Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Bankowcy kontratakują w sprawie pomocy dla frankowiczów

Bankowcy kontratakują w sprawie pomocy dla frankowiczów

Wyświetlaj:
Darek72963 / 109.243.79.* / 2015-08-13 14:10
Czytając ten artykuł nasuwają się dwa wnioski:
- budzi nasz fundamentalny sprzeciw - dali się nabić w butelkę niech teraz płacą bo mogą i płaczą a banki niech liczą zyski,
- Kowalski może zbankrutować bank NIE.
BANK POWINIEN LICZYĆ SIĘ Z ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - patrz punkt pierwszy.
Twoje imię / 83.10.107.* / 2015-08-13 14:10
to gnoje z ZBP. Mają ludzi za debili! Banki nie stracą tylko mniej zarobią ! 22 mld i tak wróci na rynek a do budżetu wpłyną podatki suma sumarum pobudzajac gospodarkę! A banki i tak wytransferuja zyski za granicę !
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - spoko1.]
20lukasz / 78.9.5.* / 2015-08-13 14:08

,,Masowa redukcja zadłużenia klientom, którzy mają wysoką zdolność kredytową i stabilną sytuację finansową, budzi nasz fundamentalny sprzeciw" - dodał.



Co za idiota "redukcja zadłużenia" jestem po rozwodzie i nie moge się uwolnić od tego mieszkania chętnie oddał bym całe zadłużenie mimo iz spłacam 9lat ale oni by chcieli zeby oddac dwa razy tyle co pozyczyłem pieprz....banksterzy dziwne, że jak chciałem wziąc kredyt to chodziłem po różnych bankach i tylko zdolnośc miałem we frankach a teraz mowia ze brali te kredyty tylko najbogatsi.
Zreesztą już odnośnie wszystkich kredytów to wciskaja hipoteke kaucyjną ponad dwa razy wieksza niż wartosc mieszkania aby jak komus w zyciu nie wyjdzie zlicytowali mieszkanie za pol ceny a pozniej gnebili czlowieka az do samobojstwa bo przeciez bank żadnego ryzyka na siebie nie weźmie bo jest bankiem filarem stabilności Państwa :)
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - spoko1.]
Darek72963 / 109.243.79.* / 2015-08-13 14:06
Czytając ten artykuł nasuwają się dwa wnioski:
- budzi nasz fundamentalny sprzeciw - dali się nabić w butelkę niech teraz płacą bo mogą i płaczą a banki niech liczą zyski,
- Kowalski może zbankrutować bank NIE.
BANK POWINIEN LICZYĆ SIĘ Z ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - patrz punkt pierwszy.
Antypis / 193.105.192.* / 2015-08-13 14:05
Jak czytam, że przewalutowanie kredytów będą banki kosztować 22 mld PLN, to się zastanawiam czy KNF tak jak politycy uważają Polaków za debili? Przecież banki już w 2008 roku wliczyły sobie wszystkie potrzebne koszty do kredytów. Skąd ten koszt? Może KNF zacznie w końcu pisać że banki nie zarobią 22 mld PLN. Zresztą po przewalutowaniu tylko zmieni się zadłużenie, kredytobiorcy dalej będą płacić raty. Zniknie tylko lichwa przeliczania CHF na PLN. Zastanawiam się też co by było gdyby Bank Szwajcarski obniżył stopy % o tyle, że moje oprocentowanie kredytu wyniesie -0,5% (teraz mam 0,5% marża + ujemny libor). Czy wtedy bank zapłaci mi za to że mam u nich kredyt?
kazimierz2 / 78.131.198.* / 2015-08-13 13:59
Nawet bla mnie jest to bzdura prawna -a ja finansistą nie jestem. Dlaczego ta ustawa jest "asymetryczna"? Przecież te 90% powinno działać w obie strony.
Nie wynika to co prawda z artykułu ale rozumiem, że po przeliczeniu kredytu na złotówki bank naliczałby oprocentowanie w/g warunków obowiązujących dla funkcjonujących równolegle kredytów złotówkowych. Dla mnie jest to oczywiste -ale czy mam rację?
jgl,jk / 79.188.226.* / 2015-08-13 15:29
bo złodziejstwo jest asymetryczne
franek847 / 213.199.196.* / 2015-08-13 13:58
Skoro banki udzielały kredyty niezgodnie z prawem ( a udzielał) to niech teraz nie straszą Polaków sądami.
kazimierz2 / 78.131.198.* / 2015-08-13 14:03
Jeżeli bank łamał prawo, to powinien teraz naprawić szkody w finansach i wypłacić odszkodowanie co najmniej za "szkody moralne" -tylko do czego tu jakakolwiek ustawa? To jest sprawa dla sądu (pozew zbiorowy?), nie dla parlamentu.
mlody_chlopak / 83.24.231.* / 2015-08-13 12:15
Banki na pewno wiedziały, że bańka spekulacyjna na złotówce padnie i niech nie mydlą oczu, że to była "niespodziewana aprecjacja walut obcych". Ale ludzie pewnie nie wyciągną żadnych wniosków z tego co miało miejsce parę lat temu. Pamiętam jak w wiadomościach ekscytowano się, że dolar spadł poniżej 2 zł i zapewne wielu ludzi w tym ja (miałem wtedy 15 lat) zastanawiało się o ile jeszcze spadnie...

W tym samym czasie rodzime indeksy giełdowe pięły się w górę, łatwe i szybkie zyski zwabiły leszczynę, która kupiła przewartościowane akcje.

p.s. Wydaje mi się, że banki blefują strasząc pozwami.
kazimierz2 / 78.131.198.* / 2015-08-13 14:11
Z tymi pozwami może być różnie -czytałam tu, że banki łamały wtedy prawo, więc w takich wypadkach raczej będą sądów unikać. Z drugiej strony są to tylko oddziały banków zachodnich -w każdej chwili mogą dostać z centrali instrukcję, zgodnie z którą "odpowiednio" zmienią politykę kredytową. Przedstawianie teraz takiej możliwości to oczywiście forma szantażu -ale sami się "podłożyliśmy" sprzedając polskie firmy zagranicznym właścicielom. Na dobrą sprawę rząd powinien teraz uruchomić kilka polskich banków i starać się o finansowanie przez nie krajowej gospodarki -te oddziały zagranicznych banków musiałyby się wówczas dostosować.
stary_chłopak / 213.186.79.* / 2015-08-13 13:46
Tylko ci się wydaje. O taką kasę pójdą do sądu. Ale, co gorsze, spokojnie wygrają. Bo taka ustawa łamie konstytucję. Politycy w Sejmie maja to w d... gdyż teraz dla nich najważniejsze jest zdobycie stołków w przyszłym Sejmie. Są gotowi na największe buble prawne byle zyskać przychylność wyborców.
Do spraw sądowych może nawet nie dojść bo jeśli ktoś skieruje tego bubla do TK, temat zakończy żywot w TK. Reasumując na nic bym nie liczył.
Bodek___ / 193.22.252.* / 2015-08-13 12:26
Tylko co ma mój bank do tej Twojej bańki? Pożyczyłem od niego franciszki. Spłacam franciszki (kupowane obecnie w internecie niemal po kursie średnim) i jest dobrze :-)
kazimierz2 / 78.131.198.* / 2015-08-13 14:23
Jesteś chyba "bardzo nielicznym wyjątkiem". O ile wiem, większość ludzi dostawała te "franciszki" (jak piszesz), bo na zł "nie miała zdolności". Widzieli te "franciszki" tylko na zapisie w umowie -bank przelał na konto złotówki i oni też cały czas płacą raty w złotówkach. Na dobrą sprawę bank mógłby tych "franciszków" nigdy nie mieć i nic by się nie zmieniło. Zmienia się tylko wysokość raty w zależności od kursu tegoż "franciszka".
jurasik777 / 5.172.247.* / 2015-08-13 11:23
glupota sejmu
POLACY maja sie zlozyc na wille i apartamenty wybranych

mozna sie zlozyc i dofinansowac tych co wzieli pozyczke u oszustow na chleb i lekarstwa i naliczono im lichwiarskie oplaty i odsetki
wef34f34rf3f3 / 83.24.231.* / 2015-08-13 12:31
Dom do 150 m2 to nie willa. Ale mieszkanie oscylujace kolo 100 m2 w Wa-wie to juz moze sie lapac. Ciekawe ktorzy politycy zaciagneli kredyty we frankach...
arrmii / 78.9.98.* / 2015-08-13 12:05
50-metrowe mieszkanie dla 4 osób to willa czy apartament?
baca z gór / 88.199.11.* / 2015-08-13 11:21
Podzielili Polskę na bogatych i sytych frankowiczów a reszta społeczeństwa to osoby II kategorii w tym są osoby które brały kredyty w złotówkach . Oni wyszarpią miliardy złotych a złotówkowicze zero złotych !!!!!!!! a w gorszym przypadku zajmią się nimi firma Kruk . Czy takie prawo będzie teraz obowiązywać w Polsce . Szykujemy sobie bat i wysokie odszkodowania od zagranicznych banków oraz załamanie w systemie finansowym panowie posłowie i senatorowie podejmijcie odpowiedzialną decyzję dla Polski .
nie pitol / 212.160.172.* / 2015-08-13 13:49
Co ty pitolisz chłopie! Pomoc ma dotyczyć frankowiczów zadłużonych na ponad 120% wartości nieruchomości więc o jakich bogatych i sytych piszesz? Jak ktoś był bogaty to miał również wkład własny i nie zadłużał się na 100% wartości nieruchomości. Sporo frankowiczów nie miało zdolności kredytowej na kredyt złotówkowy więc o czym ty piszesz! Poza tym złotówkowicze dostali już mnóstwo dotacji w postaci programów "Mieszkanie dla młodych" a wcześniej "Rodzina na swoim" i to właśnie kosztem innych podatników bo dofinansowanie było realizowane ze środków rządowych a nie z zysku banków jak w przypadku proponowanej pomocy dla frankowiczów.
Marcin739 / 87.204.202.* / 2015-08-13 13:20
Jesteś faktycznie baca z gór. Ciekawe co ty byś baca powiedział jak po 8 latach spłacania twój dług cały czas rośnie i czujesz się złapany w j...ą pułapkę na całe życie. Chodzi o to żeby te lichwiarskie produkty przerobić na uczciwy kredyt...O to baca w tym chodzi.
Wkurzony / 188.146.191.* / 2015-08-13 12:28
http://finanse.wp.pl/kat,1033781,title,Trzykrotnie-wyzsze-doplaty-do-kredytu-Nowy-MDM-laskawy-dla-wielodzietnych,wid,17773117,wiadomosc.html

Przeczytaj, na razie, REALNIE, każdy z nas, także "Frankowicze", tylko do kredytów w złotych się dokładamy od lat, jest jeszcze ulga odsetkowa z 2004 r oraz "Rodzina na swoim" i wykup odsetek ze starych kredytów PKO BP "Alicja" ( tutaj, POŁOWA odsetek była umorzona , czyli podarowana) Nie pitol więc, że frankowicze to krwiopijcy! Na razie od 1992 dopłacamy do złotówkowiczów....
Beata 123 / 83.22.235.* / 2015-08-13 12:13

Szykujemy sobie bat i wysokie odszkodowania od zagranicznych banków oraz załamanie w systemie finansowym panowie posłowie i senatorowie podejmijcie odpowiedzialną decyzję dla Polski .

Przeciez Europejski Trybunał Sprawiedliwości wydal juz wyrok w sprawie tych kredytow sygnatura C 26/19 dodatkowo Dyrektywy UE w sprawie konsumenckich umów o kredyt związanych z nieruchomościami mieszkalnymi” (Ref. 2, 4) nakazuje między innymi: „Państwa członkowskie nie powinny uniemożliwiać stronom umowy o kredyt wyraźnego uzgadniania, że przeniesienie zabezpieczenia na kredytodawcę wystarczy do spłaty kredytu.” Trudno o bardziej jasne stanowisko!
Wiec analizujac Twoj tok myslenia to banki juz dawno powinny podac Europejski Trybunał Sprawiedliwości i cała UE do sadu.
Jak wykreslisz z umow zapisy o splacie po kursie z dnia splaty raty to zostaje kredyt do splaty po kursie pobrania czyli de facto kredyt w PLN, oprocentowany wg stawki Libor.

PRZESTAN STRASZYC I POCZYTAJ JAK UE PODESZLA DO TEJ SPRAWY I JAKIE STANOWISKO W SPRAWIE TYCH KREDYTOW MA ETS.
Wojak2008 / 212.106.188.* / 2015-08-13 11:18
Bardzo pożyteczna wypowiedź przedstawiciela systemu bankowego w Polsce. Hasła w stylu:

"Masowa redukcja zadłużenia klientom, którzy mają wysoką zdolność kredytową i stabilną sytuację finansową, budzi nasz fundamentalny sprzeciw", czy "Ta ustawa narzuca też warunki ekonomiczne działań gospodarczych, które są z założenia niekorzystne dla jednej ze stron"

przy całym spektrum oszustw, naciągania ludzi, niedozwolonych klauzul związanych z frankową akcją kredytową banków pokazuje tylko zakres hipokryzji i odczłowieczenia tej grupy biznesu.
Franek2008 / 212.106.188.* / 2015-08-13 10:57
Wypowiedzi Pietraszkiewicza przytoczone w niniejszym artykule pokazują tylko skalę ignorancji, bezczelności i oderwania od rzeczywistości lobby bankowego.

"Masowa redukcja zadłużenia klientom, którzy mają wysoką zdolność kredytową i stabilną sytuację finansową, budzi nasz fundamentalny sprzeciw" - czyli, jeżeli ludzie są jeszcze w stanie spłacać swoje grubo zawyżone zobowiązania z tytułu czegoś, co nazwano dumnie kredytem (frankowym) to zostawmy to w spokoju - jeszcze przecież płacą, bank ma duuuuuuzo kasy z tego , wszystko jest w porządku. A co będzie, jak w wyniku kolejnych zawirowań ekonomicznych, których na całym świecie obecnie nie brakuje, a które notabene wywołane są działalnością banków, które z chęci chwilowego zysku i poprawy bilansów nie cofają się przed niczym frank wzrośnie do 4,5 albo 5 zł?

"Ta ustawa narzuca też warunki ekonomiczne działań gospodarczych, które są z założenia niekorzystne dla jednej ze stron". A kredyty frankowe w obecnej formię, to czymże do cholery są, jak nie rozwiązaniem niekorzystnym dla kredytobiorców.

NIE DAJCIE SIĘ OGŁUPIĆ. Czytajcie ze zrozumieniem. Ta ustawa redukuje tylko 90% ale sztucznie naliczonego zadłużenia. KTOŚ w 2008 wziął 300 tys, teraz jego zadłużenie wynosi ponad 500 tys - to jest normalne? Po przewalutowaniu ponownie będzie miał ok 300 tys zadłużenia, czyli po 7 latach spłaty wraca do punktu startowego. Osoby, które wzięły w analogicznym czasie kredyt w złotych mają obecnie ok 270 tys długu. Gdzie tu zatem uprzywilejowanie i zysk w stosunku do tej grupy osób? Koszt takiego kredytu w bilansie całościowym i tak będzie dla frankowicza wyższy (właśnie o te ustawowe 10%). Czy naprawdę w sporze pomiędzy rodakami a bankami skądinąd płacącymi w innych krajach za swoje malwersacje (kursy walutowe, stopy procentowe) grube miliardy dolarów kar mamy stawać po stronie tych drugich? Straszy się nas ogromnymi stratami banków i w konsekwencji załamaniem finansowania akcji kredytowej. A ja się pytam jak to jest możliwe, że jeżeli w latach 2006-2008 w SAMEJ TYLKO POLSCE udzielono kredytów na kwotę ok 200 mld zł co po ówczesnych kursach franka szwajcarskiego odpowiada niebagatelnej kwocie ok 90 mld CHF i banki rzeczywiście taką sumę CHF zakupiły to kurs tegoż FRANKA dziwnym trafem pikował ostro na dół? Nikogo to nie dziwi?
Marek_111 / 31.61.139.* / 2015-08-13 11:39
Pytanie fundamentalne brzmi: Czy człowiek, który bierze kredyt w obcej walucie ma świadomość tego, że kursy walut są zmienne?
Jeżeli tak to niech nie ma do nikogo pretensji tylko weźmie się do roboty i spłaca kredyt, a jeżeli nie to znaczy, że jest ignorantem i idiotą i niech weźmie się do roboty o spłaca kredyt a nie płacze że go oszukali, bo oszukał się sam będąc pazernym na niskie oprocentowanie kredytu i taniego franka.
Beata 123 / 83.22.235.* / 2015-08-13 12:16
Marku poczytaj sobie jednak wyrok ETS i dyrektywy UE w sprawie tych kredytow a potem pisz.
arrmii / 78.9.98.* / 2015-08-13 12:10
a gdyby tak opłaty za twoje mieszkanko w bloku wzrosły sobie w 1 dzień o 100% to brałbyś sie do roboty czy miałbyś pretensje? Przecież ceny są zmienne...
12XU / 79.189.246.* / 2015-08-13 10:45
,,Masowa redukcja zadłużenia klientom, którzy mają wysoką zdolność kredytową i stabilną sytuację finansową, budzi nasz fundamentalny sprzeciw" - dodał.
No tak, jak mają to nich nas utrzymują, nasze wygórowane premie, drogie służbowe auta itd.... Wszystko byłoby ok jesli nie to, że banki świadomie rąbały ludzi, wprowadzały zakazane klauzule a dupki w krawatach czyli tzw. doradcy finansowi namawiali do brania kredytów 110% i inwestowania kasy w funduszach. Wiedzieli doskonale, że system jest przegrzany i lada dzień runie ale banki dawały im wysokie prowizje za namawianie naiwnych i interes się kręcił. Więc niech teraz pan ze związku banków polskich nie płacze, bo bardzo dużo już on i jego koledzy zarobili na tym interesie. Nawet jesli przewalutować by kredyty po kursie np. z 2008 roku, to i tak są banki do przodu, bo każdy kredytobiorca już płaci od 7 lat, po przewalutowaniu płaciłby dale swój kredytj ale ból jest o to, że na kredycie nie zarobi się bardzo dużo a tylko normalnie.
Pablo296 / 80.254.154.* / 2015-08-13 10:20
Proste - jak ustawa nie przejdzie już jest po peło w wyborach a Frankowicze zagłosują na PIS.
A złodziejskimi bankami zajmą się sądy ale oczywiście nie przekupione w polsce. tu obywatel jest zawsze przegrany.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - spoko1.]
maciek 4678 / 95.50.18.* / 2015-08-13 09:49
Jak bank może stracić jesli nie miał franków w chwili podpisywania umowy ze mną ?
Mniej zarobi to fakt.
Igy / 31.61.140.* / 2015-08-13 09:53
Krew zalewa jak sie czyta takich ignorantow. Nie masz zielonego pojecia jak funkcjonuja banki to przynajmniej nie zabieraj glosu. Zapewniam cie, ze musialy miec choc nie tak jak ty trzymajacy pieniadze w portfelu. Ale zbyt duzo tlumaczenia i tak nie zrozumiesz.
wiemCoMowie683 / 193.164.142.* / 2015-08-13 11:06
No kolego słucham, proszę wytłumacz jakie to franki musiał mieć Bank. Wyrzucasz hipotezę to ją udowodnij, że Ty jesteś mądry wiesz co banki miały w trakcie udzielania kredytu. Proszę opowiedz w jaki sposób bank się zabezpiecza na dzień udzielenie kredytu za pomocą krótkoterminowych instrumentów finansowych. Proszę to napisać szerszemu społeczeństwu jak w białych rękawiczkach banki rąbią ludzi!!
To mnie Krew zalewa, jak taki ignorant, któremu wydaje się, że coś rozumie śmie wchodzić w dyskusję, o której nie ma pojęcia .. a jak ma .. to po prostu uczestniczy w tym procederze czyli jest oszustem w białych rękawiczkach :)
8 9 10 11 12 13
na koniec starsze

Najnowsze wpisy