6.XII - 10.XII

kinia2006 / 92.233.48.* / 2010-12-05 19:53
Już Mikołaj grzeje sanie, czego pragniesz niech się stanie...
Mam nadzieje, ze kazdy w tym roku pomyslal o zlocie i teraz sie okaze czy bylismy grzeczni;)
Wyświetlaj:
privy / 2010-12-06 21:37 / Tysiącznik na forum
Radzę przyglądać się wykresom tygodniowym, dodać do tego wysoki spread bull/bears i spadający BDI. Wniosek: jeśli wyznaczymy nowe szczyty a w nowym tygodniu zaczniemy spadać pojawią się bardzo silne sygnały sprzedaży poparte wymienionymi wskaźnikami. Zysk/ryzyko staje się pomału mało atrakcyjny.
Zeus52 / 2010-12-07 12:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
Komunikat KNF: Ekspozycja OFE na akcje w listopadzie: 35,7%. To też minus. Czas uciekać z akcji....może w styczniu(?)
max1224 / 2010-12-07 12:23 / Tysiącznik na forum
no myślę że po krótkim przystanku po rajdzie mikołajowym powinien się jeszcze WD końcoworoczny wydarzyć chyba że połączą obie akcje w jedną całość w każdym razie warto obserwować teraz roczną stopę zwrotu pytaniw brzmi jakie premie zadowalające będą?
Zeus52 / 2010-12-07 12:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max. Coś przypomnę. Na temat(kiedyś to było)niezbędności zjazdu do 2600p. To była linia szyi RGR. Po jej anulowaniu niedawno,gdy zostało pokonane prawe ramię,otrzymaliśmy silny sygnał zakupu. To tzw"pies"...z zasięgiem minimum: wysokość RGR(200p.) razy dwa,od linii szyi(2600p.)w górę. Coś Ci to mówi? Oczywiście,to tylko technika tak sugeruje i trzeba stale to obserwować. Ale gruby dziś znowu skupuje na potęgę." Ulica"znowu jest stroną sprzedającą,lub stoi z boku. Owszem,gruby też czasem się myli...ale jak często rację ma "ulica"?
max1224 / 2010-12-07 15:25 / Tysiącznik na forum
tak tak właśnie trzymam akcje 100% pomijając ślady z czego ćwiartka a jakże w gpw ostatnio też w rozmowie u mnie w domu z jednym kumplem któryzapytał ile nasz stragan podskoczy wymierzyłem fibo przeliczyłem wg fal eliotta i na 2 sposoby potwierdziło mi się 3080 wierzyć mi się samemu w pierwszej chwili nie chciało ale czemu nie??;-)) ml7 też bardzo ładnie pracuje wręcz porównywalnie z ml5 więc czuję się jakbnym miał 75% w goldzie ;-))
Zeus52 / 2010-12-07 16:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ciekawe,jaki fix będzie...bo cósik kombinują z tym.
max1224 / 2010-12-07 16:22 / Tysiącznik na forum
być może jest wiadome coś o czyum jeszcze nie wiemy a może po prostu te szpulki o których wspominałeś może właśnie czas na nie
Zeus52 / 2010-12-07 17:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,ale chodziło bardziej o S&P500...i już było. Natomiast na GPW fajną wymianę zrobili w finale...zrobiło się więcej zielonych plam na mapie,niewielkim kosztem tych trzech,u góry wątku wymienionych...taka wymiana. Opchnięto trochę tych trzech gigantów,a zakupiono więcej mniejszych. Zazieleniły się banki,Teps.,PZU...Przed fixingiem było 192 spółki na czerwono. Po fixie ilość zielonych i czerwonych bardziej się zbliżyła do siebie. A jeszcze coś o gold...zobacz teraz 7 i późniejsze sesje listopada...wszak wszystko musi być w/g już przerabianego scenariusza...i nie martw się. Ciąg dalszy(nie tylko w dół,ale i w górę)nastąpi...tylko tym razem z jeszcze wyższego poziomu. Nie tego"urodzinowego",z 16 listopada. Urodziny już miałem...zaraz,zaraz...imieniny:22 grudnia...nie,to tak długo nie potrwa. Ale coś znajdę bliskiego...jakiś pretekst do prezentu od złotka musi być.
max1224 / 2010-12-07 20:49 / Tysiącznik na forum
nie żeby to od razu było zmartwienie ale tak dla ostudzenia trochę przekornej prowokacji zresztą zawsze jest zagrożenie i nie wolno nam o tym zapominać;-))
PS. tymczasem wyniki dzisiejsze dokładają znowu ;-))
Zeus52 / 2010-12-07 21:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jak nie można znaleźć konkretnych przyczyn korekty....to,to jest zrzut,nie korekta...brak danych dla rozruszania i eurodolar nie wie,co ma robić. A że wplątał się wcześniej w kanał bez wyjścia-klin prospadkowy,więc porusza się w zgodzie z techniką....Brak danych,to okazja do realizacji zysków na gold. Zwłaszcza gdy kasa potrzebna na zakup akcji... Ważne,że Stasiek wybił się luką. To pociągnie w końcu EDa. A czy jeszcze dzisiaj,czy jutro...a jeśli ED zamierza zrobić kilkusesyjne"W"...czy to coś zmieni?
max1224 / 2010-12-07 21:30 / Tysiącznik na forum
no i przecież zawsze ktoś w ostatniej chwili wpada na peron a dla VIPa to się pociąg zatrzyma ba nawet go można cofnąć na stację coby panisko po torach biegać nie musiało;-))
Zeus52 / 2010-12-07 22:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
Maxsiu....nie dla Vipa. Właśnie dla tej reszty,która nie zdążyła wskoczyć...a bez tej reszty pociąg nie pojedzie,paliwa brak. Dlatego potrzeba przystopowania,lekkiego cofnięcia...zobacz w skrzynce. I spójrz na czas. Na długo przed zawałem była rozmowa z Gessnerem...że ED właściwie tak się wplątał w chaszcze,że najbardziej wskazany byłby restart,podwójne dno,"W". On się z tym zgodził,że to nawet zgrabne rozwiązanie kłopotu.
max1224 / 2010-12-07 22:50 / Tysiącznik na forum
czytałem czytałem właśnie ładuję Ci fotki w odpisie mam taką pamiąteczkę;-))
Zeus52 / 2010-12-06 23:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
Baltic Dry Index ma chyba jednak większe przełożenie w czasie,to nie jest efektywne,jako wskaźnik, na tak krótki czas....może jeszcze wiele tygodni spadać,zanim będzie jakaś reakcja. Także bull/bear,czy put/call...tu jest jeszcze spory zapas...z tego mogą być nawet dwa miechy,do połowy stycznia co najmniej.
salamander / 80.50.126.* / 2010-12-06 14:04
cos chyba sie temu mikołaju sanie przegrzały albo benzyny zabrakło ;-)
max1224 / 2010-12-06 14:16 / Tysiącznik na forum
przystanąl i rozdaje dalsza jazda tuż tuż;-))
Zeus52 / 2010-12-07 11:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max,ja wszystko rozumiem,wszedłem wczoraj na 50% w ML6. Zobacz miedź. Wiem,domyślam się...taką grzeczność chcieli zrobić. Ale co oni wyprawiają!? Hola,hola..."ostrożnie z tą siekierą,Eugeniuszu".... Chyba,że...nie sprawdzałem w portfelu...nie. Nie może być.Kurna! Ile ja tych zakupów zrobiłem? Chyba,że priv i Ty max,też posypaliście kasą?
Zeus52 / 2010-12-07 00:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
Maxsiu...mam taką ciekawostkę. Liczyłeś,jaka jest różnica w cenie jednostek ML5,pomiędzy dniem dzisiejszym,a 8 marca? Podpowiem...ponad+40%. W dolarach. A o ile zdrożał dolar w tym czasie? Też podpowiem...prawie+7%. Wynik łączny od Dnia Kobiet,do dziś:+47%. No i po co się męczyć,i kombinować?
adams20go / 2010-12-07 13:01
Jaka jest szansa że w dłuższej perspektywie nadal będzie tak pięknie??
A może zadam pytanie z innej strony.
Na co Waszym zdaniem warto ustawić teraz wpływy regularne na Skandi? Wiecie o co chodzi, wpłącam co miesiąc regularnie kwotę X i zastanawiam się jakie jednostki za to nabywać. Co Waszym zdaniem w dłuższej perspektywie może przynieść dość dobre wyniki??
Dzięki Wam podobnie jak Kinia odrobiłem już ~95% swojej straty :):) Gdyby nie moja zachowawczość i ostrożność pewnie byłbym już na +, ale na wszystko przyjdzie czas.
G77 / 2010-12-07 15:44
Ja póki na bieżąco kontroluje skład portfela zresztą w dużej mierze dzięki chłopakom z forum składki ma ustawione na zakup pienięznych a gdy decyduje się na jakąś zmiane dokładam tą część do reszty fundów lub zostaje jako możliwość dokupienia po korekcie.Nie wiem czy to dobry sposób ale tak mi najłatwiej ;) Z tego co czytam forum dość często zmieniamy fundy by ustawić się na jakiś szczególny choć jak pisał Zeus ML5 i ML6 od marca mogły leżeć bez zmian i dałyby ok 50% . pozd
max1224 / 2010-12-07 15:27 / Tysiącznik na forum
różne są strategie teraz kiedy opłata niemal równa składce to mi obojętne więc ustawiam tak żeby lokowało się proporcjonalnie do portfela ale przy małych kwotach rozważyłbym poszukiwanie tanich zakupów
kinia2006 / 92.233.48.* / 2010-12-07 15:40
witaj:)))
widze, ze moj slicznie rozpoczety watek bardzo ladnie sie zapelnia;)
ja skladke regularna caly czas pakuje w bezpieczne, przez to udzial procentowy ml5 i ml6 w portfelu niestety sie zmniejsza bo jak pisalam nie zmienialam skladu od czasu kiedy sprawy codzienne przestaly dla mnie istniec czyli od roku
moze nie zarabiam ale i nie trace na tej czesci, za to pozostala czesc pozwolila odrobic mi straty
no i mikolaj nie dal plamy w tym roku:)
adams20go / 2010-12-07 21:22
Witaj również :)). W sumie to dzięki Twojej zachęcie pozostałym przy tym forum i odrobiłem straty.

Czyli najgorszej strategii nie stosowałem, bo też ładowałem w bezpieczne (kiedyś to były obligacje teraz pieniężne) a później jak coś część portfela wrzucałem w inne fundusze w zależności od tego na co był atak ;)

W moim przypadku składka regularna to 300zł więc nie wiem do jakiego segmentu to się zalicza ;))
max1224 / 2010-12-07 15:42 / Tysiącznik na forum
dokładnie strategii może być wiele zresdztą cała ta skandia podoba mi się ze względu na możliwości
max1224 / 2010-12-07 06:54 / Tysiącznik na forum
a ml6 jeszcze lepiej
Zeus52 / 2010-12-07 11:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
A Kinia ciągle w mieszance ML5+ML6...od tamtych czasów.
kinia2006 / 92.233.48.* / 2010-12-07 15:55
no tak ale zanim trafilam na forum, niezmienianie mojej mieszanki, niezle mnie oskubalo,
wiec jeszcze raz bardzo dziekuje za maile:)))
i mam pytanko tak jak rok temu o tej porze pisalam: wszyscy pedza do domu na swieta -ja tez:))) a wiec ropa musi byc droga
czy mamy obecnie w skandii jakas alternatywe dla sch1?
salamander / 78.8.96.* / 2010-12-08 20:54
a jak można dostawać takie maile?
London / 2010-12-07 14:09 / Bywalec forum
I dobrze czyni... według mnie warto mieć przynajmniej jakąś cześć kapitału ulokowaną na dłuższy termin. Teraz ważne ,żeby pilnowała zysków i nie przejechała stacji docelowej. Za rok może dwa trzeba będzie zwijać długoterminowe inwestycje.
Zeus52 / 2010-12-06 16:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Taaa...w przypadku Wig20,można rzec,że słowo ciałem się stało...choć mogli poczekać,korona z głowy by im nie spadła...z resztą,i tak na to samo wypada. Czy teraz szpulki,a po nich odpał,czy odwrotnie. Jednak chyba ta pierwsza opcja byłaby lepsza...przynajmniej dla Staśka(S&P500). Odpoczynek teraz,przez 1-2 sesję dałby większą rakietę Ziemia-Kosmos później....ale,jak zrobiąjak,tak będzie,jak to rozegrają...byle zgodnie z ostatecznym założeniem,ataku na szczyty z ich przełamaniem.
max1224 / 2010-12-06 17:22 / Tysiącznik na forum
cóż poradzić to rynek decyduje nie my choć grubasy próbują go powstrzymać (Węgry i straszenie nieskutecznością dodruku ) nic to trzeba jechać i tyle światło zielone jest
Zeus52 / 2010-12-06 23:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
To było jednak w niedzielę,nie w piątek. Nieco pomyliłem. Wiesz, to wystąpienie Bena na temat możliwości QE3..
max1224 / 2010-12-06 17:34 / Tysiącznik na forum
Stiglitz - on też ma w tym interes?
Zeus52 / 2010-12-06 17:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Trudno rozgryźć,o co im chodzi,ale zawsze jest w tym jakiś cel...już takim niedowiarkiem jestem...ageocje,nobliści...nie ma żadnych świętości,a każdy siedzi w czyjejś kieszeni,któregoś grubasa... A gruby i tak dopnie swego. Problem w tym,że i tak nie znamy jego celu...i owszem, czasem zdarzy mu się nawet prawdę powiedzieć...ale skąd mamy wiedzieć kiedy?
max1224 / 2010-12-06 17:47 / Tysiącznik na forum
retorycznie pytałem ale może komuś coś się rojaśniło a może zaciemniło ;-)) eeeeeeggghhh
Zeus52 / 2010-12-06 18:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pozostają wykresy,dane...Jeśli JPMorgan przewiduje na początku 2011r. ropę po 100$,to jestem skłonny im uwierzyć...bo to wynika z wykresów. Także wzrosty na miedzi,gold(Goldmann) itp....ale gadki na temat przyszłości(bliżej nieokreślonej)strefy euro,albo dolara...ja to mam na półce z braćmi Grimm....równie ekscytujące.
Zeus52 / 2010-12-06 16:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Niedawno pisałem(na podstawie opinii niektórych analityków,bo co ja tam wiem),na temat Quantitative Easing 3...w razie,gdyby QE2 nie poskutkowało...a raczej tak będzie. No i właśnie w piątek Big Ben to oficjalnie potwierdził.
Zeus52 / 2010-12-06 16:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeśli Stasiek zrobi teraz jakieś,choć małe załamanie,szpulki...to nie tylko normalne,ale wręcz wskazany odpoczynek. Przecież tylko część zdążyła wskoczyć,a reszta została na peronie....jak pociąg się nie zatrzyma,to nie dadzą rady wskoczyć,zrezygnują...a są potrzebni...
u2mart / 2010-12-06 13:08 / Tysiącznik na forum
Super poniedziałek, mbankowi posypały się notowania ciągłe, a tam coś czasem pospekuluje ,ale nie dziś w tym przypadku
fasolens / 2010-12-06 13:30
coś mBank ma sporo tych problemów technicznych ostatnio:/
Zeus52 / 2010-12-05 22:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
Witaj...nareszcie,po tak długiej nieobecności.
max1224 / 2010-12-05 22:13 / Tysiącznik na forum
Wiatj Kiniu
ładnie a co tam ślicznie rozpoczęłąś wątek po takiej zachęcie Mikuś nie ma wyjścia łezkę obetrze i z prezentami ruszy a chyba już ruszył:-)))
1 2
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy