15 IV - 20 IV

privy / 2012-04-15 15:21
Proponuję nową wersję wigometru. Mamy ''+'' i ''-''. Kto spodziewa się wzrostów ''+'' jeśli spadków to te drugie przy otwierającym tydzień. Mam nadzieję, że moderator nie usunie tematu jeśli tych minusów pojawi się nadto. Czego ja się spodziewam to wiadomo od dawna i na razie niczego w tym temacie nie zmieniam.
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2012-04-22 08:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
No,dzisiaj dzień,który moźe być rozstrzygający na krótką metę. Wybory we Francji...Sarkozy,czy Holland? (Reszta,jako folklor się nie liczy). Jednak przewaga Hollanda w sondażach jest przytłaczająca...
max1224 / 2012-04-22 20:09 / Tysiącznik na forum
jeśli Sarkozy nie przejdzie do drugiej tury to tak ... raczej efekt bardziej możliwy za dwa tygodnie
max1224 / 2012-04-22 20:35 / Tysiącznik na forum
no i w drugiej turze obaj faworyci nowicjusz z pierwszego miejsca ok2% przewagi, 6 maja się wyjaśni
privy / 2012-04-22 21:37 / Tysiącznik na forum
Francuzi są podszyci tchórzem jeśli chodzi o jakiekolwiek zmiany. W drugiej turze zrobią wszystko by się nic nie zmieniło. W zasadzie Sarkozy już wygrał. Widać to już na Edku - totalny spokój. Chyba czeka nas malkontencki tydzień.
Zeus52 / 2012-04-22 23:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jak zwykle,muszę zburzyć pewność ogółu analityków w temacie:co się stanie,jeśli Sarkozy przegra...choć sam,przez pewien czas miałem obawy...właśnie pod wpływem analityków. Co się stanie? No właśnie...ED pokazuje. Właśnie wtedy,gdy prawdopodobieństwo porażki Sarkozy'ego zaczęło graniczyć z pewnością...ED rośnie! A czym grozi zwycięstwo Hollanda? Czy zrewiduje traktat fiskalny? Nie sądzę...to kiełbasa wyborcza,podobna do 75% podatku od wynagrodzeń ponad milion euro rocznie. Z resztą,Holland nie chce zniesienia traktatu,ale chce wprowadzić niewielką zmianę,jeden punkt,dotyczący kondycji poszczególnych państw. Dlaczego więc mam się bać Hollanda,a nie na odwrót? Wszyscy skupili się na jego niby-podatku i na rewizji traktatu fiskalnego...też na niby. Ale jeśli traktujemy wszystkie plany Hollanda poważnie...to dłaczego nie traktujemy poważnie trzeciego punktu jego"programu"....czyż bykom giełdowym,czyli nam, nie marzy się ostatnio masowy,jak najszybszy"dodruk"? Nieograniczony skup obligacji przez ECB? Tzw strzał z bazooki....a to trzeci punkt programu Hollanda...dlaczego więc ED rośnie? No...nie byłbym tak pewnym,że pokazuje zwycięstwo Sarkozy'ego...może pokazuje wręcz coś przeciwnego.
privy / 2012-04-22 23:35 / Tysiącznik na forum
Z edem się właśnie nic nie dzieje. W mBanku jest lokata strukturyzowana na wigwam. Z założenia, że nic nie da, jak większość tego typu wynalazków zresztą, to wigwam będzie miał problem z pokonaniem 2400 na koniec stycznia przyszłego roku :) taka kontariańska teoria.
Zeus52 / 2012-04-23 21:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
Z 2400p.na koniec stycznia 2013roku? To faktycznie będą trudności w pokonaniu tego poziomu z góry. Chyba,że to pomyłka i chodzi o trójkę na początku.
szalony inwestor / 2012-04-23 21:49 / Tysiącznik na forum
dobry zart:-)
tedchom / 2012-04-20 15:56 / Tysiącznik na forum
Normalnie ten nasz stragan jest komiczny, nawet już idziemy całkiem odwrotnie jak DAX. Oni północ my południe ciekawe jak u nich poleci w dół czy nasi w tedy pójdą na północ? Dzisiaj już dobiliśmy do bandy wsparcia i tak chyba zakończymy wiec okaże się w przyszłym tygodniu czy ruszymy wreszcie czy dalej lipa.
bregida ko / 83.7.171.* / 2012-04-21 11:34
Czy warto inwestowac w złoto ? jesli tak to mozecie mi podpowiedziec jakie sa alternatywy zakupu , czy lepiej fizyczne złoto,srebro czy jakies fundusze ? Jesli fundusze , to w jakich gdzie sa małe prowizje za zarzadzanie , chociaz troche sie boje funduszy bo jak patrze ile potracili ludzie wpłacajac tam piniadze, bo jak sie okazuje i tam trzeba pilnowac i kombinowac aby nie stracic.Mnie osobiscie chodzi na zabezpieczeniu kapitału na emeryture a wiec moze lepiej fizyczne złoto?
Zeus52 / 2012-04-20 22:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mamy sytuację taką,że podczas weekendu,w niedzielę,jest pierwsza tura wyborów we Francji...im więcej głosów dostanie Sarkozy,tym wyżej powędrują indeksy po niedzieli. Jankesi mają problem,ponieważ już"ulica"u nich mówi i to od dluższego czasu,że Sarkozy w żadnym razie nie wygra,że nie ma najmniejszych szans,choć się jeszcze łudzi....a z drugiej strony,Jankesi są praktycznie pewni QE3...dlatego tak dziwne,nieskorelowane z giełdami zachowanie ED...dolar spada,bo ma być QE3...a giełdy wyglądają słabo...bo Sarkozy może nie przejść. Tak myślą Jankesi,są o tym przekonani. I choć wybory to wewnętrzna sprawa Francji i tamtejszych wyborców...to jednak mogą być obawy. W tym o inne,niż demokratyczne,działania. Straus-Kahn też podobno chciał zgwałcić pokojówkę,gdy było to komuś niezbędne,więc i Sarkozy może np z własnej,"nieprzymuszonej"woli, zrezygnować.Nawet w ostatnim momencie,powiedzmy z przyczyn zdrowotnych....Janki go nie lubią i źle mu życzą...nawet udział w ataku na Libię w oczach Janków go nie wybiela...piszę tylko to,co słyszałem,jak nastawiona jest jankeska"ulica".
max1224 / 2012-04-20 23:03 / Tysiącznik na forum
nie ma co będzie ciekawie ... w sam raz na zabawę w wigometr (sorry privy wygląda jakbym skradł Twój pomysł)teraz będzie co piątek z możliwością głosowania do otwarcia w poniedziałek ... zapraszam do zabawy
Zeus52 / 2012-04-20 23:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,przegrana Sarkozy'ego mi się nie podoba,z racji zajętych pozycji...ale zawsze jest szansa na pozytywną niespodziankę. To,co pisałem,także do Ciebie w mailu,to nie media,ale takie info,prywatne. A więc i dane niekompletne. Stany to jednak ogromny kraj,trzeci na świecie(po Chinach i Indiach) pod względem ludności...ja mogę mieć wyrywkowe info,z opinii w jednym Stanie...jednak chyba tak wygląda,że obawy są silne. A jednocześnie silne przekonanie o QE3. Bo to dolar tak się osłabił,a nie euro wzrosło.
szalony inwestor / 2012-04-20 16:36 / Tysiącznik na forum
nie narzekajcie na nasz stragan jest slaby wiec trzeba grac na spadki i cieszyc sie ruchem
to ze gdzie indziej rosnie to nie znaczy ze u nas bedzie tak samo
ja dzis zamknolem moje krotkie pozycje
teraz znowu troche podpompuja i sobie znow poopadamy
a niby czemu mamy rosnac?
gielda rosnie gdy w gospodarce jest dobrze i obywatele maja oszczednosci ktore moga inwestowac
75% polakow nie ma zadnych oszczednosci
w tamtym roku mielismy inflacje tak z 10-15% pensje nie wzrosly albo wzrosly minimalnie bo kryzys
w Polsce mamy ciekawy paradoks za coraz wieksze pensje mozna kupic sobie coraz mniej
zeby gielda rosla u nas to zagranica musi kupowac bo sami nie jestesmy w stanie pchac tego wozka z akcjami do gory
niech jeszcze tusk zniesie ofe to zobaczycie gdzie bedzie wig 20
mnie ta slabosc nie dziwi
tedchom / 2012-04-20 16:56 / Tysiącznik na forum
OFE raczej nie zniosą. Co do zagranicy to masz rację, Bez nich to ani rusz, a z drugiej strony to nasze spółki są w dużo lepszej cenie jak zagraniczne, oczywiście mówię tutaj trochę generalizując. Więc zagranica jak to wreszcie dojrzy to powinni się bardziej u nas zaangażować. To byłoby działanie logiczne. Wiadomo rynek jednak rzadko działa logicznie co nie oznacza, że zawsze.
Zeus52 / 2012-04-20 22:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
Aby zagranica nie bała się wejść na nasz stragan,to złotówka musi mieć potencjał aprecjacyjny. Dobrze by było,gdyby pękła wreszcie linia długiego trendu. Wtedy dla nich to będzie podwójnie opłacalne,jak i bezpieczne....jeśli nawet nie zarobią na spółkach z Wig20,czy m-Wig40,to drożejąca złotówka przyniesie im profity. Gorzej,jeśli słabnie i akcje też...wtedy zagraniczni tracą podwójnie.
Zeus52 / 2012-04-20 21:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale o czym szalony mówi? GPW zawsze była,jest i długo jeszcze będzie zależna od zagranicznych inwestorów...kurna,raptem nowość...Amerykę odkrył! A tymczasem powtarza jota w jotę to,co usłyszał w mediach. A o to właśnie chodzi,aby wszystkich odstręczyć od akcji,aby pozbywali się wszelkich wartościowych aktywów. Sam zauważyłeś,że szalony pojawia się w pewnych momentach...gdy w mediach jest nagonka na spadki. Nawet z maxem mamy pewne wnioski na ten temat...spróbuj napisać maila do szalonego...może Ci odpisze i coś wyjaśni...:) Napisz,a zrozumiesz.
tedchom / 2012-04-20 23:56 / Tysiącznik na forum
Nie rozumiem co miałby mi wyjaśnić?
Zeus52 / 2012-04-21 07:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
Chciałem go kiedyś zapytać,na jakiej platformie gra....i otrzymałem jakąś dziwną odpowiedź od systemu money. A szalony,jego aktywność...pasuje do LOP-u na Wig20 futures...też zerknij,bo robi się ciekawie." Można grać na krótkich"...to propozycja? No to zerknij na LOP...ile jeszcze da się ugrać na eskach? Przecież niebawem niedźwiedziom może nie tylko sufit,ale cały świat może spaść na głowę.
szalony inwestor / 2012-04-21 11:59 / Tysiącznik na forum
oststnio dalo sie sie wiecej ugrac na krotkich
teraz powinna byc jakas kontra bykow czyli pora na mizerne wzrosty by potem dalej sie osuwac
niech teraz byki pokarza co potrafia
Zeus52 / 2012-04-21 20:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Do maja pewnie coś pokażą. A później...sam zmienię pewnie pozycję na jakiś czas...zobaczy się.
max1224kom / 195.117.209.* / 2012-04-20 16:05
propaganda działa .... są fahofcy, profesury, mający fundusze grające na spadki i wciskają ciemnotę, ze krach, apokalipsa ... a ciemny ludek wszystko kupi
Zeus52 / 2012-04-20 16:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zgadzam się. Zauważyłem nawet coś takiego...gdy w Stanach na 15 znanych analityków 13 uważa,że FED zafunduje QE3 jeszcze w tym roku(w tym 8 w czerwcu 2,że wcześniej,a 3 że później),a jedynie 2 uważa inaczej,że QE3 jest zbędne i go nie będzie...to kogo pokazują np w TVNCNBC? Oczywiście TYLKO tych dwóch,te dwa wyjątki. O olbrzymiej większości,która jest za bliskim QE2...ani mru,mru... Tymczasem u nas Tauron zrobił niesamowitą okazję zakupową...
tedchom / 2012-04-19 14:45 / Tysiącznik na forum
Póki co to na naszym grajdołku jeszcze jest miejsce na zjazd do 2203 później będzie czas albo na oczekiwany wreszcie kierunek północny albo wreszcie pokonanie poziomu 2200. Ciekawie to wszystko wygląda.
tedchom / 2012-04-19 14:46 / Tysiącznik na forum
Aha i jeszcze jedna sprawa to kontrakty na w20 ładnie w górę dalej jadą więc?...
szalony inwestor / 2012-04-19 15:07 / Tysiącznik na forum
to ze inni rosnna nie oznacza ze my.tez bedziemy rosnac
zakladanie ze bedzie u nas 3000 pkt bo tak powinno byc bo u innych jest lepiej to przesada
gra sie to co sie widzi
a u nas widac slabosc
ja wole stac z gotowka z boku i wejsc jak sie kierunek odwroci bo narazie to spadamy i zajmowanie pozycji na wzrosty kiedy rynek spada to myslenie zyczeniowe
tedchom / 2012-04-19 23:13 / Tysiącznik na forum
Dobre to było. Zdaję sobie sprawę, że to może być życzeniowe myślenie ale kupiłem jeszcze póki co taniej więc hallo. Mam jeszcze czas by to odsprzedać w tej cenie bez straty na co jednak nie liczę za bardzo, bo to poziom 2163. Czekam zatem na twój ruch aż zagrasz to co widzisz czyli słabość. Gdybyś miał zajętą pozycję zgodnie z tym co widzisz byłbyś dzisiaj bogatszy a tak?
szalony inwestor / 2012-04-19 23:33 / Tysiącznik na forum
a skad wiesz ze nie mam zajetej pozycji na spadki?
ja sie wyleczylem z optymizmu juz w lutym i od tamtej pory gram na spadki
zycze powodzenia
tedchom / 2012-04-20 00:27 / Tysiącznik na forum
Nie jestem prorok tylko czytam w miarę ze zrozumieniem posty;)
Zeus52 / 2012-04-19 22:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie rozumiesz dowcipu z tym"Kartaginę należy zburzyć",czyli po naszemu:"3000p.na Wig20 na koniec roku musi być". Dowcip dlatego,że nikt,także ja,nie może być pewnym na 100%,co będzie. Ale też i realia gry. To,co będzie na koniec roku,będzie już dyskontowało rok 2013. Dlatego wręcz twierdzę,że 3000p.na Wig20 pod koniec roku to nie jest żadne życzeniowe myślenie. To wstęp zaledwie do ciągu dalszego...rekordu wszechczasów,następnego,okrągłego poziomu. A czy powstanie teraz"W"na luce hossy ze stycznia,czy większych rozmiarów na paru niższych poziomach...jakie to ma znaczenie:"3000p.na koniec roku musi być!". Czy ktoś ma inne, życzeniowe marzenia,czy nie...
Zeus52 / 2012-04-19 08:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
Eurodolar wyraźnie czeka na coś i zdaje się,że na hiszpańską aukcję. Dotąd jakiś większy"ktoś" kupował bony skarbowe,ale to jednak nie ECB. Jak na razie. Za słaby efekt.
max1224kom / 195.117.209.* / 2012-04-19 21:54
A u nas bez testu luki styczniowej chyba się nie obejdzie ... do tego mamy jakąś medialną nabojów na kryzys ... choc mam ostatnio sygnały z budowlanki o problemach pomijam DSS, upada ted Poldim (spółka Trakcji)
Zeus52 / 2012-04-20 20:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
Problemy w budowlance? Czemu mnie nie zapytasz? Ja mam problem,owszem...ilu ludzi zatrudnić,bo obrobić się nie damy rady przez najbliższe lata. Już lata! Parę osób od nas wyjechało,do Szwecji,Angli...czas ich ściągnąć,niech tylko zrobią,co mają zrobić i wracają.
szalony inwestor / 2012-04-20 05:09 / Tysiącznik na forum
Dużo jeszcze niewiadomych ale wydaje się, że lądowanie w stylu smoleńskim na rynku nieruchomości (ale i całej zielonej wyspy) wcale nie jest wykluczone. Pytanie kiedy uderzymy w brzozę?
tedchom / 2012-04-19 22:58 / Tysiącznik na forum
Mam takie wrażenie, że ta luka jest poniżej oporu więc liczę, że tak nisko nie dolecimy max to 2204
max1224kom / 195.117.209.* / 2012-04-19 21:56
Sorry zamiast nabojów miało być nagonke
tedchom / 2012-04-19 22:45 / Tysiącznik na forum
Miejsce do spadania dalej pozostało na jutro więc spoko. Piątek może się tym razem okazać dniem dna.
Zeus52 / 2012-04-16 18:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeśli ktoś przygląda się parom złotowym,to np na USD/PLN,poza ewentualną,długoterminową RGR,daje się zauważyć w krótkim terminie(wspominałem już o tym) taki łagodnie wzrostowy kanalik...niektórzy mówią na to"odbicie zdechłego kota",inni"odwrotna flaga"...właśnie dziś USD/PLN zaliczył cieniem górną bandę tego tworu...to tak,gdyby ktoś nie zauważył...taka nieco cienka linia.
max1224 / 2012-04-17 21:44 / Tysiącznik na forum
czas najwyższy naszym "inwestorom" ołów z gaci zrzucić
szalony inwestor / 2012-04-18 14:20 / Tysiącznik na forum
ołów o ktorym piszesz to gruby ktory nie pozwala rosnac bo mu tak pasuje
szalony inwestor / 2012-04-18 14:13 / Tysiącznik na forum
mialo byc tak pieknie a tu masz ci babo placek! znowu u nas slabosc znowu eskowcy zarobili:-)
Zeus52 / 2012-04-18 21:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz. To co robią nasi,a ostatnio cały euroland,to dla mnie kompletna żenada. Oni niczego nie potrafią przewidywać,kierują się impulsami,chwilowymi emocjami...a wystarczyłoby po prostu przewidywać,co będzie. Jaki jest kierunek. A ten jest jeden...na północ!
tedchom / 2012-04-18 22:45 / Tysiącznik na forum
Cóż powoli z krótkoterminowego inwestora przeradzamy się w długoterminowego i tyle w temacie póki co. Już chyba macamy dno, bo jak wytłumaczyć totalny pesymizm całego zastępu inwestorów? Gdyby było tak źle to byśmy jechali na południe że hej, a tu taki marazm no wprost nerwy pękają. Ale trzeba uzbroić się w cierpliwość. W końcu ten północny kierunek kiedyś obierzemy z tym naszym cieniutkim straganem
privy / 2012-04-18 23:22 / Tysiącznik na forum
O jakim pesymizmie mówisz? Na otwarciu tematu (+3), analiza B/B wskazuje, że na rynku jest prawie 2 razy więcej byków niż niedźwiedzi.
max1224 / 2012-04-19 00:13 / Tysiącznik na forum
u mnie wyszło 39% do 33% dla byków, 27% konsolidacja a brakujący 1% to zaokrąglenia
tylko próba zbyt mała 33 głosy ... następny wigometr już w piątek po zamknięciu do otwarcia w poniedziałek i tak już zostanie o ile będzie zainteresowanie
tedchom / 2012-04-19 00:16 / Tysiącznik na forum
Właśnie Ja mam swoją próbę podobnie jak i ty, o czym kiedyś już pisaliśmy na priva. Więc słysząc te lamenty czuję po kościach że jest już blisko dno.
tedchom / 2012-04-18 23:46 / Tysiącznik na forum
No wiesz mówię co widzę. Porozmawiaj z ludźmi którzy mają zainwestowane pieniądze w giełdzie albo fundach to zobaczysz nastroje. Poza tym nie chodzi tylko o to ale o rynek jako taki. Jeśli byłoby 2x więcej byków to i wynik sesji był inny. Nie da się spadać jeśli nikt nie sprzedaje albo więcej kupuje jak sprzedaje.
Zeus52 / 2012-04-18 23:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz...jednego dnia czarna gromnica(bo ktoś coś powiedział),następnego biała...później znów czarna,a jutro taka sama biała...wiesz,taka klawiatura,taki koncert fortepianowy mało mnie interesuje....no! Gdyby to Anna Malikowa grała 5 koncert fortepianowy F-dur,Op.103 Camilla Saint-Saensa(akurat słucham!),lub któryś z innych...to byłoby coś naprawdę emocjonującego...ale to na wykresie...dajmy sobie spokój. Jak Katon Starszy stale powtarzam...może nie,że"Carthaginem delendam asse"...ale 3000p.na Wig20 powinno na koniec roku być! A później następny,okrągły poziom,którego dotąd nigdy nie było.
max1224 / 2012-04-18 23:16 / Tysiącznik na forum
to się nazywa gra na przetrzymanie, sęk w tym by nie dać się przeciwnikowi przetrzymać
Zeus52 / 2012-04-18 23:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Do tego poniżej,podpowiadam,że nie chodzi o jakąś spółkę bez przyszłości,być może na granicy plajty...choć z danych C/Z I C/WK jest to jedna z najtańszych spółek...stoi po 135 zeta,choć to jakby nasze,swojskie Apple...i taką z resztą będzie.
Zeus52 / 2012-04-18 23:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
Taka zagadka: Co to za spółka...ma współczynnik C/Z=2,5 ,a jej wartość to zaledwie 1,17 wartości księgowej? Pewnie jakaś upadająca,akcjonariusze zapewne zastanawiają się,czy nie pociąć wszystkiego i nie odwieźć do składnicy złomu...może to lepsze,niż trzymanie jej akcji?... :)
max1224 / 2012-04-18 23:41 / Tysiącznik na forum
ha ha ha dobre KGHM
Zeus52 / 2012-04-18 23:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak. A już chciałem podpowiedzieć,że to"ulubiona"spółka szalonego... A że to nasze"Apple"...za parę lat się o tym wszyscy przekonają. Ale wtedy niezbędny będzie split akcji,bo nie każdego będzie stać na zakup.
max1224 / 2012-04-19 00:01 / Tysiącznik na forum
sęk w tym że robię kilka rzeczy na raz ... zresztą wystarczy zobaczyć o której i jak "bogaty" tekst dziś na blogu się pojawił
Zeus52 / 2012-04-19 00:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
Poza tym jakby późno się zrobiło...zdaje się,że już jest "dzisiaj". A z KGHM...to tak,jak z tymi krugerrandami kupowanymi na przełomie 2001/2002....tak"pykam"sobie po trochu...co mi tam zależy na"chwilowych"ruchach....nie o taki groszowy cel mi chodzi. Czy po 135,czy po 100,czy po 50...ja prowadzę skup,jak tylko mogę. Taniej...to jeszcze lepiej! Lepiej teraz,niż za parę lat pół pensji za akcję.
szalony inwestor / 2012-04-18 14:18 / Tysiącznik na forum
moim zdaniem u nas gruby gra od bandy do bandy goli z kasy i byki i niedzwiedzie
dzis ostatnia szansa na przekrecenie sie na L potem szybka jazda w gore do konca tyg i potem znowu korekta ktora potrwa 5 razy dluzej niz wzrosty
max1224kom / 83.7.177.* / 2012-04-18 14:30
to mozliwe ... ale do czasu jest takie przysłowie "nosił wilk razy kilka ... a w sobotę łeb mu scięli" ;)
Zeus52 / 2012-04-17 22:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,na tym "rysunku" RGR,który Ci swego czasu podesłałem była zaznaczona taka cienka nie rzucająca się w oczy linia...to tak dodatkowo wtedy ją zaznaczyłem,nie wiedząc jeszcze,czy coś z tego się wykluje....ale właściwie,to powinna iść nieco inaczej...jako górna banda...blisko,ale inny nieco kąt. To do zmiany. Ale coś w tym jest.
max1224 / 2012-04-17 17:14 / Tysiącznik na forum
coś cicho
Zeus52 / 2012-04-17 17:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wszyscy obserwują i podziwiają. Na DAX-ie pękły aktywacje. Pewnie i nas to czeka. Eskowcom kończy się czas na ucieczkę
max1224 / 2012-04-17 17:32 / Tysiącznik na forum
wiem ... prowokacja lekka
Zeus52 / 2012-04-17 17:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na razie nie wyszło wykoszenie eskowców...nie szkodzi. Wykoszą ich jutro,luką o poranku...i jazdą później.
max1224 / 2012-04-17 17:59 / Tysiącznik na forum
powinni ... ładnie dziś to na DAXie wyszło
Zeus52 / 2012-04-17 18:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pozajmowali eski...bo dane,bo ktoś nieodpowiedzialny coś tam nabzdurzył(inaczej tego nie da się nazwać)na temat działań ECB...nabrali więc esek,gotując się na hiszpańską aukcję...a tu masz ci babo placek! Z wszystkich stron...i dane i aukcja...wszystko sprzysięgło się przeciw niedźwiedziom. Musieli w panice rejterować.
tedchom / 2012-04-17 21:37 / Tysiącznik na forum
Do euforii jeszcze trochę brakuje. No chyba, że tydzień zakończymy duuuużo wyżej
max1224 / 2012-04-17 21:42 / Tysiącznik na forum
byłoby nieźle ... chyba już wspominałem co się kroi na tygodniowym
max1224 / 2012-04-17 20:49 / Tysiącznik na forum
a z prawego ramienia rgr na dolarze mogą już jutro zostać tylko marzenia ... zerknij na bloga
Zeus52 / 2012-04-17 21:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
A przyglądałeś się dzisiaj Apple? I spółkom"wynikowym"?
max1224 / 2012-04-17 21:43 / Tysiącznik na forum
jasne
Zeus52 / 2012-04-17 21:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na razie pozostawmy RGR w spokoju...to na razie hipotetyczny,ale też długoterminowy układ. Jeszcze wiele może się zdarzyć. Może jeszcze powstać prawe ramię,jak również istnieje taka opcja,że te prawe ramię już było...takie małe,w formie kanalika wzrostowego-flagi prospadkowej. Pamiętaj,że parę razy pisałem,wbrew większości analityków,że w tym roku czeka nas zmiana stóp procentowych,pierwsza z serii....ale podwyżek. A nie,jak większość twierdził(do niedawna praktycznie wszyscy),że czas na początek serii...obniżek. Bo ja mam zamiar jak najwięcej zarobić,by później,gdy inflacja nas zeżre,co nieco zostało...
tedchom / 2012-04-16 22:26 / Tysiącznik na forum
Zobacz na WF20M12 bardzo ładnie uniósł się Volumen i otwarte pozycje, no dosyć ciekawie. Ja również zakładam koniec tygodnia na+
max1224 / 2012-04-16 22:23 / Tysiącznik na forum
jak do niedawna apple windował Nasdaq tak teraz mu strasznie ciąży DJ to ignoruje a dolar przed chwilą poniżej 3,19
Zeus52 / 2012-04-16 22:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
Realizacja ogromnych zysków na Apple.Ale to i tak nie koniec jazdy na tej spółce.Jeszcze jej dużo brakuje,tak ze 200$.
max1224 / 2012-04-16 23:12 / Tysiącznik na forum
zrozumiałe,tymczasem edek 1,3136 ... Szulec twierdzi, że dla kogoś ważne jest utrzymanie powyżej 1,3 a dolar 3,189 euro 4,1919
Zeus52 / 2012-04-16 23:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,jeśli eurodolar spadał w piątek z powodu rosnących rentowności hiszpańskich obligacji,a te rosły z dość dziwnych powodów,głównie nieprzemyślanych,czy wręcz bezmyślnych wypowiedzi dwóch średnio ważnych osób...to jego zachowanie dzisiaj było jak najbardziej właściwe.Można nawet rzec:dlaczego ED tak słabo dziś pojechał w górę.Ale też może czeka na jakąś akcję ECB.
Zeus52 / 2012-04-16 07:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
(-) na początku,ale jednak(+)dla całego tygodni. Czekam bowiem na wyjście wyżej po akcji ECB...myślę,że nastąpi nie później,niż w ciągu 2-3 dni.Później znowu(-).,a więc czas ucieczki. W długim terminie...to też wszyscy znają,czyli(+)
privy / 2012-04-16 10:10 / Tysiącznik na forum
Co to znaczy długi termin?
Zeus52 / 2012-04-16 10:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
Do końca roku okolice 2 800p.-3000p. To mam na myśli jako długi termin. Koniec roku,początek następnego. Ale początek musi być wcześniej. Koniec roku to ma już być podany poziom! A więc start dużo wcześniej.
privy / 2012-04-15 18:37 / Tysiącznik na forum
Dajesz + i - więc bilans bez zmian, niczego nie wciskasz. A co do otwarcia, należy Ci się jakiś odpoczynek. Do świdrowania dna potrzeba trochę siły więc sam rozumiesz. Rozpoczniesz następny tydzień to może zmieni się kod z 2xxx na 1xxx :) Teraz jeszcze trochę za wysoko.
privy / 2012-04-15 18:38 / Tysiącznik na forum
To do Maxa rzecz jasna, nie to ''skomentuj'' wcisnąłem.
max1224 / 2012-04-15 22:57 / Tysiącznik na forum
tymczasem na blogu już jest kilka głosów
szalony inwestor / 2012-04-15 17:36 / Tysiącznik na forum
-czekuje spadkow
max1224 / 2012-04-15 17:17 / Tysiącznik na forum
odnośnie propozycji (wigometr) to zrobiłem coś takiego na blogu ... głosować można do środy 8:00 później chyba bez sensu ... jeśli tylko się przyjmie to mogę to prowadzić :)
szalony inwestor / 2012-04-16 02:35 / Tysiącznik na forum
miedz tanieje kghm pociagnie wig20 ponizej 2200 w tym tygodniu
max1224 / 2012-04-15 17:02 / Tysiącznik na forum
a jeśli oczekuję ruchu bocznego???
pozdro zdjąłeś ze mnie brzemię ... czyżby to coś miało znaczyć??
Zeus52 / 2012-04-16 09:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zdaje się,że pozostałem sam z tym plusikiem na koniec tygodnia...
max1224kom / 83.27.126.* / 2012-04-16 10:08
zobacz na blogowy Wigometr ... nie jesteś sam
Zeus52 / 2012-04-16 10:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pisałem już o tym pod koniec poprzedniego wątku...to nie to,że akurat Piotr dziś to samo pisze(byłem szybszy,przy okazji o Szwajcarach i ECB)... teraz ECB już nie zaśpi i najpóźniej w środę mamy interwencję na rynku długu.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy