Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Obietnice wyborcze PO. Partia wyjaśnia szczegóły programu gospodarczego

Obietnice wyborcze PO. Partia wyjaśnia szczegóły programu gospodarczego

Wyświetlaj:
tomcio_paluch / 2015-12-08 08:33 / Bywalec forum
money nie może się jeszcze oswoić z porażką tych zakłamanych PO-owskich koncepcji. Będzie je odgrzewał jak stare kotlety.
Rico53 / 85.237.183.* / 2015-12-07 17:28
Szkoda że takiego odkrycia dokonaliście dopiero teraz.
**** / 194.181.133.* / 2015-12-07 14:05
Szkoda, że niezrealizowali tego 8 lat temu !!!
sdfs / 88.156.70.* / 2015-09-20 11:12
Jak ten portal się stał pro rządowy to jest coś niesamowitego tyle kłamstw w życiu nie widziałem
prawdziwareforma / 31.183.99.* / 2015-09-20 00:59
czyżby pan Rosati był aż tak "oderwany". żeby pracownik dostał na rękę 1500zł pracodawca musi ponieść koszt 2482zł (nikt nie mówi o części składek płaconych przez pracodawcę, a nie wliczanych do wynagrodzenia brutto) żeby zmienić Polskę trzeba natychmiast zlikwidować przywileje emerytalne, stare, nowe portfele i wprowadzić emeryturę obywatelską (1000 zł po osiągnięciu wieku emerytalnego 40 lat pracy dla M i 35 dla K, plus drugi 1000 dla tych co przepracowali te 40 lat) i uzależnić emerytury od średniej płacy. potem wprowadzić zamiast Pit i ZUS podatek solidarnościowy 10% od całości dochodu osobistego, podatek Cit zastąpić progresywnym antymonopolowym podatkiem obrotowym (im większy udział w rynku tym wyższy podatek. (przy okazji znikną patologie w postaci Specjalnych Stref Ekonomicznych, a powstanie jeden obszar gospodarczy o równych prawach dla wszystkich podmiotów), Jeszcze parę drobiazgów podatki: BANKOWY, od transakcji finansowych, i od transferu kapitału za granicę, kontrola nad emisją pieniądza i zrównanie stóp procentowych z UE, i ograniczenie marży banków od kredytów przez podaż nisko oprocentowanych kredytów w PKO BP.
Maroooo / 46.22.163.* / 2015-09-20 06:48
W koncu jakis komentarz rozsadnej osoby! To mila odmiana po narzekaczach, "ekspertach" ktorzy sami nie maja rozwiazan ale pierwsi sa do negowania.

Roasati dobrze mowil z wybagrodzeniem. Minimalne wynagrodzenie to koszt dokladnie taki koszt pracodawcy a 1500 na reke wzielo sie z tad ze doliczyl ulgi i odliczenia ktore odbiera sie na koniec roku. Wiec nie jest oderwany od rzeczywistosci.

Co do twoich zmian:
- likwidacja przywileji - jestem ZA
- emerytura ' tez ciekawy pomysl do analizy
- podatek obrotowy na pewno jest ok bo znika kreatywna ksoegowosc, ale trzeba go madrze zrobic bo sa biznesy ze zyski sa na poziomie 50% obroty a sa takie gdzie to sa 3%. Jak damy jeden wspolny podatek 3% to niektorzy zyskaja a niektorzy sie wylozala. Progresywny nic nie daje tutaj bo akurat te co maja mala marze dzialaja na bardzo wysokich obrotach wiec ich by uderzylo to najbardziej.
- podatek od transferu kapitalu za granice ciekawie brzmi ale to jest od kazdego kapitalu? Kowalskiego tez czy kazdej firmy? Jak to zrobic?

Niektore pomysly faktycznie sa ciekawe. Ogolnie uwazam ze jakby polaczyc pomysly wszystkich partii i znalezc wspolny program, odrzucic oczywiscie rozdawnictwo i obiecanki partti to wyszedl by niezly program z tego.

Tylko nasze partie nigdy sie nie dogadaja, bo to wbrew Polskiej mentalnosci.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
szubienica dla zdrajców / 83.9.46.* / 2015-09-19 21:43
Nikt normalny nie wierzy już w obietnice PO. To partia oszustów, nie mało już naobiecywali i nic nie zrobili dla zwykłych ludzi, ciągle dbali tylko o bogatych.
Patryk970 / 81.190.36.* / 2015-09-19 20:48
Ośrodki ulokować na granicy z niemcami i pomagać i uchodźcom przedostawać się do niemiec. A kary na Polskę potraktować jako wydatki operacyjne na rozwalinie faszystowskiego państwa.
maket / 78.147.65.* / 2015-09-19 20:29
a skąd wezmą 240 mld zł jak nie będzie składek na ZUS I NFOZ?
Dortmanka / 85.167.178.* / 2015-09-19 19:29
Panier Rosati czemu tego nie zrobiliście 7 lat temu?
Rodak / 88.156.44.* / 2015-09-19 17:30
Nie opowiadajcie bzdur, bo Polacy i tak nie uwierzą.
cftkol / 89.78.119.* / 2015-09-19 17:02
Tą propozycją PO strzeliło sobie w stopę.
Ci co mieliby na tym najwięcej skorzystać nie rozumieją tego bo jest to grupa raczej mało kumata ekonomicznie.
Ci co to rozumieją, to znaczy lepiej wykształceni i dobrze zarabiający, widzą że muszą się dołożyć do interesu.
Do wszystkich dociera propozycja PIS-chcesz mieć więcej wystarczy że masz dużo dzieci.
Propozycja PO: damy ci więcej ale żeby to dostać musisz coś robić (oprócz dzieci).
W tej sytuacji bardziej zrozumiała i łatwiejsza do realizacji jest propozycja PIS.
Ale to może i dobrze, bo według mnie propozycja PO za daleko szła w przesuwaniu dochodów od najbardziej aktywnych do nierobów.
A to już trąci socjalizmem.
why300 / 93.168.63.* / 2015-09-20 02:08
Mam dokładnie takie same odczucie. O ile jestem zwolennikiem PO i rozważałem glosowanie na nich, to teraz tego na pewno nie zrobię. Nie chce płacić wyższych podatków. Chociaż uważam, ze generalnie bardzo dobra propozycja, tylko nie dla mnie.
ananalityk / 77.253.138.* / 2015-09-19 17:14
Aleś ty głupi !!! Nikt nikomu nic nie da ani PiS ani PO nic nie dadzą!! Chodzi tylko o to by to państwo nie zabierało nie OKRADAŁ OBYWATELA !!! Ja nic od tego Guffnianego państwa nie chcą ale to guffniane państwo chce coraz więcej z mojej pracy dla siebie i armi urzędniczych złodziei i darmozjadów !!
cftkol / 89.78.119.* / 2015-09-19 17:26
właśnie o takich "analitykach" pisałem powyżej.
KAŻDE państwo jednym zabiera, aby dać innym-a przy okazji nakarmić urzędników.
Ale nie o tym była mowa w tym wpisie.
gokuFlashDev / 178.37.167.* / 2015-09-19 16:05
Wasza propaganda juz nie dziala, teraz mozecie obiecac nawet i po 100 milionow na rodzine jak walesa to i tak juz nie ma znaczenia! Znaczenie maja CZYNY a nie obiecanki cacanki! A jacy jestescie i co zrobiliscie, kazdy widzi! Ludzie nie sa tacy durni jak mowi arogancki lis (dla tych co nie wiedza, lis ma ludzi za idiotow, wszystkich ktorzy ogladaja tv, poszukajcie na youtube)
Maggie715 / 89.69.37.* / 2015-09-19 15:38
Czyli NIC się nie zmieni. Będziemy dalej płacić składki na ZUS, nadal będzie NFZ tylko potrącenie z pensji/wypłaty pójdzie do jednej instytucji US i oni podzielą Twoje pieniądze dla ww. ZUS i NFZ. Chyba mają nas za idiotów że myślą, że nie domyślimy się, że dla nas ta zmiana nie będzie odczuwalna chyba, że przy okazji podwyższą kwotę nazwijmy to, podatku ogólnego. Jak PiS proponuje zmiany, to jest deficyt budżetowy i wielkie larum ze strony PO a jak PO wymyśla reformy, to pieniądze są i deficyt znika. Ha ha ha, koń by się uśmiał. Nie jestem Naiwniakiem! To powinno być hasło kontrawyborcze dla Peło.
cieszycie się ? / 200.223.91.* / 2015-09-19 15:26
skoro ówczesna wicepremierka, niejaka Bieńkowska, oświadczyła ze śmiechem niejakiemu Wojtunikowi, że trzeba być idiotą, aby zarabiać 6 tysięcy złotych miesięcznie i z tego się utrzymywać na jakim takim poziomie, to rozumiem, że PełO wzięło tą celną uwagę, obiecując ów "wzrost dochodów Polaków" Aby zatem przeciętny Polak nie został zaklasyfikowany jako "idiota" powinien zarabiać, co najmniej 10 tys. zł. m-nie.
AnnaKonda / 89.68.56.* / 2015-09-19 15:24
Agitujący za PO PSL to zdrajca, czy tylko świnia?
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy