agenci novision

mietek84 / 91.150.135.* / 2008-05-07 23:19
szukam agenta novision, prosze o kontak gg: 464511
Wyświetlaj:
NNN / 193.200.83.* / 2010-10-20 10:40
Czy kobieta potrafi zarządzać swoimi pieniędzmi?

Czy wciąż obowiązuje stereotyp słabej kobiety, u boku mężczyzny?
Obraz współczesnej kobiety znacznie różni się od tego sprzed lat. W dzisiejszych czasach kobieta jest silna, przedsiębiorcza i dąży do niezależności finansowej. Niektórzy mogliby powiedzieć, że to całkiem feministyczne stwierdzenie. Jednak to nieprawda. Bo co dziwnego w tym, że kobieta chce być w pełni niezależna w trosce o własną przyszłość, a przede wszystkim przyszłość swoich dzieci? Warto zwrócić uwagę na fakt, że czasy znacznie się zmieniły i kobiety niejako zostały zmuszone do tego, by przejąć ster i wypłynąć w kierunku niezależności…
Kilka dni temu otrzymałam zaproszenie na konferencję finansową w ramach projektu „Niezależna Kobieta”. Konferencja przeznaczona była dla kobiet, które chcą przejąć całkowitą kontrolę nad swoim życiem…
Przyznam, że po raz pierwszy udało mi się wziąć udział w konferencji adresowanej tylko i wyłącznie do publiczności damskiej. Konferencja z cyklu „Niezależna Kobieta” to pierwsze inauguracyjne spotkanie w ramach tego projektu. Spotkanie odbyło się w Hotelu Oleckim w Rybniku.
Głównym organizatorem i inicjatorem programu Przedsiębiorcza Kobieta jest Pani Agnieszka Czernecka- jeden z Dyrektorów Organizacji Novision. Warto podkreślić, że osoba prowadząca to jedna z nielicznych kobiet, która potrafiła udowodnić mężczyznom, że w świecie biznesu i finansów znajduje się miejsce również dla nas- dla kobiet.
Choć wydaje się, że to wciąż mężczyźni najczęściej zajmują się finansami i inwestowaniem, to coraz częściej obserwujemy, że to właśnie kobiety próbują zająć się tą sferą i coraz lepiej im to wychodzi.
„Nie chcę, aby kobiety panowały nad mężczyznami, ale nad sobą”.

Zapraszam do zapoznania się z wywiadem z cyklu- "Niezależna Kobieta". Wywiad dostępny w dziale "Grand Mikrofon" pod adresem

http://www.grandblog.pl/grand_mikrofon_ludzie_sukcesu-_wywiady,60,madra_bogata_kobieta,69.html

Zapraszam serdecznie.
rytm i melodia / 193.200.83.* / 2010-10-12 10:21
Novision….opinie


Wracając do tematu sprzed miesięcy, w końcu mogę przedstawić wstępne wytyczne w sprawie zamieszania panującego na forach internetowych odnośnie firmy Novision. Przez dłuższy okres śledziłam wiele stron, portali finansowych i popularnych for dyskusyjnych, na których można zapoznać się z niewiarygodnymi zapisami rozmów internautów na tematy związane z działalnością firmy Novision. Choć już wiele miesięcy temu zostałam zainspirowana różnymi nieprawdziwymi informacjami na temat firmy finansowo- ubezpieczeniowej, to dopiero po wielu miesiącach mogę podać jakieś wstępne ustalenia. Jednoznacznie muszę stwierdzić, iż wątki rozpoczynane przez Internautów na temat tej właśnie firmy najczęściej inicjowane są przez konkurencję, która najczęściej pod płaszczem anonimowych wypowiedzi pozwala sobie na szerzenie nieprawdy na temat Novision. Doszukując się różnych informacji na tematy związane z tą właśnie firmą próbowałam odnaleźć elementy sensacji, których rzekomo nie dostrzegłam. Ukrywając się za kulisami firmy udało mi się uzyskać wiele informacji, które znacznie odbiegają od tego z czym wcześniej zapoznałam się w Internecie. Szukając różnych danych na temat Novision często można było wyczytać, że to przykład typowej piramidy finansowej, działającej w nielegalny sposób na prawach sekty. Stanowczo muszę poinformować wszystkich zainteresowanych, że to kompletna nieprawda. Firma Novision już od wielu lat działa w oparciu o legalny system Multi Level Marketing, który cieszy się coraz większą popularnością i poparciem w naszym kraju. Choć na początku budził i w wielu środowiskach wciąż budzi duże kontrowersje, to wszystko wskazuje na to, że działalność tego typu systemu w naszym kraju cieszy się coraz większym powodzeniem.

Wiele firm o podobnych korzeniach, działających w oparciu o system MLM działa w konspiracji, w bardzo nieetyczny sposób oczerniając działania firm wiodących na rynku finansowo- ubezpieczeniowym. Niestety z takim zjawiskiem spotykamy się w przypadku firmy Novision, która zupełnie niewinnie wrzucona została do wora spraw tajemnych. Należy zwrócić uwagę, że firma Novision działa na rynku finansowym już od początku lat 90. i wciąż prężnie się rozwija, o czym świadczą całkiem imponujące osiągnięcia. W najbliższym czasie dowiecie się więcej na ten temat. Zapraszam.
Cała prawda / 178.183.233.* / 2010-11-07 09:40
Zgadzam się z ww opinią. Jestem w Novision wraz z mężem od października 2010 r. Mąż zdał egzamin. Może to za malo bym wyrażała opinię ale.... Novision dał mi niezalezność, spokój wewnętrzny a najwazniejsze mozliwość zarobkowania, nie pracy ZAROBKOWANIA. pracuję na etacie 26 lat. Pozdrawiam
detektyw34 / 193.200.83.* / 2010-10-12 10:20
Novision….opinie


Wracając do tematu sprzed miesięcy, w końcu mogę przedstawić wstępne wytyczne w sprawie zamieszania panującego na forach internetowych odnośnie firmy Novision. Przez dłuższy okres śledziłam wiele stron, portali finansowych i popularnych for dyskusyjnych, na których można zapoznać się z niewiarygodnymi zapisami rozmów internautów na tematy związane z działalnością firmy Novision. Choć już wiele miesięcy temu zostałam zainspirowana różnymi nieprawdziwymi informacjami na temat firmy finansowo- ubezpieczeniowej, to dopiero po wielu miesiącach mogę podać jakieś wstępne ustalenia. Jednoznacznie muszę stwierdzić, iż wątki rozpoczynane przez Internautów na temat tej właśnie firmy najczęściej inicjowane są przez konkurencję, która najczęściej pod płaszczem anonimowych wypowiedzi pozwala sobie na szerzenie nieprawdy na temat Novision. Doszukując się różnych informacji na tematy związane z tą właśnie firmą próbowałam odnaleźć elementy sensacji, których rzekomo nie dostrzegłam. Ukrywając się za kulisami firmy udało mi się uzyskać wiele informacji, które znacznie odbiegają od tego z czym wcześniej zapoznałam się w Internecie. Szukając różnych danych na temat Novision często można było wyczytać, że to przykład typowej piramidy finansowej, działającej w nielegalny sposób na prawach sekty. Stanowczo muszę poinformować wszystkich zainteresowanych, że to kompletna nieprawda. Firma Novision już od wielu lat działa w oparciu o legalny system Multi Level Marketing, który cieszy się coraz większą popularnością i poparciem w naszym kraju. Choć na początku budził i w wielu środowiskach wciąż budzi duże kontrowersje, to wszystko wskazuje na to, że działalność tego typu systemu w naszym kraju cieszy się coraz większym powodzeniem.

Wiele firm o podobnych korzeniach, działających w oparciu o system MLM działa w konspiracji, w bardzo nieetyczny sposób oczerniając działania firm wiodących na rynku finansowo- ubezpieczeniowym. Niestety z takim zjawiskiem spotykamy się w przypadku firmy Novision, która zupełnie niewinnie wrzucona została do wora spraw tajemnych. Należy zwrócić uwagę, że firma Novision działa na rynku finansowym już od początku lat 90. i wciąż prężnie się rozwija, o czym świadczą całkiem imponujące osiągnięcia. W najbliższym czasie dowiecie się więcej na ten temat. Zapraszam.
MLMmlmlmlm / 193.200.83.* / 2010-10-07 10:06
Gdzie można zdobyć wiedzę na temat systemu MLM w naszym kraju? Choć wiele firm funkcjonuje w oparciu właśnie o ten system, to wciąż wiele osób nie ma nawet pojęcia na temat funkcjonowania Multi Level Marketingu.
Czy MLM został zaakceptowany przez nasze społeczeństwo i jak mają się do tego firmy przeprowadzające szkolenia na terenie całego kraju? Czy ludzie chętnie dokształcają się w tym temacie i czy istnieje szansa na to, żeby MLM na przełomie lat został zaakceptowany w naszym kraju?
Choć doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że w kraju funkcjonuje wiele firm działających w oparciu o system Multi Level Marketing, to jednak wciąż spotykamy się z dużą dezaprobatą ze strony społeczeństwa. Dlaczego tak się dzieje? Niestety system MLM wciąż niesłusznie kojarzony jest z piramidą finansową. Z biegiem lat mam wrażenie, że jednak wzrasta zainteresowanie nowoczesnym, bo tak możemy mówić o MLM, systemem pracy. Młodzi ludzie coraz częściej zakładają własne firmy działające w oparciu o marketing wielopoziomowy. Zastanawiające jest jednak to skąd ludzie mają czerpać wiedzę na ten temat. Z ciekawości postanowiłam zbadać sytuację panującą na polskich uczelniach- czy są one w stanie zaproponować studentom kursy, szkolenia, a może studia podyplomowe z dziedziny MLM-u?
Choć Multi Level Marketing właściwie nie został zaakceptowany przez nasze społeczeństwo, to jednak w Stanach Zjednoczonych, czy też w Niemczech przyjął się już wiele lat temu i tam też doskonale funkcjonuje. Często jednak nie zdajemy sobie sprawy z tego, że właściwie już niemal na każdym kroku, świadomie czy też nieświadomie, korzystamy z usług wspomnianego systemu. Szereg banków, szkół językowych i wiele różnych innych instytucji działa w oparciu o system MLM, w celu przyciągnięcia i pozyskania kolejnego klienta.
Od dłuższego już czasu staram się pogłębić ten temat i coraz częściej dochodzę do wniosku, że wciąż jeszcze wiele przed nami, bo nasza wiedza w tym temacie wciąż nie jest wystarczająca.
Czym jest MLM i jak funkcjonuje ten system w naszym kraju? O tym wspominałam już w jednym z wcześniejszych artykułów.

http://www.grandblog.pl/inne_artykuly,58,czym_jest_mlm,38.html

Zastanawiam się co z tymi, którzy chcieliby w przyszłości zająć się finansami i z tymi, którzy by mieli ochotę załozenie własnej firmy o charakterze MLM-owym.? Czy mają oni szansę na wzbogacenie swojej wiedzy w tym temacie? Okazuje się, że uczelnie dopiero zastanawiają się nad rozszerzeniem swojego programu, a wiele firm, tak jak Novision, już od wielu lat przeprowadza szkolenia biznesowe na terenie naszego kraju. Okazuje się jednak, że możemy być optymistami, bo MLM wciąż prężenie się rozwija i ma duże szanse na poprawę kondycji opiniotwórczej.
Choć przeglądając liczne fora internetowe najczęściej spotykamy się z dużą krytyką, a nawet i atakiem skierowanym bezpośrednio w firmy działające w oparciu właśnie o ten system, to jednak postanowiłam zbadać ten problem i zadać kilka pytań osobom, które mogłyby nam trochę więcej na ten temat powiedzieć. System MLM różnie jest oceniany i chyba nigdy tak naprawdę nie został przyjęty przez obywateli naszego kraju, to jednak ma coraz większą szansę na akceptację ze strony społeczeństwa. Już w najbliższym czasie będziecie mogli zapoznać się z krótkim wywiadem jaki przeprowadzę z jednym z ekspertów z tej dziedziny…Relacja już wkrótce.
rennytr / 193.200.83.* / 2010-10-07 10:05
Gdzie można zdobyć wiedzę na temat systemu MLM w naszym kraju? Choć wiele firm funkcjonuje w oparciu właśnie o ten system, to wciąż wiele osób nie ma nawet pojęcia na temat funkcjonowania Multi Level Marketingu.
Czy MLM został zaakceptowany przez nasze społeczeństwo i jak mają się do tego firmy przeprowadzające szkolenia na terenie całego kraju? Czy ludzie chętnie dokształcają się w tym temacie i czy istnieje szansa na to, żeby MLM na przełomie lat został zaakceptowany w naszym kraju?
Choć doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że w kraju funkcjonuje wiele firm działających w oparciu o system Multi Level Marketing, to jednak wciąż spotykamy się z dużą dezaprobatą ze strony społeczeństwa. Dlaczego tak się dzieje? Niestety system MLM wciąż niesłusznie kojarzony jest z piramidą finansową. Z biegiem lat mam wrażenie, że jednak wzrasta zainteresowanie nowoczesnym, bo tak możemy mówić o MLM, systemem pracy. Młodzi ludzie coraz częściej zakładają własne firmy działające w oparciu o marketing wielopoziomowy. Zastanawiające jest jednak to skąd ludzie mają czerpać wiedzę na ten temat. Z ciekawości postanowiłam zbadać sytuację panującą na polskich uczelniach- czy są one w stanie zaproponować studentom kursy, szkolenia, a może studia podyplomowe z dziedziny MLM-u?
Choć Multi Level Marketing właściwie nie został zaakceptowany przez nasze społeczeństwo, to jednak w Stanach Zjednoczonych, czy też w Niemczech przyjął się już wiele lat temu i tam też doskonale funkcjonuje. Często jednak nie zdajemy sobie sprawy z tego, że właściwie już niemal na każdym kroku, świadomie czy też nieświadomie, korzystamy z usług wspomnianego systemu. Szereg banków, szkół językowych i wiele różnych innych instytucji działa w oparciu o system MLM, w celu przyciągnięcia i pozyskania kolejnego klienta.
Od dłuższego już czasu staram się pogłębić ten temat i coraz częściej dochodzę do wniosku, że wciąż jeszcze wiele przed nami, bo nasza wiedza w tym temacie wciąż nie jest wystarczająca.
Czym jest MLM i jak funkcjonuje ten system w naszym kraju? O tym wspominałam już w jednym z wcześniejszych artykułów.

http://www.grandblog.pl/inne_artykuly,58,czym_jest_mlm,38.html

Zastanawiam się co z tymi, którzy chcieliby w przyszłości zająć się finansami i z tymi, którzy by mieli ochotę załozenie własnej firmy o charakterze MLM-owym.? Czy mają oni szansę na wzbogacenie swojej wiedzy w tym temacie? Okazuje się, że uczelnie dopiero zastanawiają się nad rozszerzeniem swojego programu, a wiele firm, tak jak Novision, już od wielu lat przeprowadza szkolenia biznesowe na terenie naszego kraju. Okazuje się jednak, że możemy być optymistami, bo MLM wciąż prężenie się rozwija i ma duże szanse na poprawę kondycji opiniotwórczej.
Choć przeglądając liczne fora internetowe najczęściej spotykamy się z dużą krytyką, a nawet i atakiem skierowanym bezpośrednio w firmy działające w oparciu właśnie o ten system, to jednak postanowiłam zbadać ten problem i zadać kilka pytań osobom, które mogłyby nam trochę więcej na ten temat powiedzieć. System MLM różnie jest oceniany i chyba nigdy tak naprawdę nie został przyjęty przez obywateli naszego kraju, to jednak ma coraz większą szansę na akceptację ze strony społeczeństwa. Już w najbliższym czasie będziecie mogli zapoznać się z krótkim wywiadem jaki przeprowadzę z jednym z ekspertów z tej dziedziny…Relacja już wkrótce.

MLM

retrorrr / 193.200.83.* / 2010-10-04 14:43
Dlaczego w naszym społeczeństwie firmy mlm-owe wciąż są błędnie wrzucane do wora piramidy finansowej? Dlaczego tak się dzieje i czy istnieje szansa na to, że sytuacja w naszym społeczeństwie zmieni się w najbliższych latach? Myślę, że głównym problemem jest właśnie to,że w Polsce wciąż nie mamy odpowiedniej wiedzy w tym temacie. Na szczęście jestem optymistą i już nawet teraz dostrzegam ciekawy proces. Powoli wychodzimy z wielkiego kryzysu NIEWIEDZY i to mnie cieszy Oby tak dalej! MLM to w pełni wartościowy i legalnie działający system. Niestety u nas zawsze krytykuje się na początku wszelkie nowoczesne rozwiązania. Później wiele akceptujemy i zwyczajnie przyzwyczajamy się do zmian. A zmiany nadchodzą wielkie. MLM naprawdę ma wielką przyszłość również i w naszym kraju.
refren / 193.200.83.* / 2010-10-04 13:04
Choć agenci doradztwa finansowo- ubezpieczeniowego mogą już chyba spokojnie odetchnąć z ulgą to jednak skutki pokryzysowe na rynku finansowym są jeszcze zauważalne. Trudno powiedzieć jakie straty poniosły Towarzystwa Ubezpieczeniowe, a wraz z nimi firmy pośredniczące w branży finansowo- ubezpieczeniowej. Deficyt finansowy dopadł wiele firm, korporacji i przedsiębiorstw. Cały rynek poniósł straty, a wraz z nim branża finansowo- ubezpieczeniowa. Czy teraz możemy powiedzieć, że to najlepsza pora na „podnoszenie się” po kryzysie? Wszystko wskazuje na to, że powoli wychodzimy z niekorzystnej dla nas strefy. Właściwie można by się zastanowić, kto tak naprawdę poległ w ciemnym okresie, a kto wypłynął na powierzchnię ?

http://www.grandblog.pl/posrednik,61,czy_posrednicy_finansowi_przetrwali_kryzys,49.html

Giełdowa bessa, która trwała przez cały okres 2008 roku oczywiście nie pozostała bez wpływu na wyniki największych towarzystw oferujących polisy ubezpieczeniowe. Skutki tego co wydarzyło się w 2008 roku miały silny wpływ na działalność pośredników finansowo-ubezpieczeniowych takich jak Open Finance, Novision, Expander, Provida, czy wielu innych mniejszych podmiotów. Choć kryzys uderzył w rynek doradztwa finansowego i był to okres żmudny, mozolny i martwy to jednak niektóre z firm mogą pochwalić się całkiem dużymi sukcesami.
Wobec wielu przeszkód spowodowanych trudną sytuacją na rynku firmy musiały stoczyć ostrą walkę o klienta. W przypadku sprzedaży polis na życie typu Unit- Linked zaobserwowano znaczny spadek, a nawet odejście i rezygnację z tych polis. Żeby jednak choć w minimalnym stopniu przybliżyć obraz strat poniżej przedstawiamy kilka danych.

W ciągu omawianego okresu WIG spadł o 51,2 proc. Przypis składki towarzystw, które w ofercie mają głównie lub wyłącznie polisy unit-linked zmniejszył się średnio o 56,3 proc. Przychody Aegon TU na Życie były mniejsze o 67,2 proc. W Skandii Życie TU spadek był rzędu 58,7 proc., a jeśli chodzi o HDI-Gerling TUnŻ – o 43,5 proc.
Mniejszy przypis składki brutto sprawił, że zakłady ubezpieczeniowe spadły w rankingu największych firm, co ma znaczenie marketingowe. Najbardziej ucierpiał Aegon, który na koniec 2008 r. był na pozycji 12., a jeszcze rok wcześniej stał na podium, zajmując trzecie miejsce. Skandia spadła z pozycji 8. na 16., a HDI-Gerling z 15. na 19.

To wszystko miało negatywny wpływ na rynek i na cały obraz po podnoszeniu się z wielkiego pokryzysowego gruzowiska. Przedstawiciele towarzystw zapewniają, że nie zauważają już masowej ucieczki klientów od polis unit-linked, a obraz nawet dość mocno się zmienia. Jak zatem sytuacja klaruje się na polskim rynku finansowym po okresie kryzysowym?
Na te i podobne pytania zapewne odpowiemy sobie już wkrótce.
Należy wziąć pod uwagę fakt, że nie wszystkie firmy poniosły straty. Niektóre Towarzystwa Ubezpieczeniowe i firmy pośredniczące, które trzymały się mocno obranego kierunku działalności podniosły swoją pozycję i sprzedaż. Wyraźnie obserwujemy wzrost ilości zawieranych przez nich nowych programów ubezpieczeniowo-inwestycyjnych oraz wysokie wpłaty do już istniejących. Pozycje zakładów ubezpieczeniowych na listach rankingowych zaczynają się podnosić wraz ze wzrostem nowych aktywów ich klientów.

Takie zjawisko dostrzegamy również w przypadku firm pośredniczących, jak choćby Novision, która znacznie wzmocniła swoją pozycję nawet w najgorszym okresie dla rynku finansowego. Należy zatem zapytać, czy „kryzys jest taki wielki jak go malują”?
lonmge / 193.200.83.* / 2010-09-29 09:26
Skoro szukasz kontaktu to może tutaj znajdziesz

www.novision.pl
rrrpp / 193.200.83.* / 2010-09-28 14:06
Kto z nas nie pamięta dźwięku wpadających do skarbonki monet, które najczęściej przeznaczane były na różne przyjemności beztroskiego dzieciństwa. Niektórym zapewne przypomina się obrazek z dawnych lat- „kolorowa skarbonka”, do której wrzucaliśmy monety pochodzące z kieszonkowego od rodziców lub z okazji urodzin, imienin i świąt od dziadków, braci, czy też wujków. Również szkoły od samego już początku starały się wypracować w nas nawyk oszczędzania w postaci bankowych książeczek oszczędnościowych, na które dzieci regularnie wpłacały zaoszczędzoną przez siebie kwotę. Pewnie wspominacie tamte czasy z uśmiechem na twarzy. Tego typu zabiegi w tak młodym wieku to doskonałe doświadczenie, które pomogło nam zrozumieć mechanizm budowania kapitału. Bo najważniejsze jest właśnie to, by od jak najmłodszych lat wykształcić w sobie nawyk oszczędzania pieniędzy.
W latach 80. rodzice wyposażali swoje pociechy w książeczki oszczędnościowe, czy też specjalne lokaty długoterminowe. W dzisiejszych czasach sytuacja znacznie się zmieniła. Często zdarza się tak, że młodzi ludzie na własny rachunek już wcześniej, w trakcie szkoły zaczynają zarabiać swoje pierwsze pieniądze, które lokują w bezpiecznych i sprawdzonych instytucjach. Sami dążą do tego, by w myśl złotej zasady- „od zera do milionera”, na ich kontach sumy powiększały się o kolejne zera. Od zawsze wpajano nam, że pieniądze należy oszczędzać i zawsze trzeba coś odłożyć na „czarną godzinę”.
Należy budować zaplecze finansowe już od najmłodszych lat po to, by po latach zebrać jeszcze więcej owoców. Jak do tego doprowadzić i w jakim najlepiej pójść kierunku by zapewnić sobie w przyszłości stabilizację finansową?
Czasy znacznie się zmieniły. Coraz częściej obserwujemy zjawisko omijania banków, które również kuszą swoich klientów ciekawymi ofertami w postaci różnego rodzaju kredytów, kont, pożyczek, kart kredytowych, albo samych lokat krótko, czy też długoterminowych.
Ludzie myśląc o przyszłości nie tylko swojej, ale przede wszystkim swoich dzieci, coraz chętniej jednak przystępują do różnego rodzaju Towarzystw Ubezpieczeniowych, które w swojej ofercie mają długoterminowe programy oszczędnościowo- ubezpieczeniowe i które są w stanie zaoferować osiągnięcie znacznego zysku w długim terminie. Dość ciekawy wachlarz ofert proponuje nam szwedzka firma Skandia działająca na naszym rynku już od 10 lat, której produkty możemy nabyć za pośrednictwem firmy Novision. Wykupienie polisy na życie to coraz popularniejsza forma zabezpieczenia na przyszłość. Tego typu forma zabezpieczenia finansowego przeznaczona jest dla osób, które z góry mogą pozwolić sobie na zamrożenie znacznej kwoty pieniędzy na wiele lat i dlatego musi to być decyzja bardzo dobrze przemyślana.. W życiu różnie bywa i nigdy przecież nie wiadomo kiedy i gdzie może nam się przydać suma, z której nie możemy skorzystać przez najbliższych 15, a nawet i 30 lat. Na rynku finansowym mamy wiele ciekawych rozwiązań i każdy z Was zapewne ma jakieś ciekawe propozycje. Jedno jednak jest pewne i wciąż nieustannie przez wiele lat nasuwa się ten sam wniosek- oszczędzajmy, bo zabezpieczenie finansowe jest równie ważne dla każdego z nas. Nieustannie należy myśleć o przyszłości i o tym co może się wydarzyć za rok, dwa lub za 15 lat.

Na czym właściwie polega proceder oszczędzania i jakiego rodzaju polisę na życie najlepiej nabyć w Towarzystwach Ubezpieczeniowych- na te i podobne pytania znajdziecie odpowiedź już niedługo. Przegląd firm wraz z najciekawszymi ofertami już wkrótce na stronach grandblog.pl
Autor222 / 193.200.83.* / 2010-08-23 11:11
Zapraszam do zapoznania się z wywiadem z cyklu- rozmowy z "Ludźmi sukcesu"..

Wywiad z młodym rentierem dostępny pod adresem

http://www.grandblog.pl/grand_mikrofon_ludzie_sukcesu-_wywiady,60,rentier_ludzie_sukcesu_wywiad_1,56.html

Zapraszam serdecznie do lektury.
Autor111 / 193.200.83.* / 2010-08-04 09:25
Sonda…

W minionym tygodniu odwiedziłam wiele zatłoczonych miejsc z mikrofonem w ręku. Rozpoczęłam polowanie na głosy. Postanowiłam zbadać świadomość naszego społeczeństwa w temacie szeroko pojętego rentierstwa. Przyznam, że na początku dość mocno się rozczarowałam i zdecydowałam się na małą dogrywkę. Trudno wyłapać ciekawe wypowiedzi, które w pełni wyczerpałyby temat, który od jakiegoś już czasu mnie zajmuje. Uparcie przemierzałam przez różne zakamarki mojego miasta. Postanowiłam również odwiedzić miejsca o wiele bardziej zatłoczone. Skusiły mnie również popularne centra handlowe, które teraz są przecież dla niektórych głównym miejscem rozrywki. I tu spotkałam się z dużym zaskoczeniem. Właśnie w gmachach handlowych dominuje prawdziwy mix kulturowo- wiekowo- obyczajowy, miejsca te są równocześnie doskonałym źródłem informacyjnym. Wypowiedzi były dość mocno zróżnicowane. Jednogłośnie jednak muszę przyznać, iż przewaga społeczeństwa najczęściej nie posiada prawie żadnej wiedzy w tym temacie. Na pytanie- kim jest rentier i z czym Ci się ten termin kojarzy?- tylko nieliczni byli w stanie podać poprawną i pełną definicję tego pojęcia. Inni z uśmiechem na twarzy w gorączce zakupów temat obrócili w żart interpretując problem w całkiem zabawny sposób. Poniżej przedstawię tylko nieliczne wypowiedzi, które mam nadzieję, że choć w minimalny sposób naświetlą problem. W najbliższym czasie rozbudowaną wersję sondy zamieszczę na grandblogu w wersji audio.

http://www.grandblog.pl/rentier,56,rentier-_sonda,59.html
michal85 / 2010-10-30 17:58
zapraszam do aromagroup.pl
Autor111 / 193.200.83.* / 2010-08-03 12:48
Pewnie każdy z nas czasami w kalendarzu zapisuje różne daty przypominające o ważnych wydarzeniach, albo jakieś cele najczęściej krótkoterminowe. To co może się wydarzyć za tydzień lub dwa, to gdzie mamy się udać za kilka dni o konkretnej porze- różne rzeczy zapisujemy głównie po to by o nich nie zapomnieć.
Nieliczni wpisują do kalendarza cele ważne i życiowe, nawet te długoterminowe. Niewielu z nas tak naprawdę zdaje sobie sprawę z tego, że czasami zupełnie nieświadomie zapisuje marzenia. Bo czy można świadomie zapisywać marzenia? Czy to w ogólne możliwe- skonstruowanie własnej listy marzeń? Przewaga z nas jest przekonana, że marzenia się nie spełniają, że to zaledwie wymysł naszej wyobraźni, wydumany obrazek z dzieciństwa. Pytanie jednak brzmi- dlaczego tak wielu osobom udało się spełnić marzenia z dawnych lat? Niektórzy zamienili marzenia na cele, które zostały wprowadzone w działanie.
Usilne dążenie w kierunku marzeń sprawia, że w końcu one się spełniają. Ilu z Was w dzieciństwie wyobrażało sobie by w przyszłości zostać lekarzem, piosenkarzem, czy też pisarzem? A czy ktoś z Was marzył może o tym, aby za kilka lat zostać rentierem? Może niektórzy wpisali na listę marzeń hasło- „za kilka lat zostanę rentierem”. Zanotowana myśl automatycznie staje się celem. To co zapisane wprowadzamy powoli w działanie, co po latach nabiera najczęściej realnego kształtu. I choć wydaje się to nam nieprawdopodobne to najczęściej tak się właśnie dzieje.
Gdyby tak przeprowadzić krótką sondę i zapytać na ulicy przechodniów- czy ich zdaniem marzenia się spełniają i czy zapisują marzenia? Jak myślicie jakie by były odpowiedzi?
Niestety zbyt rzadko wierzymy w to, że coś co sobie zaplanujemy zwyczajnie może się spełnić.
Brian Tracy podczas ostatniego seminarium zachęcał licznie zgromadzonych współpracowników Novision do stworzenia własnej listy marzeń. Wystarczy wypisać na kartce marzenia, które podświadomie automatycznie zamieniają się w cel. Coś co wbrew pozorom wydaje nam się niewyobrażalne do zrealizowania może okazać się całkiem realne. Czasami słyszymy, że marzenia się spełniają, bo wystarczy tylko mocno chcieć i zrobić wszystko by właśnie one się zrealizowały. Podczas seminarium z Brianem Tracy zrozumiałam, że to wszystko może być bardzo realne.
Z perspektywy czasu dochodzę do wniosku, że teorie, które przytoczyłam powyżej utkwiły dość mocno w mojej pamięci. Myślę, że każdy z Was powinien skorzystać i wdrożyć w życie choć jedną ze wskazówek, jakie podał nam autorytet w świecie biznesu. Jestem przekonana, że Ci, którzy uczestniczyli bezpośrednio w szkoleniu Briana Tracy, automatycznie już zdążyli przenieść niektóre z porad w działanie. Życzę Wam powodzenia w drodze do SUKCESU…

Zapraszam do dyskusji na stronę pod adresem

http://www.grandblog.pl/konferencja_szkolenie,57,marzenia_sie_spelniaja,58.html
Autor1 / 193.200.83.* / 2010-07-20 11:25
Samodyscyplina to kolejna cecha, na którą zwrócił uwagę Brian Tracy. Choć wcześniej omawiałam wiele innych tematów poruszonych podczas ostatniego seminarium to jednak doszłam do wniosku, że i również ta cecha zasługuje na uwagę. Samodyscyplina jest jednym z niezbędnych elementów w procesie dochodzenia do sukcesu. Jeśli nasz wewnętrzny głos nas zawodzi i nie mobilizuje do regularnego działania to istnieje taka szansa, że niczego w życiu nie osiągniemy. Możemy pożegnać się z założonymi przez nas celami. Jeżeli nie mamy w sobie samodyscypliny, którą tak naprawdę sami możemy w sobie wypracować i którą sterujemy, to można powiedzieć, że dobrowolnie skazujemy siebie na porażkę. A przecież tego chyba nie chcemy? Zatem jak należy się zdyscyplinować i jak zmusić wewnętrznego strażnika, aby nieustannie motywował nas do działania?
Trudno powiedzieć co zrobić, żeby zmusić się do działania, tak samo trudno wypracować w sobie samodyscyplinę, która już z samej definicji przypomina o wewnętrznym rygorze, punktualności i regularnej pracy, w tym przypadku pracy nad samym sobą. Już w jednym z artykułów pytałam- co zrobić by osiągnąć sukces? Odpowiedź jest bardzo prosta- zdyscyplinuj się!

Ciąg dalszy artykułu dostępny pod adresem

http://www.grandblog.pl/konferencja_szkolenie,57,samodyscyplina,57.html

Zapraszam do lektury.
ZZZzzz34 / 193.200.83.* / 2010-07-08 09:22
Z reguły do pośrednika podchodzimy z pewnym dystansem. Czasami jednak może niepotrzebnie sugerujemy się różnymi komentarzami i opieramy się na niewiarygodnych opiniach. Jednak zdania są dość mocno podzielone i może nie należy się nimi sugerować. Choć zawód pośrednika jest obecnie jednym z najmodniejszych i najbardziej popularnych zawodów to zastanawiam się czy darzymy go zaufaniem. Czy ludzie ufają pośrednikom i czy chętnie oddają swoje sprawy w ich ręce? Czasami mam wrażenie, że niektórzy jednak obawiają się ich usług. Po czasie jednak okazuje się, że takie reakcje są zupełnie niepotrzebne.
Trudno powiedzieć dlaczego tak się dzieje, jednak może zawód pośrednika na rynku pracy funkcjonuje zbyt krótko i nie zdążył jeszcze zdobyć zaufania wśród ludzi. Bezpośredni kontakt z klientem to bardzo nowoczesna i zarazem popularna metoda pracy nie tylko na europejskim, ale i na światowym rynku pracy. I choć w Polsce ten system działa już od jakiegoś czasu to jednak wciąż się z nim oswajamy. Kontakt z klientem ma ułatwić i skrócić cały proces działania. Pośrednik ma być wiarygodny i ma w sposób zrozumiały i szybki dotrzeć do klienta.
Zastanawiam się nad definicją agenta. Czy określenie agent oznacza to samo co pośrednik?

Kim jest pośrednik i jaka jest jego definicja?

Ciąg dalszy artykułu dostępny pod adresem

http://www.grandblog.pl/posrednik,61,dlaczego_nie_lubimy_agentow,24.html

Zapraszam do lektury i do dialogu.
Autor1 / 193.200.83.* / 2010-06-30 09:28
Choć agenci doradztwa finansowo- ubezpieczeniowego mogą już chyba spokojnie odetchnąć z ulgą to jednak skutki pokryzysowe na rynku finansowym są jeszcze zauważalne. Trudno powiedzieć jakie straty poniosły Towarzystwa Ubezpieczeniowe, a wraz z nimi firmy pośredniczące w branży finansowo- ubezpieczeniowej. Deficyt finansowy dopadł wiele firm, korporacji i przedsiębiorstw. Cały rynek poniósł straty, a wraz z nim branża finansowo- ubezpieczeniowa. Czy teraz możemy powiedzieć, że to najlepsza pora na „podnoszenie się” po kryzysie? Wszystko wskazuje na to, że powoli wychodzimy z niekorzystnej dla nas strefy. Właściwie można by się zastanowić, kto tak naprawdę poległ w ciemnym okresie, a kto wypłynął na powierzchnię ?

Giełdowa bessa, która trwała przez cały okres 2008 roku oczywiście nie pozostała bez wpływu na wyniki największych towarzystw oferujących polisy ubezpieczeniowe. Skutki tego co wydarzyło się w 2008 roku miały silny wpływ na działalność pośredników finansowo-ubezpieczeniowych takich jak Open Finance, Novision, Expander, Provida, czy wielu innych mniejszych podmiotów. Choć kryzys uderzył w rynek doradztwa finansowego i był to okres żmudny, mozolny i martwy to jednak niektóre z firm mogą pochwalić się całkiem dużymi sukcesami.
Wobec wielu przeszkód spowodowanych trudną sytuacją na rynku firmy musiały stoczyć ostrą walkę o klienta. W przypadku sprzedaży polis na życie typu Unit- Linked zaobserwowano znaczny spadek, a nawet odejście i rezygnację z tych polis. Żeby jednak choć w minimalnym stopniu przybliżyć obraz strat poniżej przedstawiamy kilka danych.

W ciągu omawianego okresu WIG spadł o 51,2 proc. Przypis składki towarzystw, które w ofercie mają głównie lub wyłącznie polisy unit-linked zmniejszył się średnio o 56,3 proc. Przychody Aegon TU na Życie były mniejsze o 67,2 proc. W Skandii Życie TU spadek był rzędu 58,7 proc., a jeśli chodzi o HDI-Gerling TUnŻ – o 43,5 proc.
Mniejszy przypis składki brutto sprawił, że zakłady ubezpieczeniowe spadły w rankingu największych firm, co ma znaczenie marketingowe. Najbardziej ucierpiał Aegon, który na koniec 2008 r. był na pozycji 12., a jeszcze rok wcześniej stał na podium, zajmując trzecie miejsce. Skandia spadła z pozycji 8. na 16., a HDI-Gerling z 15. na 19.

To wszystko miało negatywny wpływ na rynek i na cały obraz po podnoszeniu się z wielkiego pokryzysowego gruzowiska. Przedstawiciele towarzystw zapewniają, że nie zauważają już masowej ucieczki klientów od polis unit-linked, a obraz nawet dość mocno się zmienia. Jak zatem sytuacja klaruje się na polskim rynku finansowym po okresie kryzysowym?
Na te i podobne pytania zapewne odpowiemy sobie już wkrótce.
Należy wziąć pod uwagę fakt, że nie wszystkie firmy poniosły straty. Niektóre Towarzystwa Ubezpieczeniowe i firmy pośredniczące, które trzymały się mocno obranego kierunku działalności podniosły swoją pozycję i sprzedaż. Wyraźnie obserwujemy wzrost ilości zawieranych przez nich nowych programów ubezpieczeniowo-inwestycyjnych oraz wysokie wpłaty do już istniejących. Pozycje zakładów ubezpieczeniowych na listach rankingowych zaczynają się podnosić wraz ze wzrostem nowych aktywów ich klientów.

Takie zjawisko dostrzegamy również w przypadku firm pośredniczących, jak choćby Novision, która znacznie wzmocniła swoją pozycję nawet w najgorszym okresie dla rynku finansowego. Należy zatem zapytać, czy „kryzys jest taki wielki jak go malują”?

Zapraszam do lektury

http://www.grandblog.pl/posrednik,61,czy_posrednicy_finansowi_przetrwali_kryzys,49.html
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy