Forum Polityka, aktualnościGospodarka

16-procentowy PIT, CIT i VAT, koniec przywilejów związkowców. Oto program Nowoczesnej

16-procentowy PIT, CIT i VAT, koniec przywilejów związkowców. Oto program Nowoczesnej

Wyświetlaj:
Jayz / 89.76.251.* / 2015-09-19 22:27
Spadaj Petru.
Już platforma obiecała 3X15.

Petru, Olechowski, Sikorski, Gargamel to ta sama bajka. Nie dajcie się oszukać kolejny raz.
slawcze / 83.28.79.* / 2015-09-19 22:31
Obiecał dobrze, a że też nic nie zrobi... no cóż. A co powiesz o pomysłach cudaków z PISu?
Jayz / 89.76.251.* / 2015-09-19 22:47
Ja nie patrzę kto co mówi, staram się patrzeć kto co robi. Platforma z Olechowskim na czele (to samo środowisko co Petru...) podniosła podatki i zatrudniła dodatkowo setki tys. urzędników. Tymczasem PIS dał na stanowisko min. finansów Zytę Gilowską, która obniżała podatki. Powtarzam, z dystansem trzeba traktować co mówią politycy.

PS
Nie jestem zwolennikiem PISu. Będę głosował prawdopodobnie na KORWIN.
slawcze / 83.28.79.* / 2015-09-19 22:51
Politycy zawsze działali wg zasady: "nikt ci nie da tyle, ile ja ci obiecam" i takie są tego efekty... A co do Pisu, to tyle naobiecywał, że trzeba być szalonym, żeby dać im teraz klucze od kasy...
foton347 / 83.9.30.* / 2015-09-19 22:27
ok przyjrzyjmy się zasadzie uprzywilejowanych grup ".średnia długość życia górnika w Polsce nie przekracza 65 lat, a nawet pojawiają się głosy o tym, że ledwo dożywają 51 lat. Dla porównania średnia długość życia Polaka to 71 lat. Górnik żyje kilka lat krócej, niż inny pracownik w tym kraju. By mieć prawo do wcześniejszej emerytury musi przepracować co najmniej 25 lat, a więc zaczynając pracę w wieku 18 lat będzie mógł przejść na emeryturę najwcześniej mając 43 lata. W rzeczywistości średni staż pracy górnika to 31 lat, więc najwcześniej odchodzą na emeryturę w wieku 49 lat, pod warunkiem, że pracę zaczęli w wieku 18 lat, a są to wyjątki." nie wrzucajmy prezesów których średnia życia wynosi około 85 lat do górnika z 65 letnim średnim życiam .
Wwwwww / 79.191.145.* / 2015-09-20 08:03
To niech mu kopalnia placi emeryture. Nikt go nie zmusza do bycia górnikiem.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
jungel / 83.8.57.* / 2015-09-19 22:23
Po co mi 16 % Vat, dla przedsiębiorców małych jak ja czym większy Vat tym lepiej, firma dopłaca mi 23 % Vat do tego co zarobię, jako pojedynczy podwykonawca, więc czym większy Vat, tym więcej mogę odliczyć,a co za tym idzie więcej vatu dla mnie
slawcze / 83.28.79.* / 2015-09-19 22:36
To chyba jesteś bardzo bardzo małym przedsiębiorcą, skoro to dla ciebie lepiej, że ci firmy dopłacą więcej Vat. Wydawało mi się, że ty musisz ten Vat oddać skarbówce. Ale pewnie coś się zmieniło...
Andrzej52 / 5.60.16.* / 2015-09-19 22:20
A kto przytomny w cokolwiek uwierzy takiemu lawirantowi?
ja33 / 89.69.6.* / 2015-09-19 22:09
niby nowoczesna a opreuje ten pan Vatami z prlu...jakie 15 vat ,,teraz LED i 5 WATt wystarczy
Pinoczet7451 / 2015-09-19 22:06
100% ZA! Popieram likwidację wszystkich ulg w zamian za obniżenie podatku. w ten sposób powoli zacznie ginąć szara strefa i budżetówka od przekładania papierków. A Wy wszyscy co tu wystawiliście swoje komentarze to co proponujecie? ludzie czego wy chcecie? nie jestem za żadną partią ani programem tylko podatkiem liniowym bez żadnych ulga a z a to niższym. macie wogóle jakieś własne działalności że się wypowiadacie? pozwólcie firmą się rozwijać a mając dogodne warunki to nawet urzędnik założy własną firmę zamiast p******** w stołek. Jeżeli zapłacić 160 zł podatku od zarobionego tysiąca i to wszystko to więcej kasy zastaje pracownikowi co może wydać kupując pobudzi gospodarkę a jak będzie wybierany do tego polski produkt to znacząco wzrośnie ilość miejsc pracy, przyczynią się również do tego pracodawcy kupujący nowe dodatkowe maszyny za coraz większe zostające im pieniądze, a ludzie będą mogli w końcu wrócić z zagranicy i mieszkać u siebie a zagranicę odwiedzać na wycieczkach i wczasach. Jednak jedna osoba tego nie zmieni ponieważ masę osób bije się o ówczesne koryto w rządzie. Wystarczy się zaangażować i zrobić tak niewiele (trzeba dążyć do tego tylko aby to wprowadzić) i będzie dobrze, w przeciwnym razie zostaje tylko uciec do jakiegoś innego państwa gdzie rząd robi dobrze dla obywateli a nie jak w Polsce gdzie rząd robi tylko dobrze dla siebie. I co o tym myślicie? Szanuje każdego który chce dobrze dla ogółu. Pozdrawiam i nakłaniam do przemyślenia.
zulusczaka / 77.114.82.* / 2015-09-19 23:26
Baju, baj, baju baj proszę Pana. :) Najzamożniejsze państwa mają wyższe podatki niż obecnie obowiązują w Polsce. Mają również nieporównywalnie wyższą kwotę wolną od podatku. Dlaczego?
Niskie podatki mogą dać bogactwo tylko krajom wielkości Luksemburga albo Litwy nie Polsce.
Większe dochody biedoty od razu przekładają się na poprawę sytuacji małych i średnich przedsiębiorstw i całej gospodarki. Tak więc duża kwota wolna od podatku jest w interesie wszystkich, łącznie z przedsiębiorcami. Z pewnością firmy tworzące wysoko płatne i trwałe stanowiska pracy powinny mieć możliwość odliczenia od dochodów całości nakładów inwestycyjnych.
Nie znam kraju do którego Polacy emigrują wyłącznie ze względu na niskie podatki. Kto twierdzi inaczej jest POPULISTĄ !
Mike9999 / 31.174.59.* / 2015-09-19 21:45
Proste niskie podatki, uproszczone przepisy, likwidacja przywilejów świętych krów - słuszne postulaty - stąd tyle paniki u konkurencji.
Ale oni wolą, żeby nami żądził zdemenciały dziadek, co nigdy nie założył rodziny i boi się założyć konto bankowe. Ciemny lud wierzy, że dziadunio ma monopol na patriotyzm i tylko on jest zbawicielem.
slawcze / 83.28.79.* / 2015-09-19 22:39
Ojtam! Zbawiciel może być tylko jeden. Jakby każdy zbawiał, to byłoby nudno...
Realista / 66.249.81.* / 2015-09-19 21:43
Po części on ma rację na pewno ułatwiło by to funkcjonowanie firmom. Tylko jest jedno ale... to są puste słowa i nawet jakby on wygrał te wybory to robił by zupełnie odwrotnie to co obiecywał jak to zrobił Tusk np. mówiąc że sam osobiście wyrzuci z partii osobę która zaproponuje podwyższenie podatków po czym sam głosował za podniesiesieniem podatków m. in. VAT. Tak w ogóle głupota jest podatek PIT gdzie państwo samo sobie płaci podatek od osób które są zatrudnione w budzetowce. Przez co zatrudnienia dodatkowych urzędników, bo ktoś musi to rozliczać.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
pap / 213.5.41.* / 2015-09-19 21:35
Za Petru będzei 16% VAT i CIT a banki za to będą podnosić raty kredytów. Bo to typowy bankster.
Koza642 / 87.205.157.* / 2015-09-19 21:34
Jeszcze jeden misiu od obiecywania. Jeszcze jeden wieszcz ekonomi który obiecuje ale. Zawsze jakieś ale. A po wyborach zawsze coś. A to krowy za bardzo mucza a to costam , ato kryzys i wychodzi na to ze i tak TY podatniku musisz dopłacić bo im znowu cos nie wyszło.
gonzo_m / 83.7.41.* / 2015-09-19 21:19
Nowoczesna.pl- kolejna operacja służb specjalnych z PRL-owskim dowodem, aby tak wszystko zmienić, aby pozostało po staremu!
Nie dajcie się nabrać na PO bis!!!!!
Jedyną partią wolnościową jest KORWiN!!!
emeryttttttt / 83.30.253.* / 2015-09-19 21:17
Wreszcie dobrze wyglądający program działania. Uproszczenie przepisów prawnych i nie stosowanie wyjątków jest dobrym lekarstwem na dużą część przekrętów. Jestem za. Powodzenia panie Ryszardzie Petru.
cezary999 / 146.200.238.* / 2015-09-19 21:13
Powielone obietnica tuska sprzed wielu wielu lat . Brakuje jeszcze becikowego i mieszkań dla młodych
aleś_gnom / 77.255.24.* / 2015-09-19 20:57
panie P*****, bredzi pan, jak pana promotor, niejaki Balcerek bez wiedzy ekonomicznej ale z wykształceniem hochsztaplerskim i z poparciem pejsów....!!!
aleksyv91 / 2015-09-19 20:55
Takie liniowe podatki by były moim zdaniem świetnym rozwiązaniem. Skończyłyby się przekręty, przewałki byle wpaść w niższy pułap procentowy. Niestety jak znam życie to będzie to tylko na papierze i jak uda się już przechnąć taką reformę do parlamentu to zostanie odrzucona i tyle z niej zostanie... Niestety nasi parlamentarzyści nie znają podstawowych zasad ekonomii, od kilku lat wyznają zasadę krzywej Rostowskiego i sumiennie ją stosują. A że nie działa a wręcz szkodzi, to już zupełnie inna sprawa

Najnowsze wpisy