Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Bankowcy kontratakują w sprawie pomocy dla frankowiczów

Bankowcy kontratakują w sprawie pomocy dla frankowiczów

Wyświetlaj:
spoko1 / 2015-08-13 16:49
regulamin

c) dostarczać, rozpowszechniać lub przechowywać w Serwisie treści bezprawne, w
szczególności treści i symboli sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej,
wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, bądź treści naruszających dobre obyczaje,
hela / 83.19.140.* / 2015-08-13 16:48
Faktycznie biedne banki, tyle stracą ,złodzieje.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - spoko1.]
anka760 / 77.255.241.* / 2015-08-13 16:47
Ludzie,bardziej głupiego i zawistnego narodu na świecie nie ma . Spokojnie czekajcie na swoja kolej,wszystkich was okrad ą i oszukają tylko trzeba poczekać w kolejce. Franowicze zostali oszukani i to zakrawa na oszustwo 100 lecia,ponieważ pod plaszczykiem ochronnym KNF i prezesa NBP. Niedozwolone klauzule,wciskanie na siłę,ponieważ na złotowy-zdolności brak,zaklinanie pracownikow banku o stabilnosci franka i kolorowe wykresy-takie działania moze prowadzić tylko dobrze zorganizowana grupa przestępcza. Dalej napadajcie na frankowiczów,jutro proponuję górników,rolników,dalej nauczycieli i pielęgniarki,póżniej policjanci i wojskowi itd. Życie leci,a rządzący robia wały milionowe bo im na to pozwalacie napadając na siebie. Czy wasze móżdżki przyswoja taką wiadomość,że prezes banku w Polsce odbiera 300000 zł miesiecznie.Dalej heja na siebie-im to pasuje,a okradani jesteście od dnia urodzenia-becikowe-groszowe do śmierci - zasiłek pogżebowy.GŁUPCY
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - spoko1.]
bogdan861 / 46.232.128.* / 2015-08-13 16:45
ciekawe, że cebularz spoko 1, chce usuwać komentarze pozytywne dla frankowiczów, pozdrawiam cenzurę internetową
Ania850 / 31.1.45.* / 2015-08-13 16:45
niech sobie złodzieje kredytują gospodarkę ze swoich pieniędzy ! Pożyczyłem w 2006 roku 160 000 zł., zapaąciłem złodziejom 100 000 i informują mnie, że mam do spłaty jeszcze 200 000 . Co to ku....wa jest ?
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - spoko1.]
kiwi55 / 217.99.253.* / 2015-08-13 16:41
ile jeszcze tego gadania o tych frankowiczach , dlaczego nikt nie wspomni o tych co mają inne kredyty w pln , zenada , frankowicze i frankowicze , niedobrze juz sie robi , płacic kazdy musi ,przestancie sie nad nimi uzalac
Bzyk193 / 46.7.110.* / 2015-08-13 16:56
Bo widzisz jak temat o frankach nakreca spirale komentarzy - kazdy p**** o frankach bedzie teraz promowany - i beda szczuli dalej - bo ludzie klikaja a portalom o to przeca chodzi. chocby mieli prowokowac klotnie sami ze soba. Bo tu to raczej zadnego frankowicza nie ma tylko bankierzy i trolle z portalu
AREK 71 / 159.205.40.* / 2015-08-13 16:35
Dziewięć lat temu wziąłem kredyt we frankach nie dlatego że mam ujemne IQ ale dlatego że w złotych nie miałem zdolności kredytowej i od cała filozofia i tak samo zrobiło pewnie 90 procent kredytobiorców wszędzie piszecie o tych kredytach a nikt nie mówi o pierwszym i jedynym powodzie dla którego ludzie brali te kredyty.A powód jest banalnie prosty gdybym wtedy chciał kredyt w złotych to bym nie dostał kredytu bo miałem za niski dochód.
preniewcc / 77.115.63.* / 2015-08-13 17:02
Ja nie dostałem we frankach bo nie miałem zdolności chcieli bym miał dochody 10.000zl na 100000kredytu masakra
Qba broker / 217.112.96.* / 2015-08-13 16:41
No cóż ,jak się nie ma zdolności kredytowej to chyba jedna trza mieć ujemna IQ żeby taki kredyt brać..
Ja też na kredyt mogę kupić Bentleya wiedząc ze mnie nie stać na jego utrzymanie, a potem mieć pretensje do całego świata i rządu ze mnie na to nie stać i prosić o dopłatę..kurde jakie to proste,wszyscy kupujmy wille ,piękne samochody ,wycieczki dookoła swiata, a potem prośmy rząd o spłatę naszych zadluzen, bo nas na to nie stać...
qwaz / 37.7.228.* / 2015-08-13 18:15
Mylisz Bentley'a ( dobro luksusowe nie niezbędne do życia ) z domem ( dachem nad głową czyli jedną z elementarnych potrzeb ) Skąd się bierze takie rozumowanie w Polakach?????
olik / 78.8.91.* / 2015-08-13 16:41
Co to za bzdury, ja musiałem wziąć w złotówkach bo na franki miałem mniejszą zdolność ze względu na ryzyko walutowe. Trzeba było mniejsze i tańsze mieszkanie kupić cebulo.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
trashhhhh / 31.182.81.* / 2015-08-13 16:40
Czyli świadomie (bo przecież masz IQ) wziąłeś kredyt we frankach. Wreszcie ktoś się przyzał.
Qba broker / 217.112.96.* / 2015-08-13 16:35
No i gitara, ja się bardzo ciesze ze polski rząd uchwali ustawę dzięki której wielu Polaków będzie mogło odzyskać swoje pieniądze...i nie chodzi tu o "Frankowiczów"!!!!
Bo prawo jest równe dla wszystkich, wiec skoro "Frankowicze" bezmyślnie brali kredyty, a teraz chcą uniknąć odpowiedzialności,to my osoby które zainwestowały na giełdach w papiery wartościowe,waluty itd.,i na tym straciliśmy ..to my po równo tez żądamy od rządu ustawy która pozwoli nam sprzedać nasze udziały po cenie zakupu,..w końcu my też możemy powiedzieć ze przecież nie wiedzieliśmy ze można do interesu dopłacić...
Taka ustawa była by bezprecedensowa i otworzyła by drogę do rozpraw sądowych, nie tylko dla grupy inwestorów, ale dla całej rzeszy osób które straciły pieniądze przez zawirowania na giełdach światowy...z bankami włącznie!!!(sic!)
Wiec do boju rządzie polski, rozdaj nam wszystkim po równo..a jak nie to się spotkamy....wiecie u kogo....
jou / 178.37.143.* / 2015-08-13 17:20
ale debil hehe nie rozumiejacy roznicy miedzy kredytem a inwestycjami i grami hazardowymi.Prawo UE i generalnie w kazdym kraju na ziemi jasno okresla co to jest kredyt i pozyczka. Kredyty frankowe przez pewne zapisy prawne ktore sa nie dozwolone w calej UE i poza staly sie czyms co mozna nazwac zakladem bukmaherskim i o to jest cala batalia,ale co ja ci bede tlumaczyc i tak nie zrozumiesz
Qba broker / 217.112.96.* / 2015-08-13 20:05
No właśnie branie kredytów w walutach w których się nie zarabia, a na dodatek na długie terminy,wiedząc! o tym ze kursy walut zmieniają się praktycznie codziennie, jest takim samym hazardem, jakim jest inwestowanie na rynkach finansowych.
Bo ktoś kto bierze kredyt na 20 lat i myśli ze kursy walut przez ten czas się nie zmienia albo jest debilem, albo hazardzista...
WD / 89.215.177.* / 2015-08-13 16:32
A co z ludźmi którzy też wzięli kredyty we frankach i tyrali żeby je szybko spłacić? Udało się im. A teraz inni mają dostać prezent bo udają ze nie wiedzieli co podpisywali? Więc jak to jest z tą równością wobec prawa. Są równi i równiejsi? I jeszcze może nikt z podatników albo klientów banków nie poniesie konsekwencji takich zmian ? To tylko kłamstwa. A skorzystają tylko ci co mają w tym interes żeby zgarnąć kasę.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
klllllll / 31.182.81.* / 2015-08-13 16:43
A co z ludzmi którzy nie mają kredytów, bo pracowali po uszy żeby ich uniknąć ? Ty się "narobiłeś" i jesteś pokrzywdzony, Polacy bez kredytów już się nie narobili (jakby życie bez kredytu w tym kraju było proste). Typowe myślenie frajera z CHF'em.
Staś777777 / 84.91.101.* / 2015-08-13 16:29
Przecież banksterom chodzi o to żeby narobić szumu, jacy to spekulanci biedni, spłacić 3% najbardziej zagrożoznych kredytow najpiej za kasę państwa i dalej spokojnie doić 97% oszukanych. Mogą spać spokojnie PO dostało już swoją dolę - czy nikogo nie dziwi pośpiech przy tej ustawie?
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - spoko1.]
bogdan861 / 46.232.128.* / 2015-08-13 16:28
Cholerna banda złodziei którzy pragną okradać ludzi w majestacie prawa... Jestem bardzo zaskoczony tym, w jaki sposób lobby bankowe stara się wyłgać z pomocy dla frankowiczów. Już mam dosyć czytania niektórych pseudoekspertów, jak to omawiana ustawa zrujnuje polską gospodarkę. Jak to państwo rozda pieniądze banków, które z pewnością trafiły by do gospodarki. Jesteście bandą złodziei i powinno się takich ekspertów wsadzać do więzień. Szanowni Państwo. Dlaczego nikt nie podnosi kwestii, że banki w sposób bezprawny wymyśliły sobie sposób na kasę poprzez kredyty przeliczane w walutach. Nikt z kredytobiorców nie dostał złamanego franka ani też euro czy też jena. Jest to fikcja. Banki tak skonstruowały warunki przyznawania kredytów, że ogromna rzesza kredytobiorców nie mogła uzyskać kredytu w złotówkach. Więc, jeżeli ktoś chciał inwestować w przyszłość swojej rodziny musiał godzić się na warunki banków. Wszystko było zgodne z prawem. Pytam się, dlaczego nikt nie wziął pod lupę mechanizmów przyznawania kredytów. Skoro przeciętnego Kowalskiego nie było stać na kredyt obliczany w walucie w jakiej zarabia to dlaczego banki przy pomocy swoich specjalistów wymyśliły kredyty w przeliczane we franku. Skoro teraz państwo chce tym ludziom trochę pomóc to robi się nagonkę, że wszyscy, t.j. całe społeczeństwo będziemy do tego dokładać. Bzdura. Państwo chce ograniczyć zyski banków. W odpowiedzi słyszymy, że gospodarka nie dostanie kredytów. Ludzie nie pozwalajcie sobą manipulować w ten sposób. To jest bardzo wyraźny przykład lobby bankowego. Przedstawiciele banków walczą o nienależne zyski. Można zaryzykować twierdzenie, że uzyskane za pomocą wprowadzenia w błąd frankowiczów. Państwo nie chce ograniczać aktywów bankowych. Zabierać im kasę, jaką mają zgromadzoną w formir kapitału zakładowego czy też innego. Sięga po ich zyski a to boli najbardziej przedstawicieli. Zastanówcie się kto i z jakiego powodu najgłośniej płacze nad tą ustawą. Okradają nas w biały dzień i jeszcze krzyczą, że państwo podcina gospodarkę. Argument dobrowolności umów. O jakiej dobrowolności mówimy, jeżeli kredytobiorca nie miał żadnego wyboru. Albo bierze we franku, albo mieszka pod mostem. W świetle zapewnień pracowników banków oraz innych instytucji doradczych i pośredników którzy mieli z tego niemałe zyski, taki kredyt w latach 2007 - 2010 niósł za sobą minimalne ryzyko. Teraz banki mają w tyłku los niektórych klientów którzy zadłużyli się. Nie liczą się z nimi a próby ograniczenia ich zysków nagłaśniają jako zamach na wolność gospodarczą i cios w gospodarkę. Proszę nie wierzyć złodziejskiej demagogii.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - spoko1.]
Bzyk193 / 46.7.110.* / 2015-08-13 16:22
Czyli banki uwazaja, ze jak ktos ma prace i oszczednosci to moga go drenowac dalej przy sciemnianych umowach. Na glownej jest info ze doplaty do PLN maja siegac 100 k - wiec te same banki dostana duzo wiecej pieniedzy od rzadu. Pomoc MDM w kredytach zlotowkowy pompujacych kabone banko w PLN jest ok az juz wsparcie dla kredytow w walutach jest zle?
marek343 / 89.78.180.* / 2015-08-13 16:25
Jeśli ktoś podpisał umowę to powinien się z niej wywiązać.
Bzyk193 / 46.7.110.* / 2015-08-13 16:37
Jesli umowa łamie prawo też. To jak idziesz do pracy na rusztowaniach podpisujesz umowe ze bedziesz robil a nie dadza ci kasku ani lin zabezpieczajacych - tez idziesz robic ryzykujac zycie. A gdy szef Ci powie po czasie ze zamiast na 20 metrach bedziesz pracowal na 100 a ty juz przy 20 srales w porty tez bedziesz robil bez zabezpieczenia bo umowa.

Banki maja umowy ktore sa jednostronne - czlowiek w tej umowie nie moze nic - moze tylko bank.
./././././ / 94.209.206.* / 2015-08-13 16:15
Jak ma sie minusowe IQ i bierze kredyt w obcej walucie, to albo placic albo bezdomnosc i tyle w temacie, za glupote sie placi.
Olaf 85 / 83.21.225.* / 2015-08-13 16:51
Durny jesteś i nie wiesz o czym piszesz typowy zawzięty i niedoinformowany Polaku
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
JahG / 91.231.25.* / 2015-08-13 16:20
Z reguły jest tak, że takich z wysokim IQ jak Ty za chwilę spotka coś równie miłego, ciekawe co wtedy powiesz polaku cebulaku :-)
././././ / 94.209.206.* / 2015-08-13 21:46
A nie, bo ja zbieram i odkladam na wszystko, w banku mam konto i tyle. Mam wystarczajaco wysokie IQ by byc w zyciu na plusie a nie byc sluga bankow na kredycie, sluga pozycza, pan sie smieje.
dredzik / 91.195.93.* / 2015-08-13 16:06
niekorzystne dla jednej ze stron jest walenie ludzi w rogii!!

gdzie bank miał franki - wypłacił po 2zł a teraz my płacimy po 4zł - 100% przebicia!! - to jest LICHWA!!!
Dhcv / 89.70.83.* / 2015-08-13 16:47
A zastanów sie moze kto więcej płaci za kredyt. Frankowicz czy złotówkowicz. Dla ułatwienia dodam żebyś nie patrzył tylko na kapitał w oderwaniu od oprocentowania. Policz wysokość raty razy pozostały czas spłaty. Ciekawe co wyjdzie.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
robsonik1972 / 188.112.42.* / 2015-08-13 16:30
nie wiesz c o piszesz każdy biorąc kredyt we frankach musiał sięliczyć z ryzykiem że on zdrożeje ale brali bo niższe oprocentowanie było niż kredyt złotówkowy. Lecz ryzyko nie zawsze popłaca i gdzie tu wina banków? kto przewidzi jaka będzie cena franka za 5lat?
Rafał586 / 46.187.137.* / 2015-08-13 16:26
Tylko, ze nie banki ustaliły kurs franka i momio, że ty i tobie podobni wiedzieliscie o tym, że tak może być to teraz macie pretensje do całego świata.
Anatol1000 / 212.160.172.* / 2015-08-13 17:10
A niby kto twoim zdaniem ustala kurs franka? Rząd Szwajcarii? Owszem ale oni akurat robią wszystko aby obniżyć ten kurs. Najpierw skupywali obce waluty i złoto, sprzedając franki ale to oznaczało zbyt duże powiększanie rezerw walutowych Szwajcarii. Jak w styczniu przestali sprzedawać franka i kurs skoczył o kilkanaście procent to wprowadzili ujemne stopy procentowe aby zniechęcić inwestorów do kupowania franków i ograniczyć popyt na ich walutę. To kto w takim razie stoi za wzrostem kursu franka? Pomyślcie chwilę. Najpierw w całej Europie (Polska tutaj nie jest na pierwszym miejscu) udzielano kredytów denominowanych do kursu franka co oznaczało masową sprzedaż franków bo kredytobiorca niejako dostawał pożyczkę we frankach ale bank w jego imieniu od razu sprzedawał te franki. A kto skupował te franki? Na pewno nie Szwajcaria. Kupowały je te same banki albo spółki córki dyktując przy tym niski kurs franka. Jak już banki udzieliły dostatecznie dużej liczby kredytów to zaczęły dyktować kurs sprzedaży franka no bo mieli już rzeszę kredytobiorców, którzy byli zmuszeni co miesiąc kupować franki na pokrycie spłaty raty. Dziwnym trafem jednocześnie banki zaprzestały udzielania nowych kredytów frankowych tłumacząc to ochroną klientów przed ryzykiem kursowym. Tym samym banki ograniczyły podaż franków na rynku powodując dalszy lawinowy wzrost ceny franka. Wzrost tak duży, że nawet rząd Szwajcarii nie mógł sobie z tym poradzić dokonując interwencyjnej sprzedaży franka! Do tego wszystkiego dorzucił się nasz rząd zabraniając udzielania nowych kredytów we frankach. I nie piszcie złotówkowicze, że musicie dorzucać się do kredytów frankowiczów bo jak na razie to wszyscy dorzucali się do waszych kredytów w programach "Rodzina na swoim" albo "Mieszkanie dla młodych" bo to rząd czyli wszyscy podatnicy dopłacali do waszych kredytów a nie banki.
anban1 / 37.152.19.* / 2015-08-13 16:16
Jak kupowaleś po 2 zł. odbanku to byłeś cwany a teraz to pokrzywdzony? Żenada
kojot1 / 212.75.108.* / 2015-08-13 16:11
człowieku - jakiego przebicia ?!!! Tak jak Ty jesteś winien bankowi, tak bank jest winny Szwajcarom, od których pozyczyl to potem pozyczyl Tobie. Bank z jednej strony ma naleznosc od Ciebie, a z drugiej strony zobowiązanie w CHF'ach wzlegem Szwajcarow. O to tutaj chodzi. Dla banków kurs jest neutralny , ani na tym nie zyskują, ani nie traca. Wpisz w wyszukiwarce slowo hedging - zrozum co to jest ryzyko kursowe. UCZYC SIE TRZEBA, UCZYC I JESZCZE RAZ UCZYC, A NIE BZDURY PISAC
Bzyk193 / 46.7.110.* / 2015-08-13 16:30
No wlasnie nie bardzo. Bo bank nie operowal frankami - stworzyl produkt deminowany we frankach. Pozyczam Ci 100.000 PLN ale umawiamy sie ze splacasz we frankach. Czyli na umowie masz do splaty 50.000 frankow. Ja nie potrzebuje zadnych frankow - mi wystarczy umowa ze ty splacasz franki. Mam weksel w ktorym zobowiazujesz sie oddac. I nagle spekulacyjna bania idzie w gore i frank drozeje dwukrotnie - juz masz mi do oddania dwa razy tyle mimo ze pozyczyles ode mnie tylko 100.000.

Ryzyko kursowe przedstawiane w umowach bankowych nawet nie zblizalo sie do wartosci ktore mamy obecnie. Jak przeanalizujesz kursy walut zibaczysz ze to jest jakas anomalia. Malo tego drastycznego wzrostu kursu nie spodziewali sie nawet bankierzy (czyzby) wiec jak mieli sie go spodziewac budowlancy, lekarze, piekarze, ktorzy wzieli kredyty.
ad21 / 83.4.0.* / 2015-08-13 16:24
Panie Kojot. Bank nie pożyczał od Szwajcarów żadnych franków !!!! Bank tylko przeliczał udzielona pożyczkę w złotówkach na franki których nigdy nie miał. Teraz spłacamy franki a przecież braliśmy złotówki.
Dhgc / 89.70.83.* / 2015-08-13 16:29
To jakim cudem stosował oprocentowanie jak w CHF?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
l.e.o.n. / 37.7.114.* / 2015-08-13 16:02
to temat na wybory każdy swoje długi ma płacić za siebie
Jacek400 / 37.248.255.* / 2015-08-13 16:18
ale Ty jesteś głupi Leon . Jak ja już nie płacę rat i ogłoszę upadłość jakby co , to nie odbije się na Obywatelach ? Chyba lepiej Leon jak Banki straca ?

Najnowsze wpisy