17. VI - 21. VI

tedchom / 2013-06-17 17:09
Widzę, że chętnych do otwarcia wątku dalej brak więc w czynie społecznym dokonam tego uczynku. Dalej pozostaję w byczym nastroju choć nie miałem szans póki co załadować się w que2 z powodu zbyt słabego zejścia a dodatkowo te 2 dni mnie zniechęciły, ale pozostaję i tak 80% w L-kach
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2013-06-19 16:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Co do KGHM,to nadzieje na dużą dywidendę utrzymywały go pomimo spadków miedzi...M.F. ma na razie dość kasy,więc nie chce za wiele.Pozostaje obserwacja miedzi...RSI na tygodniowym jest już prawie gotowy...pozostają tylko ruchy dzienne...później H4/H1 ect.
Zeus52 / 2013-06-19 13:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurna,jak sobie zaznaczyłem w niedzielę kreskę na EUR/USD na 1,33895...to ED ciągle mi teraz tupta po tej kresce...nawet na minutowych świeczkach,a najlepiej to widać na H1.Nic,tylko czekają na FED...choć bardziej to wygląda na podwójny szczyt intra budowany na 1,33895...to diabli wiedzą,co im strzeli do głowy i co Big-Ben wymyśli.
Zeus52 / 2013-06-19 12:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tedchom...czyżby nasi tak się przejęli zaleceniami dla questa...aby nie wchodzić, poczekać na ruch powrotny do LS o-RGR? ... :) Zobacz na niskie obroty,wolumen na Wig20...byki po prostu pozwalają na zejście...nikt nie wchodzi,nie broni wsparcia.Pewnie czekają na LS.Samosprawdzająca się przepowiednia,czy co?
al_ lub wierny czytelnik / 89.70.15.* / 2013-06-19 15:00
2421 powinien byc bronic jak cos albo probowac przystanek,jak cos prawe orgr 20pk nizej lub zasieg z rgr 2372 dziennego,mowa o serii M oczywiscie
Zeus52 / 2013-06-19 15:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zgadza się,w porę to powiedziałeś...u mnie CFD też właśnie się bronią na tym poziomie. Ale tak,czy inaczej będzie skok w dół,luka(nie na serii,oczywiście,ale na CFD)...no i będzie zamieszanie interpretacyjne na później.Bo niby technicznie to luka,ale faktycznie powinno się cały wykres po niej przesunąć w górę...właśnie o tę lukę,tak jakby jej nie było...albo dodawać wirtualnie te 68p. i nadal patrzeć,kiedy zejdzie do LS(?)(choć oficjalnie będzie głęboko pod nią).Nie wiem,chyba nie ma pewnej metody...naprawdę będzie komplikacja w interpretacji. Jankesi...tym to dobrze,dawno zapomnieli o wiedźmach...:)
tedchom / 2013-06-19 13:47 / Tysiącznik na forum
Niech tylko jeszcze trochę zejdą i wsiadam na turbobyka;)
Zeus52 / 2013-06-19 14:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
Od jutra będą kłopoty z interpretacją wykresów na platformach FRX...skok pomiędzy wartościami poszczególnych serii kontraktów. Już mam meldunek od Bossy,że szacunkowa ilość punktów swapowych po rolowaniu kontraktów to +68p. dla pozycji long. Czyli szacują,że taki będzie skok w dół na CFD.Gdyby to było od teraz,to skok byłby z 2426p. do 2359p....stan na tę chwilę,ale to się zmienia. Sam skok w dół oczywiście nic nie zmienia w wartości portfela...skok w dół o 68p.,ale jednocześnie dochodzą swapy +68p....ale ktoś,kto ma np bardziej długoterminowe pozycje,musi to uwzględnić w ustawieniu zleceń stop/loss...longowcy(jeśli są jeszcze tacy,bardziej ode mnie długoterminowi) muszą obniżyć poziomy przed zmianą,a shortowcy zaraz po niej.Bo rzut w dół co prawda nic nie zmieni w portfelu ani u jednych,ani u drugich...ale zadziałają stopy i wywali longi z rynku. No a na dodatek,wszelkie rozważania na temat wykresów mocno się skomplikują...bo one były bez uwzględnienia zmiany serii kontraktów. A więc będzie problem z ruchem powrotnym...sięgającym o wiele głębiej...z poziomami ect...To nic nie zmienia w jego sensie,ale wykres CFD stanie się na jakiś czas mało przydatny.Będziemy musieli obserwować dodatkowo przez pewien czas wykres samego indeksu Wig20...to może być właściwsze dla interpretacji...bo,jak mówię wykres CFD będzie zafałszowany przez zmianę serii.
mietek84 / 195.95.144.* / 2013-06-19 14:50
Co myślicie o wejściu w KGHM po dzisejszej promocyjnej cenie?
al_ lub wierny czytelnik / 89.70.15.* / 2013-06-19 15:01
czy proocyjna to wyjdzie w praniu,zatwierdzili dywidende na 9.8zeta
Zeus52 / 2013-06-18 18:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Hmmm...na miedzi to był chwilowy podjazd pod dane.Skończył się nad ranem,wraz z ich publikacją.Nadal pod obserwacją.Jak i wskaźniki.
Zeus52 / 2013-06-18 00:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
Uwaga miedź.Byki wyłamały się górą z trójkąta na H1 i dość śmiało zaatakowały wczorajszy górny cień świecy dziennej...To może być tylko chwilowy podjazd pod dane...ale uwaga!
Zeus52 / 2013-06-17 17:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
Też bardziej liczyłem na ruch powrotny na Wig20,tymczasem to zaczyna wyglądać na konsolidację pod oporem.Tymczasem mamy solidne wybicia z flag...Jankesi,Ninja...Nikkei-
CFD..oni też na stuknęli drugi raz dno,a teraz wybili w górę piękny układzik prowzrostowy.
tedchom / 2013-06-17 17:23 / Tysiącznik na forum
Dokładnie i tu jest kłopot. Ochotę na załadowanie w lewar mam potężną, ale podstawowa moja zasada to nie ładować się przy takich ciepłych wskaźnikach w lewar a schłodzić się nie chcą i co tu robić????
Zeus52 / 2013-06-17 18:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz...ta miedź nie daje mi spokoju...no,co tam się wyprawia z LOP-em...Te"W",to była realizacja i ucieczki z esek...ewidentnie...ale znowu łykają eski masowo.Psia kostka...żeby tak mieć dane,tak jak publikowane co jakiś czas dane dla pozycji netto dla walut.Ale coś mi się zdaje,że tam wchodzą w grę rekordy esek netto...pełny pociąg na południe. :) Może nawet jeszcze trochę tego naciągną.
Zeus52 / 2013-06-17 18:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
Z tego samego powodu odradzałem swego czasu questowi...nie ten poziom,by wchodzić,niech zrobią ruch powrotny,a więc zejdą głębiej.I to nadal aktualne.Wiesz...jeśli się pomylę i wyskoczą na 2600p. przedwcześnie...to pozostanie im pokibicować.I tak w końcu się skorekcą,a długoterminowo i tak szykuje się duża i bardzo długa jazda up...prawdopodobnie największa z dotychczasowych fal...mam na myśli nawet największe przedziały czasowe,nie tylko mniejsze fale...mam na myśli to,co działo się od lutego 2009r....do 2011r....teraz liczę na falę jeszcze dłuższą...wielką trójkę,bo zakładam,że to od 2009 do 2011 to nie było "A"...ale jedynka impulsu...czas na dłuższą od jedynki trójkę. Również o takim wymiarze czasowym i falowym mówię...od dna do szczytu w 2011...to była dopiero pierwsza fala...A wniosek z tego jest prosty...spoko,przy planach na taki ruch jeszcze będzie czas na wejście...będzie korekta...po co teraz ryzykować,gdy może wstąpić parę dziwnych ruchów...OFE,dywidendy...spoko,na odpał jeszcze się zdąży.
tedchom / 2013-06-17 20:32 / Tysiącznik na forum
Nie wiem czy jestem aż takim optymistom, bo to będzie zależeć raczej nie tylko od naszego grajdołka. Choć jeśliby inni dalej szli na południe to w nasz rynek też będzie w końcu chciał część różnicy odrobić. Jednak wolał bym aby tę korektę wyczuć a do tego cóż... znowu cytowane wskaźniki są za słabo rozgrzane. Wiesz chodzi o plan złapania częściowo que3, na chwilkę dosłownie ale czy się uda się zobaczy
Zeus52 / 2013-06-17 21:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sorry,ledwie zdążyłem napisać,bo tak na CFD ten zjazd wydawał mi się najzwyklejszym robieniem wszystkich w bambuko,jakiś idiotyzm bez racji bytu...i faktycznie...ale okazało się przy okazji,że jednak tym razem nie wszystkie byki zastosowały zasadę szczęśliwego człowieka...:)
Zeus52 / 2013-06-17 21:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
A tak w ogóle,to nie przejmuj się tym,co Jankesi cudują...Keltner,górna banda już na 1673 i będą ją gonić....częsta zasada jankeskich byków,zasada szczęśliwego człowieka:co masz zrobić dzisiaj,zrób jutro...będziesz miał dodatkowy dzień wolnego.Tak,że...spoko,nie pójdą up dziś...pójdą jutro.
Zeus52 / 2013-06-17 21:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
QE3...to musiałoby być łapane dużo wcześniej...weź poprawkę na czas realizacji w fundach.
tedchom / 2013-06-18 20:38 / Tysiącznik na forum
Wcześniej to już było tyle, że malutką częścią;) Teraz dalej na to liczę. O tych dwóch dniach sam wspominałem, jestem tego świadomy.
Zeus52 / 2013-06-18 21:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,tak,faktycznie mówiłeś w tytule wątku...sorry. Keltner u Jankesów na 1674p. Idą szybciej od niego,jest więc szansa na naruszenie...i sygnał potwierdzający.I znów jazdę do znudzenia...wiesz..."kiedyż wreszcie ta korekta,ile tak można jechać up i ten sam obrazek narzekania na hossę i stękania, tydzień później...dwa tygodnie później...3...5 tygodni później ect".Ale najpierw czekamy na sygnał. Bo jak nie dogonią górnej Keltnera,jeśli nie będą mieli na tyle pary,by ją naruszyć...to wiadomo...znów kierunek przeciwny się kłania.
1 2
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy