Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Broniarz: Będzie strajk w oświacie

Broniarz: Będzie strajk w oświacie

Money.pl / 2008-01-08 15:11
Komentarze do wiadomości: Broniarz: Będzie strajk w oświacie.
Wyświetlaj:
marcin robol / 77.253.174.* / 2008-01-18 15:28
Płaca jak w kapitaliźmie i przywileje rodem z komuny - nauczyciele, górnicy, kolejarze..... Chyba jedynym lekarstwem byłoby sprowadzenie pewnej pani premier z Wlk. Brytanii !
marcin2 / 77.253.174.* / 2008-01-18 15:28
Płaca jak w kapitaliźmie i przywileje rodem z komuny - nauczyciele, górnicy, kolejarze..... Chyba jedynym lekarstwem byłoby sprowadzenie pewnej pani premier z Wlk. Brytanii !
bronek.g / 77.253.174.* / 2008-01-18 15:20
Dlaczego nauczyciele nie strajkuja w czasie wakacji lub ferii ?
anakha / 2008-01-18 16:12 / Bywalec forum
Pewnie z tego samego powodu, z ktorego gornicy nie strajkuja w czasie barborki ;-)
?! / 2008-01-12 15:39 / Tysiącznik na forum
Może rozpocząć licytację? Ja proponuję dac CAŁEJ budżetówce po 100% podwyżek!!! Kto da wiecej? I co - związkowi działacze? Przelicytowałem was juz na starcie... Ech.
zczxzxc / 81.219.10.* / 2008-01-12 10:30
ok, ja bym dal, ale zabral wczesniejsze emerytury bo oni nie maja ciezkiego zawodu, a jak nie chce to s*********
C>J> / 188.125.138.* / 2010-02-05 18:49
Obyś cudze dzieci uczył
ksiegowy / 217.11.139.* / 2008-01-08 16:21
Dlaczego nie 100% albo 200%
Młodzi ludzie po ukonczeniu szkoly czesto nie chca pracowac , tak wlasnie wychowuje ich szkola.
Podwyżki powinny sie w przemysle wiazać ze wzrostem wydajnosci a w Budżetówce ze wzrostem ilości pracy i jakości , a tego w szkolnictwie nie widać.
Ponosimy konsekwencje głupoty komunistów, którzy za wszelką cenę chcieli utrzymać się przy władzy i rozdawali w latach 80-tych przywileje i pieniądze za darmo.Mam nadzieję,że Rząd , który przed wyborami deklarował
odpowiedzialność w gospodarce to zmieni.
Nauczyciele muszą więcej i lepiej pracować ,żeby dostac podwyżki. Efekty ich pracy widać .Przychodzą młodzi ludzie
do pracy ,którzy nic nie potrafią i nie potrafią się uczyć , wiedzą tylko ile by chcieli zarobić i co mieć w jakim czasie, a to problem innych jak to zrobią żeby oni mieli .
marek19.53 / 83.24.1.* / 2008-01-09 00:20
Bzdury panie księgowy.

Podwyżki powinny sie w przemysle wiazać ze wzrostem wydajnosci

To prawda tylko częściowo. Na początek, by ściągnąć pracowników spośród których można wybierać należy zaproponować sensowną stawkę wyjściową. Wtedy można robić selekcję, uzależnić podwyżki od wzrostu wydajności.
Jeżeli stawkę początkową zaproponuje się zbyt niską pojawi się marny narybek. Przy niskiej stawce wymagać wiele się nie da.

W efekcie wieloletnich działań (selekcji negatywnej) mamy w oświacie wielu nauczycieli, którzy istotnie pracują w oświacie m.in. dla stałego zatrudnienia, długich urlopów. Ale z drugiej strony nie mają żadnej motywacji. Pracują w układzie sztywnych widełek. Żaden wysiłek nie podniesie ich płacy.

Natomiast w tej chwili pojawia się możliwość wyboru. Zmienią zawód i pozbędziemy się akurat tych najlepszych.
kkkkk / 217.113.228.* / 2008-01-08 17:17
Oczywiściemasz rację! popieram
elik / 83.27.167.* / 2008-01-08 15:39
co??????????? w ciągu dwóch lat 50%???? Panie Prezesie niech sie Pan nie ośmiesza!!! 50 % od zaraz!!!!!!!!!!!!11
kotylion / 79.187.37.* / 2008-01-08 15:11
Donald Tusk
DZIESIĘĆ ZOBOWIĄZAŃ PO
Polska zasługuje na cud gospodarczy

1. Przyspieszymy i wykorzystamy wzrost gospodarczy
2. Radykalnie podniesiemy płace dla budżetówki, zwiększymy
emerytury i renty
3. Wybudujemy nowoczesną sieć autostrad, dróg ekspresowych,
mostów i obwodnic
4. Zagwarantujemy bezpłatny dostęp do opieki medycznej i
zlikwidujemy NFZ
5. Uprościmy podatki – wprowadzimy podatek liniowy z
ulgą prorodzinną, zlikwidujemy ponad 200 opłat urzędowych
6. Przyspieszymy budowę stadionów na Euro 2012
7. Szybko wypełnimy naszą misję w Iraku
8. Sprawimy, że Polacy z emigracji będą chcieli wracać do
domu i inwestować w Polsce
9. Podniesiemy poziom edukacji i upowszechnimy Internet
10. Podejmiemy rzeczywistą walkę z korupcją.

Donald Tusk
uczeń przedwojennych nauczycieli / 217.11.139.* / 2008-01-08 16:32
panie Kotylion poziomu edukacji nie podniesie dając podwyżki nauczycielom.
Należy najpierw zwiększyć wymagania wobec nauczycieli i dopiero jak beda efekty ich lepszej pracy dac im podwyzki.
Taki jest naturalny porządek świata najpierw coś zrób dobrze potem przychoć po podwyżkę.
Praca nauczyciela powinna być powolaniem , a już dawno nie jest.Selekcja jest negatywna , gówną motywacją wybierania tego zawodu jest mała ilość godzin pracy, długie wakacje i przywileje do tego wszystkiego jeszcze dużo pieniędzy to przesada.
Ostanio słyszałam od młodego człowiejka,że zapyti wycowawczynie czy pojedzie z nimi na wycieczkę to odpowiedziała, że ma własną rodzine i nie bedzie dla nich poświęcać swojego prywatnego czasu.
C.J. / 188.125.138.* / 2010-02-05 19:02
Posłuchaj "uczniu". Widać miałeś słabych przedwojennych nauczycieli, skoro nie potrafisz uszanować obecnych. Daleko mi od stwierdzenia, że wszyscy teraz pracujący są dobrzy ale większość na pewno. Faktem jest negatywna selekcja lecz winę za to ponoszą byli i obecni ministrowie którzy do tego dopuścili. Widzę że nie masz pojęcia o czym mówisz. Zwiększono wymagania lecz pensje podniesiono nieznacznie. Na koniec powiedz mi dlaczego nauczycielka ma jechać na wycieczkę za którą nikt jej nie zapłaci. Ma ona bardzo dużą odpowiedzialność na takich wyjazdach. Wiele mógłbym ci tematów naprostować lecz na to potrzeba czasu.
alwaro / 84.40.164.* / 2008-07-31 13:48
bo tylko samobójca jedzie na wycieczke z banda twoich bachorow
wkurzony / 81.190.1.* / 2008-02-27 19:13
ktory z was p*********, chcialby pracowac za 700zl albo po 13 latach za 1200?po co
p************ o malym wymiarze godzin skoro nie macie pojecia ile jest pracy
dodatkowej.Po co p************ o latwej pracy skoro nie wiecie ilu debili przychodzi
do szkoly po to tylko zeby nauczyciela wkurzyc?Nie dosc ze g....sie ucza to jeszcze
oczekuja ze lopata nalozy sie im do lba.Jesli ktos wymyslil wakacje dla nauczycieli to
chyba kurna w jakims celu albo z jakiegos powodu...dlaczego nauczyciel na zachodzie
moze zarabiac 8 albo 10x wiecej niz polski?Chyba nikt nie jest na tyle glupi zeby
myslec ze on pracuja 8 lub 10x ciezej w ogole nich sie nie wypowiada ten kto nie jest
nauczycielem bo g.... wie. A tak w ogole to za te place pracuja juz tylko ci z powolaniem.Reszt juz dawno s************.
marek19.53 / 83.24.1.* / 2008-01-09 00:04
Akurat na odwrót. Za te płace nie da się ściągnąć dobrych nauczycieli do szkół.
Po sensownym, naprawdę znaczącym skoku wynagrodzeń pojawią się chętni i wtedy będzie można robić selekcję w/g przydatności i efektywności.

I proszę przestać, za przeproszeniem, chrzanić o powołaniu. To taka idiotyczna gadka z epoki komuny kiedy wmawiano, że lekarz i nauczyciel mają pracować "z powołania".

Siłaczka i Judym to nie te czasy.
mnbg / 84.40.164.* / 2008-07-31 13:51
aty jestes pracownikiem z powołania, bo mam wrazenie , ze cos ci w zyciu nie wyszło
wkurzony / 81.190.1.* / 2008-02-27 19:18
jak narazie jest Pan jedynym normalny w tym chorym towarzystwie :)
wkurzony / 81.190.1.* / 2008-02-27 20:09
ja juz koncze i mam nadzieje ze napisze wiecej normalnych ludzi a nie takich jak pewnien emeryt ktory ma za zle, ze lekarze lub nauczycielerzadaja podwyzki podczas gdy on ma 800z,bo to chyba nie ich wina ze on ma tyle i powinien sie czepiec kogo innego za ten stan rzeczy.Ale w tym kraju zawsze wszystko stoi na lbie i zawsze obrywa nie ten kto powinien.Zegnam.

Najnowsze wpisy