17 XII - 21 XII

max1224 / 2012-12-16 20:40
oj ciekawy tydzień przed nami z jednej strony poprawa danych z Chin i USA, z drugiej "3 wiedźmy", szczyt unii i "klif fiskalny" - będzie się działo 2600 pęknie?
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2012-12-22 00:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak sobie liczę i wypada,że po dzisiejszej sesji będziemy mieli w QUE2 +0,4%...to nie pomyłka...tak wypada...na plusie.Liczy się już poziom FW20H13,a więc o 0,2% powyżej wczorajszego poziomu FW20Z12,a to daje przy lewarze dwa...właśnie +0.4%.Czyli czwartek i piątek razem, na zero.
Zeus52 / 2012-12-21 17:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
No...ciekawie się robi...a nad ranem byłem już chwilowo na minusie na gold-futures...zastanawiałem się:polecą dalej w dół,czy zrobią podwójne dno intra...zrobili"W".
privy / 2012-12-21 17:51 / Tysiącznik na forum
Zatrzymała je 100 tygodniowa. Zły jestem na siebie za kangura i nzd do zielonego. Tak się skoncentrowałem na edku, że później już było strach.
Zeus52 / 2012-12-22 10:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zdaje się,że ze złotem wszystko jasne...i pewnie to samo ze srebrem,miedzią...że też wcześniej tego nie zauważyłem,a nikt na forum o tym nie wspomniał...gdzieś nam umknęło info i chyba nie tylko nam,bo anale(Piotr) też się głowią,co z tym złotem. Faktycznie technika z tymi spadkami ma mało wspólnego...tak zdecydowano i tyle. Pogrzebali znowu przy depozytach i na gold nie opłaca się po prostu grać. Jakoś to umknęło...ja tu już sobie liczę zyski,ile to mam dodatkowo na prezenty świąteczne...cały czas myśląc,że pruję"setką"...tymczasem okazuje się,że jechałem bryczką...33 na godzinę :) Kurna,a żeby ich kulawa gęś kopnęła,a kaczor Donald poprawił....nie warto ładować dużej kasy w gold przy tak śmiesznej dźwigni...można było władować w co innego. W waluty,a nie w surowce....ale jednak racja co do jednego...manipulacja. To dlatego anale mówią,że"byki rządzą na indeksach i walutach,a niedźwiedzie na surowcach". Coś się ugrało,ale 1/3 tego,co można by w normalnych warunkach. W takim układzie surowce,w tym gold,nadal będą spadać....
Zeus52 / 2012-12-21 18:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja na gold wczoraj polowałem wcześniej dwa razy...za pierwszym dałem radę wyjść na plusie,za drugim w plecy....za trzecim razem dałem gołe b_uy,bez stopów e.c.t...na 1638$/ozt
Zeus52 / 2012-12-21 16:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dzisiaj mamy chyba mały test wcześniejszego rozumowania w sprawie ML5....wszystko się wali...tymczasem spółki gold:$XAU(ML5)...+0,2%...po wcześniejszym"młotku"na wykresie...do tego dodać rozliczenie fundu w dolarach,czyli + kurs USD/PLN...ciekawie się robi. Ale to tylko próbka,test...co by było,gdyby było...i sugestia na przyszłość.
asdfsddf / 176.109.164.* / 2012-12-21 17:01
dfghdgfh
al_ lub wierny czytelnik / 89.68.244.* / 2012-12-20 23:27
Na 2682 fw ma zasieg 161% z dziennego ,własnie wyszlismy deko nad 138%,zerkamy co rynek zaserwuje;-)mierzac zasiegi zewnetrze najwiecej w historii cena wyszła 30pk nad ten poziom a pozniej było w doł min 150-200pk...s sie nie udała po 1475 ostatnio brana,zamknieta na open ze strata,cos mi Zeusie wykrakałes;-)o 1 w nocy maja zaczac obradowac janki,pozamykałem pozycje bo nie lubie totolotka,nadal 13390 dj wzywac powinien ,edek jakby 3jke zrobił i teraz 4 albo 1 maluje...0 pozycji na rynkach,wreszcie sie spokojnie sie wyspie,hehe;-))
Zeus52 / 2012-12-21 04:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale drażnią człeka na gold...oj drażnią. Głosowania nie będzie,bo...republikanom brakło głosów,by przegłosować...własny plan! No...ciekawie się robi.ale przecież właściwie to powinni się cieszyć...nie będzie planu"B"...i tak bez przyszłości...więc prędzej będzie porozumienie...teraz będą musieli się dogadać.Chcieli podskoczyć Obamie,a zdaje się,że sami się wpakowali w kanał...co oni mają za doradców...nic dziwnego,że przegrali wybory prezydenckie...nieudacznicy. :))
Zeus52 / 2012-12-21 04:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale drażnią człeka na gold...oj drażnią. Głosowania nie będzie,bo...republikanom brakło głosów,by przegłosować...własny plan! No...ciekawie się robi.ale przecież właściwie to powinni się cieszyć...nie będzie planu"B"...i tak bez przyszłości...więc prędzej będzie porozumienie...teraz będą musieli się dogadać.Chcieli podskoczyć Obamie,a zdaje się,że sami się wpakowali w kanał...co oni mają za doradców...nic dziwnego,że przegrali wybory prezydenckie...nieudacznicy. :))
Zeus52 / 2012-12-20 23:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeśli ktoś jeszcze zrobił b_uy na gold,to uwaga na godziny tuż po północy...głosowanie w Izbie Reprezentantów.Jak to się ma do złota Nijak...jak piernik do wiatraka ewentualnie.Ale każdy pretekst jest dobry,by złoto zdołować.Zwykle o tej porze na gold nic się nie działo...prawie płaska linia pozioma,brak handlu,pusty rynek.Ale tak było dawniej...ostatnio komuś ten okres bardzo pasuje do interwencji na gold.A więc uwaga! Z drugiej strony...jesteśmy praktycznie na dolnej bandzie kanału spadkowego...
Zeus52 / 2012-12-20 19:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
W przypadku złota teoretycznie mamy wielką korektę A.B,C...i wygląda na to,że właśnie dobiega końca spadkowe C. I znowu,patrząc czysto teoretycznie,zasięg C,to poziom 1630$/ozt. 61,8 fibo jest nieco niżej,więc może być postraszenie dolnym cieniem do tego poziomu(niby wyłamanie i cień).Jednak samo C składa się z podfal...i tutaj ich układ sugeruje,że spadki od listopadowego szczytu(te C właśnie) prawdopodobnie przyjmą postać bardziej złożoną...nie jako małe a,b,c...ale prawdopodobnie spadkowa piątka(obecnie trwa podfala trzecia w dużym C)...po prostu...ona już jest dłuższa,już brak równości a=c)...powinna być jeszcze mała piątka. Ale to wszystko tylko teoretycznie,bo ze złotem dzieje się naprawdę coś dziwnego...nic się nie zgadza.Nie dziwię się Dębowskiemu,że w tym wypadku też nie przewidział takich ruchów...takiego zjazdu pod listopadowe dno.Tam jest wiele sztuczności...na każdym interwale,na co dzień to widać...fale nie rozwijają się tak,jak powinny...po małej piątce spadkowej(w części A) następują dziwne ruchy,jedna próba wytrząśnięcia longów...jak to nie pomogło...następna.Fale pokazują psychologię tłumu...naturalne zachowanie się inwestorów.W przypadku gold...fale wzrostowe są załamywane...wręcz duszone w zarodku,nawet na najmniejszych interwałach,często w momentach najmniejszej płynności rynku...w takich momentach nie ma mowy o jakiejś realizacji zysków przez inwestorów...nikt przy minimalnej płynnosci nie robi realizacji...tak się robi interwencje walutowe...i ktoś robi interwencje,ale na gold. Tak,że musimy także to brać pod uwagę...nam się może wydawać,że to już koniec ostatniej fali spadkowej,gdy nagle...ktoś sprowokuje następny zrzut! To nie jest jedynie moje spostrzeżenie.I nie tylko Piotr to widzi(jak pisał ostatnio).Czytam analityków na Kitco,czytam Tylera Durdena...on ma wręcz teorię spiskową,w której zarzuca bankom manipulowanie rynkiem złota poprzez działanie w zmowie...to poważne przestępstwo.I to nie zagrożone odsiadką kilku,ale -naście,lub-dziesiąt lat odsiadki.Nie interesuje mnie to...jeśli tak jest,to i tak niczego nie udowodnimy...choć Durden podaje nazwy niektórych uczestników zmowy,to nie wiem,czy ma na to dowody.My powinniśmy to wykorzystać,jako okazję...bo jeśli faktycznie jest działanie w zmowie,to...ja nie mam teorii spiskowych,jak Durden...jeśli już,to uważam,że sprawa jest o wiele bardziej przyziemna.Po prostu,chodzi o kasę...jeśli ktos poświęca miliony,setki milionów na zdołowanie złota(to możliwe,bo to relatywnie mały rynek)...to po to,by się tanio obkupić i zarobić miliardy.Róbmy więc to samo.Tylko musimy uważać na nadprogramowe zrzuty...bo takie dotąd były,więc mogą jeszcze wystąpić.Nie ma to,jak zawiedzione nadzieje inwestorów...już są pewni,że ostatnia fala spadków się kończy...bo tak wynika z fal(z naturalnego działania tłumu inwestorów)...a tu nagle ktoś robi zrzut...i panika,co się dzieje.Tak to robią wręcz stale.Dlatego wskazana duża ostrożność.Owszem,załapałem się na b_uy na gold 1538$/ozt...jest w porzo.Ale w tej chwili,jak pisałem wyżej,już nawet technicznie może wystąpić jeszcze mała piątka spadkowa(w ramach dużego,spadkowego C)...a poza tym...no właśnie...kto wie,czy znowu nie zobaczymy jakiegoś nadmiarowego zrzutu.Musimy być przygotowani na to i tyle.
15:24 / 83.4.246.* / 2012-12-20 15:24
Panowie, co sądzicie o certyfikatach Faktor na gpw wig20 złoto srebro eu50 ropa wszystko na lewarach od 1 do 4 long i short niewielki spred wygląda to lepiej niż fundy.
Zeus52 / 2012-12-20 17:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sorki,że nie odpowiadam...ale właśnie ćwiczę pewne polowanie...
Zeus52 / 2012-12-19 18:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jakieś sugestie? Plany wyjścia? Redukcji QUE2? Wiem...wielu pewnie ode mnie żąda decyzji...ale w grupie mi też raźniej...
max1224 / 2012-12-20 00:07 / Tysiącznik na forum
zobacz do skrzynki:)
Zeus52 / 2012-12-20 01:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,widziałem. Sam obserwuję gold,bo chodzi mi o dobre wejście na FRX. Ale to,co piszesz...dzięki,to może być rewelacja! Ja nie podjąłem decyzji o pozostaniu w QUE2 na stałe,na dłużej. Chodziło mi tylko o to,że obserwując to,co robili dziś Jankesi,w trakcie sesji stwierdziłem,że decyzja dziś,o wyjściu z QUE2 miała by zły timing...właśnie z powodu tej realizacji wpadłbym w dołek u nas. I tak bym wyszedł,ale nie z tym timingiem. Myślałem o SKAR4,o wyjściu z rynku na jakiś czas. Jednak to,co podesłałeś,to jest pomysł! Też jakiś czas temu o tym myślałem,ale ostatecznie odpuściłem. A o czym myślałem? Odpisałem w mailu,ale powtórzę dla wszystkich. Gdy nadejdą większe niepokoje,a złoto stanie się krańcowo wyprzedane(już jest,choć jeszcze nie krańcowo),nastąpi silne i dłuższe odbicie. Obserwując je ostatnio stale,nietrudno zauważyć,że chodzi najczęściej w kontrze wobec indeksów i EUR/USD....spadki na giełdach spowodują przepływ kapitału z akcji w obligacje i gold. Spółki złota(ML5) pójdą w górę...bo też są wyprzedane. A do tego...teraz nikt się nie odaży grać przeciwko PLN. Ale po Nowym Roku? Czemu nie. 10PLY.B ma już niewiele do zakończenia ostatniej fali spadkowej(jeśli już to się nie kończy)...czas na dużą wzrostową korektę(dużą,ale tylko korektę) na 10PLY.B.... i osłabienie PLN w I kwartale. A to wszystko może oznaczać"dwa w jednym"....gold i spółki,czyli: ML5 + dolar,USD/PLN. Profit skumulowany: za wzrost ML5...ze wzrostem dolara do PLN w tym samym czasie. W krańcowym wypadku,gdyby to wypaliło,efekt mógłby być co najmniej taki,jak w lewarowanym QUE2 podczas hossy. To jest możliwe....to już było. Pamiętasz wzrost ML5 o 71% w trzy miesiące? Na dodatek w tym samym czasie USD/PLN wzrósł o 30%,tak,że razem dało to zwrot: 100% w trzy miesiące tym,którzy wtedy w ML5 wytrzymali. Nieraz mówiło się: To se ne vrati....ale historia lubi się powtarzać. Do przemyślenia. Ale już mi się wydaje,że pomysł jest co najmniej dobry. Dzięki za mail i przypomnienie.
privy / 2012-12-20 09:26 / Tysiącznik na forum
1630 to potencjalny poziom do mocnego odreagowania. Następny jest 30$ niżej i na pewno któryś z nich zadziała.
Zeus52 / 2012-12-20 18:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
Poszło za 1638...w razie czego przypilnuję,bo faktycznie może być jutro coś z dolnym cieniem,który zahaczy nawet 1622(61,8 fibo)...no i tak,jak mówisz 1630(ruch mierzony korekty a,b,c).
max1224tel / 83.7.177.* / 2012-12-20 10:36
dla FX jasne, ale fundy ML5 i DWS5, to kilka innych składowych jeszcze, dolar bardzo nisko, spółki też jakby przecenione i dość solidnie wyprzedane
tedchom / 2012-12-19 19:09 / Tysiącznik na forum
Ja tak jak wczoraj pisałem zredukowałem ale o kolejne 15% QUE2 na rzecz zwykłych akcyjnych. wyjdzie gdzieś około 15/15 lewar zwykły akcyjny. Zobaczymy czy da się coś więcej ugrać czy wręcz na odwrót;)
Zeus52 / 2012-12-19 22:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sam nie wiem...Jankesom jest potrzebne coś dla schłodzenia...podobnie na ED...jakieś schłodzenie (wystarczy intraday,coś,może szpulka z dolnym cieniem) by się przydało...ale to wszystko.Nasi...cóż, RSI rekordowo wysoko,ale to bez dywergencji tylko potwierdza siłę trendu.A jeśli zakładam,że coś,jakiś mocny ruch w górę i tak ma nastąpić...albo W.D.,albo zakupy po rozliczeniu z fiskusem,świeża kasa z początkiem miesiąca...albo jedno i drugie...Co mi tam...zostaję bez zmian.Jeśli spadnie teraz,wzrośnie"chwilę"później...Jeśli teraz nie spadnie z powodu W.D.,to w początku miesiąca nawet w razie spadku,będzie wcześniej dużo zarobione...poza tym,sam początek stycznia...i tak pewnie będzie dopalanie.może krótkie,ale jednak ta świeża kasa na początku miesiąca.W każdym razie,sądzę że mam czas na decyzję.Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę to,co sugeruje Keltner u Janków...a to bardzo mocna sugestia.Dlaczego mam się wyłamywać,działać wbrew temu,co się z wysokim prawdopodobieństwem sprawdzało.Poza tym,dzisiaj,jak zwykle ostatnio...gdy tylko zaczęło się wszędzie obsuwanie...kasa znowu zaczęła się przelewać...nikt z naszego rynku się nie wycofywał...zjazd na Wig20=gwałtowny spadek 10PLY.B,i złotówka w porzo...
mietek84 / 91.150.156.* / 2012-12-19 23:38
Zeus czyli 100% portfela w que2 zostawiasz?
Zeus52 / 2012-12-20 10:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na razie tak wypadło. Ale do przemyślenia są zmiany...od dna w maju do wczoraj to już+73,3% i jeszcze wzrośnie(poziom FW20H13)...dobrze by było utrzymać jak najwięcej z tego. Wyprzedanie mnie za bardzo nie martwi...trend,to trend,ale jakaś korekta w końcu będzie.
tedchom / 2012-12-19 23:23 / Tysiącznik na forum
No proszę każdy zrobił co uważał. Zobaczymy bo na pewno ktoś z nas lepiej od innych na tym wyjdzie:) Teraz pozostaje oczekiwanie.
Zeus52 / 2012-12-19 23:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz...korekta sprowokowana przez polityka...to zwykle kończy się tak samo,albo jeszcze szybciej,jak się zaczęło.
tedchom / 2012-12-19 19:13 / Tysiącznik na forum
Sorki 50/50% miało być, nie 15/15
tedchom / 2012-12-19 19:19 / Tysiącznik na forum
I jeszcze jedno co mnie powstrzymuje do wejścia w bezpieczne całkowicie, to historia która pokazała już chociażby w końcówce 1999,że rynek może mieć gdzieś wskaźniki;). Dlatego wolę działać na zasadzie dwa kroki do przodu i ewentualnie jeden w tył;)
privy / 2012-12-19 19:03 / Tysiącznik na forum
Obecny poziom jest najbardziej optymalny technicznie by wyjść, ale to nie oznacza, że najlepszy. Nie trzeba też robić manewrów na 100% kapitału. Powinno się pojawić jakieś ''abc'', ale miejsca jest mało więc może korekta będzie płaska. Kiedyś banan chodził 300p up i 150 down. Obecnie mamy właśnie coś. Od ostatniego 300 więc teraz 150 w dół. Ale kiedyś ten banan to był czikita a teraz jest zwykły.
Zeus52 / 2012-12-19 21:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tyle,że nieco dziwnie by było,gdyby nie przetestowali na futures 2686p....szczyt czarnego korpusu weekly z 2.VIII 2011...a może nawet luki ponad nim.Sumując moje,osobiste"doznania":powinni tam dotrzeć.Tylko po jak dużej i długiej korekcie...chodzi też o czas...nie ma go zbyt wiele na korektę. Cztery sesje pozostały w tym roku...a gdzie czas na windows dressing.Powiedzmy,że nie będzie W.D....jeśli tak,to byki uderzą w pierwszych sesjach stycznia.Gdybym to ja mógł być pewnym,że nie będzie W.D.,a na dodatek w pierwszych sesjach stycznia fundusze nie uderzą ze świeżą kasą na zakupy...Jest kilka wariantów.Licząc na W.D. powinienem dać zlecenie pojutrze...z realizacją w ostatni dzień giełdowy.Jeśli jednak zrobią W.D."o rebour",wypadnie realizacja w lokalnym dołku...po której dopiero nastąpi lokalny wystrzał. A kwestia rozliczeń podatkowych...niech ktoś przypomni,jak to jest,w którym dniu grozi nam wyprzedawanie stratnych papierów...dla wykazania strat dla fiskusa? Jak to pasuje w tym roku do dni giełdowych?
max1224 / 2012-12-19 20:38 / Tysiącznik na forum
właśnie dlatego nic nie zmieniam, czekam na ewentualne sygnały jak będzie płasko to nie ma sensu nic ruszać, jak coś poważniejszego to i tak mnie wyrzuci ... raczej też poszukam poziomu przy którym wejdę 25% w QUE2
Zeus52 / 2012-12-18 19:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurka wodna...jak coś nieźle idzie,to zaraz cisza na forum...a tymczasem FW20H13 przebił się do 2611p. Ed też dzielnie walczy...i nadal w sposób bardzo stonowany,spokojny...jedynie chwilowe przegrzania RSI,tylko na interwałach intraday,bez wielkiego znaczenia dla całości.
max1224 / 2012-12-18 21:08 / Tysiącznik na forum
pamiętasz trójkąt? dziś go opisałem ale sam nie do końca wierzę w to co mi wyszło coś pochrzaniłem??
Zeus52 / 2012-12-19 03:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tymczasem stopa zwrotu z QUE2(111,19 PLN) od majowego dna wynosi po dzisiejszej sesji:+68,96%.I to nie jest ostatnie słowo byków,bo chyba jednak pozostaje W.D. na koniec roku i może początek stycznia.
Zeus52 / 2012-12-18 22:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
A widziałeś to,co Ci przesłałem w odpowiedzi? To nie tylko trójkąt,ale wybita linia bessy na kontraktach...i to tydzień temu. Podobnie wybicie LS o-RGR na EUR/USD ładnie się rozwija...że to jest grane,na to mieliśmy ładne wydłużenie piątkowej świecy,zaraz po wyłamaniu,a teraz ten ruch dostaje potwierdzenie.Jakiś ruch powrotny zawsze może się przydarzyć,jak chce privy...czemu nie...
max1224 / 2012-12-18 22:45 / Tysiącznik na forum
też bym nie miłą nic przeciwko, był sygnał kupna dla QUE2, można by na takim teście od góry linii bessy ciut taniej kupić
PS> za wykresiki dzięki ..ale jak mam być szczery to właśnie dopiero zabieram się za ic oglądanie :)
tedchom / 2012-12-19 00:05 / Tysiącznik na forum
Wiesz ja tak na 70% zrobię jutro (jeśli zdążę) wypad z QUE2 w zwykły akcyjny a może i drobną częścią w bezpieczne ponieważ jak dla mnie RSI zaczyna parzyć w rączki. Zgadzam się z tym co piszesz na blogu dlatego po wycenie z 19.11 już ok 30% mam w zwykłych akcyjnych. Wiem że trochę za wcześnie ale tak sobie założyłem i basta;) Liczę na korektę która w końcu MUSI nastąpić. Patrząc dodatkowo na MACD, %R, STS itp bijemy głową w sufit aż się robi słabo. Nawet tygodniówka wchodzi niebezpiecznie wysoko.
Zeus52 / 2012-12-19 01:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
Cały czas to obserwuję. RSI?...sięgając wstecz do lat przedkryzysowych,nie widzę takich poziomów wskaźnika na daily.Ale ciągle coraz wyżej...zgodnie z wykresem. To potwierdzenie kierunku.Wykres musiałby,po jakimś zejściu,ustanowić następny rekord...może powstałby wtedy na RSI następny,niższy szczyt.MACD?...to samo,też tylko potwierdza kierunek...musiało by nastąpić jakieś zejście,następny,wyższy szczyt na wykresie(2800p.-2900p.?)...może wtedy powstałaby jakaś dywergencja(?)...MOŻE(?).Ale fakt...może nie jakaś przepastna...ale jakakolwiek korekta musi w końcu nastąpić. Eeee...ech! Kto tam mógł przewidzieć taki obrót sprawy w tym roku...miał być przecież taki ogromnie zły...wręcz armagedon.Nie,to niemożliwe...kryzys,spowolnienie,recesja i inne przypadłości.Powinno się wszystko walić...:)
tedchom / 2012-12-19 02:00 / Tysiącznik na forum
Jednak coraz bardziej wierzę we taki wskaźnik którego nazywam klient. Jeśli taki statystyczny klient zielony jak łąka wiosną, dzwoni do mnie mówiąc, że trzeba wiać bo kryzys idzie to spokojnie można ładować się na ful we wszelkie lewary(longi). Stosując to jako dodatkowy wskaźnik na prawdę ładnie to poszło;). Piszesz o obserwacji RSI na dziennym z przed kryzysu. Dziwne, bo ja jakoś nie jestem w stanie na dziennym aż tak cofnąć wykresu;(
Zeus52 / 2012-12-19 02:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja tylko tak,żartuję sobie...a co tam,możemy czasami.Pamiętasz,jak było jesienią,zimą...waluty rosły,miły być po 4,50 dolar,a po 5,60 euro...hi,hi,hi.Jeszcze do pełni"szczęścia" brak nam USD/PLN po 2,94-2,96 na koniec roku...ale sprawa jest rozwojowa.Co prawda nie ma szans na 3000p. na Wig20,bo pozostało pięć sesji w tym roku,ale dawno temu już pisałem,że możliwe jest przesunięcie w czasie. Widziałem wykresy maxa na jego blogu...cóż...ja bym tam jeszcze coś dodał.Jeśli przebiliśmy linię bessy(na kontraktach już dawno temu,pisałem o tym),to można by się pokusić o prowizoryczne zaznaczenie nowego kanału wzrostowego....max...jeśli czytasz...ta dolna banda trójkąta,jako dolna banda kanału hossy.Górna,równoległa linia kanału miała by dopiero jeden punkt styczny...przecież mówię,że to na razie prowizorium,tak że proszę n mnie nie psioczyć...nooo,do utworzenia drugiego punktu na górnej bandzie na razie mielibyśmy nieco dużo przestrzeni...jasne,że po drodze będą większe i mniejsze korekty,załamania...ale pewien obrazek,dla zachowania"z tyłu głowy" by był.Co do bieżącej sytuacji...też się zastanawiam nad wyjściem,lub redukcją na jakiś czas,może bardzo krótki,QUE2.Wszyscy chwalą teraz Mikołaja,piszą o efekcie stycznia...tyle,że mało kiedy mamy jedno i drugie naraz.Przeważnie albo jedno,albo drugie.No zdarzają się wyjątki(2009/2010),że jest i Mikołaj i efekt stycznia.Poza tym to,co się kroi u Janków,jazda na rekordy,wcale nie musi się przełożyć na nasz rynek.Tak było podczas korekty u Janków...nie oponowałem,gdy szalony o niej pisał...zgadzałem się z tym,ale wtedy nie było żadnych powodów,by taka sama korekta miała być u nas...PLN,10PLY.B wskazywały,że kapitał idzie do nas.Ale teraz może być odwrotnie.U nas rynek wykupiony,u Janków szansa na rekordy...tym razem kasa może uciec na ich rynek.Nie mówię o żadnej zwale,ale korekcie u nas...bez korelacji z Jankesami.Czyli tak,jak poprzednio,tyle że na odwrót.Jeden problem...wiedźmy? Wypadło by jeszcze akuratnie...czasu mamy w sam raz na realizację zlecenia. Czy dopiero po windows dressing na koniec miesiąca,kwartału i roku? A może początek stycznia? Co o tym sądzisz?
Zeus52 / 2012-12-19 02:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na platformie FRX możesz się cofnąć bez problemu...nawet godzinowy,albo minutówki...tyle,że przy minutówkach,to samo przewijanie w tył zabrałoby pewnie czas do rana...:) Przewijałem wstecz daily,doszedłem do 2006 roku...tam RSI był wysoko,ale nie aż tak wysoko.
privy / 2012-12-18 20:29 / Tysiącznik na forum
Cisza na forum ale w głowie jaki szum i bynajmniej nie gorzelniany :) Zostało mi w agresywnych jakieś 30%, nie sądziłem, że kontrakty tak bezwstydnie rozjadą roczną kreskę. Teraz czekam na krótkie skrócenie edka. Może ponownie wskoczy pod 1,32 a potem apiać z powrotem do góry. U mnie jak u czytelnika poziomy do potencjalnej korekty zaliczone. Teraz tylko czekanie na sygnały.
Zeus52 / 2012-12-18 22:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tyle,że nie wiem,czy czytelnik zdaje sobie sprawę z wielkości ujemnych punktów swapowych na FRX za krótką pozycję przy rozliczaniu kontraktów...kara może przewyższyć(ewentualny,w razie jakiegoś małego zejścia)zysk...FW20H13 jest już na 2611p.
privy / 2012-12-18 22:54 / Tysiącznik na forum
Dodatkowe punkty swapowe pokrywają spread pomiędzy seriami więc nic nie powinno się teoretycznie zmienić. Miałem kiedyś taki przeskok na ropie.
Zeus52 / 2012-12-19 00:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,nie siedzę w tym,gram na FRX,ale nie zastanawiałem się tak dogłębnie nad kontraktami...piszę to dla ewentualnego ostrzeżenia i po to właśnie,aby ktoś w tym oblatany to wyjaśnił...niech to będą wpisy-prowokacje,aby ktoś bardziej oblatany się tym zajął i to rozkminił...czasu mało...coraz mniej
tedchom / 2012-12-19 00:24 / Tysiącznik na forum
Tak z ciekawości przeglądam różne wskaźniki i wiesz fajnie mi wygląda wskaźnik PVI. Gdyby naniego tylko patrzeć to daleko jeszcze do euforii, a u mnie jakoś zbytnia obawa przed euforią napada i co zrobić? Takie tylko przemyślenia wieczorne
Zeus52 / 2012-12-19 00:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja mam to samo...choć piszę o wskaźnikach...zwłaszcza jeden,z którego najczęściej korzystam(Keltner)...to im wyżej,im wyższe poziomy przewidują analitycy...tym ja się czuję gorzej :) Ale Keltner na jankeskich indeksach nie pozostawia złudzeń.Prawie zawsze jest pierwszy znak,nakłucie którejś bandy,sugerujące powrót w jej stronę po korekcie...a jeśli następuje"poprawka",następne naruszenie...to po tym nie ma już zmiłuj się...żadnej litości dla tych po złej stronie rynku.Następuje lawina i to praktycznie bez przerw,korekt...potężna fala.Z ewentualnymi modlitwami:"kiedyż wreszcie nastąpi ta korekta"...i tak tydzień po tygodniu.Mówię o dwóch stronach...bo może być na północ,jak i ten sam efekt na południe.Jednak teraz mieliśmy naruszenie górnej bandy(pisałem wtedy z maxem,w ubiegłym tygodniu...mimo czarnej gromnicy),że Stasiek bardzo dobrze i bojowo się prezentuje...ta czarna szpulka,tydzień temu,przed czarną gromnicą,naruszyła właśnie wtedy swym długim,górnym cieniem górną bandę Keltnera.A to sugerowało atak w stronę szczytów po małym zejściu i zaliczeniu średniej Keltnera.Dzisiejsze,ponowne przebicie górnej bandy...no cóż...wszystko napisałem powyżej.Z jednej strony strach przed gremialnym optymizmem analityków,przed euforią...ale Keltner mówi,że tak ma być...górna banda powinna być teraz wręcz rozdymana i to bezpardonowo. To tyle.co z kresek wypada...ale niepokoju to i tak nie uleczy.
al_ lub wierny czytelnik / 89.68.244.* / 2012-12-18 23:16
Juz sie zastanawiałem czy przypadkiem czegos nie wiem ;-) wiadomo,ze na platformie płacisz za zostawienie s na noc ,fw gram w wbk i sie juz zaczynałem zastanawiac co za halo..
al_ lub wierny czytelnik / 89.68.244.* / 2012-12-18 22:53
Byłbym wdzieczny za wytłumacznie co kolega ma na mysli,mowa oczywiscie o fw ,załozmy dzis została załozona pozycja po 2575 1 sztuka i zamkne ja jutro po 85 ,to oprocz straty 10pk +prowizja co jeszcze dojscie?jak wiemy nowa seria jest o 37pk wyzej...
Zeus52 / 2012-12-18 23:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
Chodzi nie o teraz,krótką czasowo grę...ale uwaga z trzymaniem do wiedźm!!! Bo może(nie musi,zależy,jak to rozegrają)być po prostu skok cenowy...to tak,jakbyś nagle trafił na potężną lukę hossy,siedząc w eskach.Nie musi tak być,bo...właśnie zależy od rozegrania kontraktów do tego czasu.Ale może. I to jest poważne zagrożenie.Przy rolowaniu kontraktów nic w przyrodzie nie ginie,suma zawsze jest zerowa.Właśnie o tę różnicę,te 37p. chodzi...to MOGĄ(nie muszą) być punkty stratne...jeśli taka różnica utrzyma się do końca.Do południa w piątek,jeśli się nie mylę.Ale to bardziej privy powinien przemyśleć i opisać.On w tym siedzi od dawna...
Zeus52 / 2012-12-18 23:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja tyle samo wiem,co i Ty...naliczanie punktów w pewnej mierze zależy pewnie także od platformy. Punkty swapowe są naliczane nie tylko na walutach przy zostawianiu na noc,ale także...właśnie przy rolowaniu kontraktów.Tak było przy F-S&P500.Ci,co przy rozliczeniu wytrzymali w longach,akurat w nich byli, dostali +600punktów swapowych....ci,co mieli akurat pozycje krótkie...cóż...dostali karę...minus 600p. To należało by dopiero przeliczyć na procenty i kasę...ale to z pewnością nie było z mało.Zdaje się,że to pokrywa różnicę w wartości serii kontraktów.Na FW20 różnica jest spora pomiędzy FW20Z12,a FW20H13...jeśli grasz teraz na FW20Z12(bo tak ma platforma bossa)...no i wyobraż sobie teraz,że masz obsuwę.Ale niewielką,do piątku spada o 10 punktów...cieszysz się.A tu nagle d_upną Ci punkty swapowe wyrównania do(aktualnego w tym czasie!) poziomu FW20H13! A jeśli FW20H13 będzie wtedy o np 40p.wyżej? ...masakra w eskach! Zarobiłeś na spadku FW20 o 10p.,ale tracisz tak,jakby FW20 wzrósł o 30p. A to dużo przy lewarze 100.
al_ lub wierny czytelnik / 89.68.244.* / 2012-12-18 11:39
Witam,nie mam zdrowia aby walczyc non stop odnosnie wklejania wpisow(moze ten akurat wejdzie) ,stuknelismy 2576 cel z fibo ktory był po przejsciu 2482,zajeta pozycja s a rynek powie sam co dalej....janki tu w dol lub 2ga opcja mam L u jankow dj idizie na 13389 cel i doł,dalej sie zobaczy,pozdrawiam kacik i straszna udreka aby wklejac wypociny,rsi 76tyg,78 dzienne,kiedys rysowałem daxa 7600/6800 cel,pomijam drobne punkty oczywiscie ale i tak szwaba cel 8275 jest tam gdzies w przyszłosci;-)
Zeus52 / 2012-12-18 15:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mały błąd się wkradł we wpisie poniżej,pisałem z telefonu i tak się samo wcisnęło...Zeus wróć...parę miesięcy temu pisałem,że kreski pokazują w tej fali poziom docelowy dla DAX-a:7650p....to pokazał wtedy,latem,"automat"...i zdaje się,że właśnie to mamy. Owszem,w dłuższym terminie to jest wyżej,ale taki był pierwotny cel,gdzieś tam,z okresu wakacji.
Zeus52 / 2012-12-18 14:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
Witam...kopa lat,jak Cię nie było...:)). Już myślałem,że wyjechałeś na daleki,zasłużony(zarobiony)urlop...:) Co do DAXa,ja miałem swego czasu podobny cel na tę falę...6850p. Wyższe poziomy dla DAXa...także te o których pisałem dla Jankesów na S&P500,Dow Jones? Jak i dla nas oczywiście...cóż,nic nie ma w linii prostej. Korekty muszą być. FW20H13 zaliczył praktycznie w punkt(jeden...hi,hi) założenia...dzisiaj: 2599p. Jak wygląda RSI...wiadomo. Do wiedźm parę dni...ruch(ewentualny,jeśli ktoś chce)w fundach...2-3 dni od zlecenia,zależnie od platformy...do przemyślenia.
al_ lub wierny czytelnik / 89.68.244.* / 2012-12-18 21:18
Witaj,ciezko wyjechac ze złamana noga;-) ( grałem w piłke weekendowo podczas kontraktu w Szwecji,jestem zawodowym kierowca) 3mce juz tak wegetuje probujac sie kurowac...giełdowo,lekko kopałem sie z koniem na s jak przeszli fibona ,pozniej L szło az do dzisiejszego na 2576 oddajac L i zaczepna s ale cos słąbo to widze...edzio miał cele 1.30.80-90 bo inaczej 1.32.30 i go tu mamy;-) L u jankow zdałem niedawno, na ta chwile,cel 13389 f.dj ale jak tak pojda to dax wyjdzie wtedy nad 7600,no nic zerkamy co dalej bedzie...banan rsi 76 tyg,78 dzienny ale coz to ma za znaczenie;-)
Zeus52 / 2012-12-18 22:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
Taaa...jakie to ma znaczenie wobec trendu...Wtedy RSI tylko go potwierdza...stale ponad 50.Dlatego zejście do 50,to krańcowe wyprzedanie w takich razach i zakupy=dalszy odpał.
tedchom / 2012-12-17 23:31 / Tysiącznik na forum
Cóż nie źle to na razie wygląda i oby tak dalej. Aczkolwiek pełna satysfakcją będzie kiedy obronną ręka wyjdziemy w dobrym momencie w coś bezpiecznego albo w que3 choć w tym teraz czasie to byłoby karkołomne posunięcie.
Zeus52 / 2012-12-18 02:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sprostowanie,DJ daily:14350p. A eski u nas...czemu nie...po wiedźmach pewnie się przydadzą na jakiś czas,czas schłodzenia wskaźników.
Zeus52 / 2012-12-18 01:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zgadza się,tak jak tu gdzieś niżej pisałem...eski owszem,ale na bardzo krótko,intraday,po otwarciu.Pozostawanie w eskach do rozliczenia kontraktów może być surowo karane...:)) Tymczasem kontrakty Wig20 fruwają już drugi tydzień ponad główną linią trendu spadkowego,czyli tzw linią bessy.S&P500 tydzień temu przedziurawił górną bandę kanału Keltnera...co sugeruje,że będzie atakował szczyty.Podobnie Dow Jones...z sugestią ataku na przebicie szczytu z 2007 roku...sugestia daily(pierwsza fala) jest:14650p.,a weekly(dłuższy termin,po jakiejś korekcie):14950p.
Zeus52 / 2012-12-17 19:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nieco się pomyliłem.Za longi w S&P500 była nagroda:+600p. Oczywiście karą za pozostawanie w eskach...tyle samo na minusie.
Zeus52 / 2012-12-17 16:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
Punkty z rolowania za longi na FW20,jak na tę chwilę powinny być niezłe,biorąc pod uwagę poziom FW20H13...chcą pewnie przetrzymać elki do wiedźm.Za longi na F-Staśka było +500p.swapowych po rolowaniu.
Zeus52 / 2012-12-16 23:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
Poobserwujmy...po pierwszym ruchu up,ED na razie zrobił gwiazdę na 1H...ale ta godzina dopiero się rozpoczęła...
tedchom / 2012-12-16 23:57 / Tysiącznik na forum
Zastanawia mnie tylko jak wysoko jeszcze może to podskoczyć przed korektą, wszak niektóre wskaźniki są już przegrzane. Chyba, że nasi oleją technikę i pójdą w zaparte za ED
Zeus52 / 2012-12-17 18:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jak FW20H13 jest na poziomie 2573p.,to też chciałbyś przetrzymać FW20Z12 do rozliczenia...albo podrośnie co najmniej do tego poziomu,albo punkty swapowe Ci wpadną przy wiedźmach.Na dodatek FW20H13 dąży do zaliczenia 2600p. jeszcze przed wiedźmami...masz longi=masz zaklepane 2600p....czy tak,czy siak.Albo obecna seria to nadgoni,albo dostaniesz punkty wyrównujące.Musiałoby stać się coś nietypowego,by seria marcowa się rypnęła.Po prostu...każdy chce mieć longi.Albo je ma teraz,a jak nie ma to się stara je mieć do rozliczenia. Chyba nic nie pokręciłem...???
Zeus52 / 2012-12-17 01:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak prawdę powiedziawszy,to miałem zamiar pograć nieco na eskach FW20...w fundach bez zmian...QUE2,tylko krótkie wejście na FRX.Pary jenowe też wykupione niesamowicie...a właśnie pod wybory w Japonii toczyła się gra...może być"kupuj plotki..."prędzej,niż z FED.Miałem chwilowo zablokowaną kasę,bo jednak w piątek,w finale skusiłem się na gold...ale już jest wolna,skasowałem ten wyskok po północy...i rozglądam się za czymś innym.ED? Jeśli się cofnie,to nie byłoby w tym nic zdrożnego...pierwszy,mini ruch powrotny po wybiciu z o-RGR w piątek...Zakres rażenia tej o-RGR,ruch mierzony,to i tak właśnie te nasze 1,35 z kawałkiem...i tak to przetestują,to teraz będzie kusiło,więc sprawdzą ten poziom...komu tam będzie się chciało wchodzić wcześniej w eski,jak 1,35...z tego pułapu niedźwiedzie mogą się spodziewać dużych i łatwych zysków.To jest poziom zadowalający wszystkich.Wcześniejsze wchodzenie w eski może być nawet dla niedźwiedzi niebezpieczne,bo porozstawiają się,a później aktywacje....i jak po sznureczku.A z resztą...może będą próbować teraz,na poziomym oporze(z końca kwietnia)...bo może o to chodzi,by je naciągnąć,właśnie...niech rozstawiają eski i stopy,niech je ładnie rozrzucają.Będzie ładne prucie,jak prucie swetra,czy raczej niedźwiedziej skóry. :)
Zeus52 / 2012-12-16 23:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
Oj ciekawie to wygląda...zwłaszcza EUR/USD,który otwarł się luką hoss...i to nie wszystko. Pewnie wybory w Japonii,wygrane co prawda w oczekiwany sposób...ale z nieoczekiwanie miażdżąca przewagą partii Liberalno-Demokratycznej i koalicjanta...jen słabnie,ED rośnie. Ciekaw jestem,co tym razem zrobi złotko po północy...w piątek zaczęło odbijać po 22:00...cała świeca 1H w górę.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy