania jednego procenta na rzecz organizacji pożytku publicznego. Możliwość wsparcia tych organizacji uzyskają osoby, które będą korygowały swoje zeznania podatkowe, co dotąd nie było możliwe. Ponadto dane darczyńców, za ich zgodą, zostaną udostępnione organizacjom pożytku publicznego, aby mogły one podatnikom podziękować.

podatki
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)